Vasaloppet 2022: suomalaiset Vasahiihdossa

data analysis
Author

Markus Kainu

Published

March 6, 2022

2022-08-25 18:01:06

Kirjoitin kolmessa aikaisemman blogissa tämän vuoden Vasahiihdossa tuloksista kolmelta eri kantilta

  1. väliaikapisteiden väliset tulokset,
  2. eniten ohituksia tehneet, sekä
  3. eri lähtöryhmien parhaat. Nämä jutut ovat englanninkielellä, mutta tässä jutussa puhutaan suomeksi ja suomalaisista.

Tässä aluksi miesten top 75 tulokset. (Top 75 siis siksi että saan myös oman nimeni listalle)

suomisija sija kisassa nimi sarja lähtöryhmä aika
1 51 Mäenpää, Viktor H21 VL0 03:43:24
2 71 Mäkelä, Juuso H21 VL0 03:49:32
3 99 Räsänen, Veli-Matti H21 VL0 03:52:53
4 107 Tyrväinen, Olli H21 VL0 03:53:21
5 117 Juhanoja, Lassi H21 VL0 03:54:58
6 150 Nylund, Matias H21 VL0 04:00:54
7 160 Storvall, Eric H21 VL0 04:01:54
8 171 Liukkonen, Kalle H21 VL0 04:03:49
9 273 Ryhänen, Santeri H45 VL0 04:13:38
10 310 Lehtonen, Lari H35 VL1 04:17:15
11 312 Ahlvik, Alexander H21 VL1 04:17:22
12 325 Eklund, Mikael H40 VL1 04:18:38
13 336 Eklund, Robin H35 VL1 04:19:43
14 344 Häkkinen, Jussi H45 VL0 04:20:46
15 354 Höglund, Mathias H40 VL0 04:21:05
16 362 Sundström, Ben H21 VL1 04:21:15
17 390 West, Jesper H21 VL0 04:23:06
18 391 Laamo, Ami H50 VL1 04:23:11
19 409 Törnqvist, Jens H35 VL1 04:25:01
20 439 Fransman, Sam H45 VL1 04:26:58
21 452 Vanninen, Matti-Pekka H50 VL1 04:27:38
22 459 Passell, Jan-Eric H21 VL1 04:28:02
23 462 Kämäräinen, Juho H40 VL1 04:28:15
24 467 Sund, Jonathan H21 VL1 04:28:24
25 484 Manninen, Pekka H55 VL2 04:29:22
26 486 Koskinen, Vesa-Pekka H45 VL1 04:29:36
27 522 Lähteenmäki, Mikael H21 VL0 04:31:53
28 529 West, Tomas H45 VL1 04:32:25
29 584 Ramstedt, Mikael H60 VL2 04:35:32
30 588 Linnainmaa, Lauri H21 VL0 04:35:49
31 687 Vikars, Conny H45 VL1 04:40:34
32 715 Luts, Arvo H45 VL2 04:42:16
33 745 Vismanen, Kari H50 VL1 04:43:30
34 759 Laurén, Tomi H45 VL2 04:44:09
35 792 Mäenpää, Mika H45 VL1 04:45:33
36 804 Pekurinen, Marko H45 VL2 04:46:05
37 830 Kurkinen, Kimmo H45 VL2 04:47:35
38 838 Tawast, Ilkka H35 VL2 04:47:54
39 842 Lundell, Patrik H40 VL2 04:48:15
40 895 Westerholm, Viktor H21 VL1 04:50:38
41 928 Danielsson, Petter H45 VL3 04:52:08
42 946 Sjöberg, William H35 VL2 04:53:15
43 966 Vikström, Rasmus H35 VL1 04:54:11
44 1003 Hellström, Magnus H45 VL2 04:55:58
45 1094 Lindberg, Lukas H21 VL2 04:59:24
46 1115 Nybohm, Kenneth H50 VL2 05:00:22
47 1133 Kohvakka, Timo H50 VL3 05:01:36
48 1144 Lundén, Magnus H40 VL1 05:02:15
49 1181 Englund, Daniel H21 VL2 05:03:24
50 1233 Kroksjö, Tommy H45 VL1 05:05:55
51 1242 Kousa, Rauno H65 VL2 05:06:24
52 1256 Alanko, Jani H45 VL2 05:07:02
53 1272 Blomster, Daniel H21 VL2 05:07:53
54 1281 Äijö, Henri H35 VL0 05:08:11
55 1305 Juutila, Juha H45 VL2 05:09:42
56 1312 Myllys, Tomi H45 VL2 05:10:03
57 1321 Hannula, Jari H65 VL2 05:10:30
58 1378 Hakala, Vesa H50 VL2 05:13:04
59 1397 Lindh, Stefan H55 VL2 05:13:57
60 1400 Mannerkivi, Aleksi H35 VL3 05:14:12
61 1403 Pått, Jonas H40 VL2 05:14:15
62 1481 Rytkönen, Mika H55 VL2 05:17:47
63 1533 Salmensuu, Matti H40 VL2 05:19:29
64 1563 Dalhem, Jakob H21 VL2 05:20:22
65 1617 Isoaho, Janne HNA VL3 05:22:10
66 1621 Löv, Johan H21 VL3 05:22:18
67 1637 Björk, Tony H45 VL3 05:22:55
68 1650 Myllymäki, Petri H50 VL3 05:23:10
69 1670 Mikkonen, Tuomas H45 VL0 05:23:42
70 1707 Kainu, Markus H40 VL4 05:25:07
71 1736 Valkonen, Tuomo H55 VL3 05:26:10
72 1779 Åkerlund, Mikael H60 VL3 05:27:28
73 1794 Sundblom, Johan H40 VL4 05:28:03
74 1867 Ingerström, Andreas H40 VL3 05:30:08
75 1868 Väänänen, Hannu H60 VL3 05:30:09

Ja sitten naisten TOP 25

suomisija sija kisassa nimi sarja lähtöryhmä aika
1 10 Heiskanen, Heli D40 VL0 04:07:11
2 15 Roivas, Kati D21 VL0 04:13:46
3 21 Pollari, Terhi D35 VL0 04:22:26
4 25 Kivikko, Noora D21 VL0 04:26:24
5 30 Virtanen, Niina D21 VL0 04:34:20
6 75 Forth, Linda D45 VL3 05:20:37
7 90 Rask, Jonna D21 VL4 05:35:07
8 96 Lall, Anna Kajsa D21 VL4 05:37:15
9 148 Lintukangas, Anneli D50 VL4 06:04:01
10 152 Henriksson, Linnea D21 VL4 06:04:46
11 198 Ena, Marjo D50 VL3 06:22:21
12 209 Mattsson, Ingela D50 VL6 06:23:52
13 218 Sundelin, Christina D21 VL6 06:28:32
14 242 Karlsson, Annakaisa D50 VL5 06:35:05
15 286 Holopainen, Hanna D50 VL6 06:48:35
16 331 Metzner, Emma D21 VL5 06:59:37
17 383 Aalto, Katariina D50 VL6 07:15:41
18 403 Lundegård, Ulrika D50 VL6 07:19:10
19 413 Pippola, Satu D50 VL7 07:20:29
20 487 Ekström, Anne D45 VL5 07:36:06
21 493 Åberg, Inga-Lill D50 VL6 07:36:42
22 541 Lindholm, Julina D21 VL6 07:46:07
23 584 Sundqvist, Carita D55 VL6 07:53:55
24 621 Lönnström-Karlsson, Pamela D45 VL7 08:01:22
25 643 Pihl, Katarina D60 VL6 08:07:44

Lähtöryhmittäiset tulokset

Lähtöryhmittäiset tulokset ovat vähintään yhtä tärkeitä kuin koko kisan tulokset, joten seuraavassa taulukko jossa miesten kunkin lähtöryhmän 10 parasta.

lähtöryhmä VL0

suomisija sija kisassa nimi sarja aika
1 51 Mäenpää, Viktor H21 03:43:24
2 71 Mäkelä, Juuso H21 03:49:32
3 99 Räsänen, Veli-Matti H21 03:52:53
4 107 Tyrväinen, Olli H21 03:53:21
5 117 Juhanoja, Lassi H21 03:54:58
6 150 Nylund, Matias H21 04:00:54
7 160 Storvall, Eric H21 04:01:54
8 171 Liukkonen, Kalle H21 04:03:49
9 273 Ryhänen, Santeri H45 04:13:38
10 344 Häkkinen, Jussi H45 04:20:46

lähtöryhmä VL1

suomisija sija kisassa nimi sarja aika
1 310 Lehtonen, Lari H35 04:17:15
2 312 Ahlvik, Alexander H21 04:17:22
3 325 Eklund, Mikael H40 04:18:38
4 336 Eklund, Robin H35 04:19:43
5 362 Sundström, Ben H21 04:21:15
6 391 Laamo, Ami H50 04:23:11
7 409 Törnqvist, Jens H35 04:25:01
8 439 Fransman, Sam H45 04:26:58
9 452 Vanninen, Matti-Pekka H50 04:27:38
10 459 Passell, Jan-Eric H21 04:28:02

lähtöryhmä VL2

suomisija sija kisassa nimi sarja aika
1 484 Manninen, Pekka H55 04:29:22
2 584 Ramstedt, Mikael H60 04:35:32
3 715 Luts, Arvo H45 04:42:16
4 759 Laurén, Tomi H45 04:44:09
5 804 Pekurinen, Marko H45 04:46:05
6 830 Kurkinen, Kimmo H45 04:47:35
7 838 Tawast, Ilkka H35 04:47:54
8 842 Lundell, Patrik H40 04:48:15
9 946 Sjöberg, William H35 04:53:15
10 1003 Hellström, Magnus H45 04:55:58

lähtöryhmä VL3

suomisija sija kisassa nimi sarja aika
1 928 Danielsson, Petter H45 04:52:08
2 1133 Kohvakka, Timo H50 05:01:36
3 1400 Mannerkivi, Aleksi H35 05:14:12
4 1617 Isoaho, Janne HNA 05:22:10
5 1621 Löv, Johan H21 05:22:18
6 1637 Björk, Tony H45 05:22:55
7 1650 Myllymäki, Petri H50 05:23:10
8 1736 Valkonen, Tuomo H55 05:26:10
9 1779 Åkerlund, Mikael H60 05:27:28
10 1867 Ingerström, Andreas H40 05:30:08

lähtöryhmä VL4

suomisija sija kisassa nimi sarja aika
1 1707 Kainu, Markus H40 05:25:07
2 1794 Sundblom, Johan H40 05:28:03
3 2129 Backman, Owe H55 05:40:21
4 2169 Manselin, Jim H35 05:41:38
5 2216 Forss, Martin H60 05:43:41
6 2243 Korhonen, Olli H40 05:44:24
7 2265 Martin, Tobias H35 05:45:11
8 2303 Hollmén, Kalle H40 05:46:04
9 2397 Stenman, Carl-Wilhelm H21 05:49:14
10 2498 Jylhä, Mika H55 05:51:34

lähtöryhmä VL5

suomisija sija kisassa nimi sarja aika
1 2240 Hakanen, Jarkko H50 05:44:22
2 2483 Mäkiranta, Joni H45 05:51:09
3 2871 Sandell, Cedrik H21 06:03:51
4 2935 Westerholm, Jouni H55 06:05:55
5 2937 Laukia, Arjo H35 06:06:03
6 3131 Sjöblom, Frank H45 06:13:15
7 3171 Kilpeläinen, Niko H35 06:14:50
8 3180 Karlsson, Kjell-Johan H50 06:15:04
9 3314 Westerholm, Kent H60 06:19:33
10 3320 Mäkiranta, Jorma H65 06:19:46

lähtöryhmä VL6

suomisija sija kisassa nimi sarja aika
1 3034 Kurki, Thomas H50 06:09:24
2 3453 Partanen, Veli-Pekka H50 06:23:43
3 3827 Ahlnäs, Andreas H40 06:36:33
4 3968 Mattfolk, Johan H60 06:41:09
5 4035 Viitasaari, Arto H60 06:43:29
6 4191 Kalliokoski, Kimmo H55 06:48:11
7 4269 Vanhamäki, Tate H60 06:51:11
8 4441 Martin, Staffan H40 06:57:34
9 4641 Haataja, Johan-Erik H35 07:05:41
10 4706 Karlsson, Patrik H45 07:08:10

lähtöryhmä VL7

suomisija sija kisassa nimi sarja aika
1 3962 Rönnlöf, Petter H50 06:40:51
2 4568 Sundström, Tommy H35 07:02:07
3 4792 Sarkomaa, Petri H55 07:11:37
4 4856 Lindroos, Johnny H70 07:13:39
5 4946 West, Christoffer H21 07:17:35
6 5128 Sten, Bengt-Olav H65 07:24:43
7 5151 Kainu, Mikko H35 07:25:16
8 5200 Nygård, Thomas H35 07:27:19
9 5314 Slotte, Clas Eirik H65 07:31:15
10 5670 Karvinen, Matias H45 07:45:58

lähtöryhmä VL8

suomisija sija kisassa nimi sarja aika
1 3797 Lemström, Robert H45 06:35:35
2 4117 Vannesluoma, Jari H45 06:45:53
3 4133 Toivonen, Valtteri H50 06:46:23
4 5243 Mattsson, Anders H50 07:28:53
5 5487 Karlsson, Oskar H40 07:38:02
6 5711 Holmqvist, Mathias H21 07:47:42
7 6799 Långbacka, Hans H70 08:35:33
8 6871 Nerkko, Timo H55 08:39:18
9 6907 Björklund, Andreas H50 08:40:46
10 7017 Jormalainen, Kimmo H70 08:46:16

lähtöryhmä VL9

suomisija sija kisassa nimi sarja aika
1 6500 Grandell, Mårten H35 08:21:44
2 6994 Lähde, Daniel H21 08:45:16
3 7227 Viklund, Tommy H35 08:56:12
4 7228 Bränn, Johan H35 08:56:12
5 7256 Lindholm, John H21 08:57:24
6 7708 Furunäs, Jan H50 09:23:11
7 7916 Nyblom, Kenneth H50 09:35:35
8 7917 Hulden, Mikael H55 09:35:35
9 7929 Vasenius, Juha H45 09:36:22
10 7960 Nyman, Oskari H35 09:37:21

lähtöryhmä VL10

suomisija sija kisassa nimi sarja aika
1 6720 Soini, Toni H50 08:31:57
2 7118 Bäckman, Adrian H40 08:51:13
3 7197 Luoto, Olli H40 08:55:15
4 7291 Rejström, Melker H45 08:59:09
5 7426 Holmström, Jonas H50 09:06:17
6 7505 Ahlskog, Kjell H55 09:10:44
7 7756 Pesonen, Tuomo H40 09:25:41
8 7901 Mitrunen, Ilkka H40 09:34:23
9 8484 Lepistö, Harri H45 10:06:42
10 8554 Hindersson, Peik-Erik H21 10:11:50

Ja sama naisille, mutta vain 5 parasta per lähtöryhmä. Kaikissa lähtöryhmissä ei ollut viittä naista Suomesta.

lähtöryhmä VL0

suomisija sija kisassa nimi sarja aika
1 10 Heiskanen, Heli D40 04:07:11
2 15 Roivas, Kati D21 04:13:46
3 21 Pollari, Terhi D35 04:22:26
4 25 Kivikko, Noora D21 04:26:24
5 30 Virtanen, Niina D21 04:34:20

lähtöryhmä VL3

suomisija sija kisassa nimi sarja aika
1 75 Forth, Linda D45 05:20:37
2 198 Ena, Marjo D50 06:22:21

lähtöryhmä VL4

suomisija sija kisassa nimi sarja aika
1 90 Rask, Jonna D21 05:35:07
2 96 Lall, Anna Kajsa D21 05:37:15
3 148 Lintukangas, Anneli D50 06:04:01
4 152 Henriksson, Linnea D21 06:04:46

lähtöryhmä VL5

suomisija sija kisassa nimi sarja aika
1 242 Karlsson, Annakaisa D50 06:35:05
2 331 Metzner, Emma D21 06:59:37
3 487 Ekström, Anne D45 07:36:06
4 1020 Losvik, Eirin D21 09:28:11

lähtöryhmä VL6

suomisija sija kisassa nimi sarja aika
1 209 Mattsson, Ingela D50 06:23:52
2 218 Sundelin, Christina D21 06:28:32
3 286 Holopainen, Hanna D50 06:48:35
4 383 Aalto, Katariina D50 07:15:41
5 403 Lundegård, Ulrika D50 07:19:10

lähtöryhmä VL7

suomisija sija kisassa nimi sarja aika
1 413 Pippola, Satu D50 07:20:29
2 621 Lönnström-Karlsson, Pamela D45 08:01:22
3 672 Englund, Catharina D55 08:16:37
4 713 Löflund, Heli D45 08:24:23
5 742 Nyrhinen, Kirsi D65 08:30:32

lähtöryhmä VL8

suomisija sija kisassa nimi sarja aika
1 683 Högland, Ida D35 08:19:16
2 737 Svenfelt, Marianne D50 08:30:01
3 790 Friman, Therese D45 08:41:05
4 806 Backholm, Annette D45 08:44:39
5 920 Väliaho, Nina D40 09:08:13

lähtöryhmä VL9

suomisija sija kisassa nimi sarja aika
1 901 Bäck, Ellen D21 09:04:05
2 995 Snellman, Ilona D40 09:24:37
3 1149 Storm, Kerstin D65 09:52:51
4 1216 Troberg, Jessica D45 10:02:19
5 1370 Björkstrand, Ann-Sofi D55 10:25:43

lähtöryhmä VL10

suomisija sija kisassa nimi sarja aika
1 856 Niinimäki, Suvi D35 08:55:31
2 1195 Boberg, Maria D50 10:01:01
3 1326 Heinonen, Barbara D50 10:19:44
4 1354 Saari, Tuuli D55 10:22:41
5 1419 Eriksson, Maria D35 10:32:54

Ikäluokittaiset tulokset

sarja D21

lähtöryhmä suomisija sija kisassa nimi aika
VL0 1 15 Roivas, Kati 04:13:46
VL0 2 25 Kivikko, Noora 04:26:24
VL0 3 30 Virtanen, Niina 04:34:20
VL4 4 90 Rask, Jonna 05:35:07
VL4 5 96 Lall, Anna Kajsa 05:37:15
VL4 6 152 Henriksson, Linnea 06:04:46
VL6 7 218 Sundelin, Christina 06:28:32
VL5 8 331 Metzner, Emma 06:59:37
VL6 9 541 Lindholm, Julina 07:46:07
VL9 10 901 Bäck, Ellen 09:04:05
VL6 11 903 Nygårds, Victoria-Isabelle 09:04:16
VL5 12 1020 Losvik, Eirin 09:28:11
VL8 13 1050 Grönberg, Erica 09:35:40
VL10 14 1627 Häggdahl, Josefin 11:09:10

sarja D35

lähtöryhmä suomisija sija kisassa nimi aika
VL0 1 21 Pollari, Terhi 04:22:26
VL8 2 683 Högland, Ida 08:19:16
VL10 3 856 Niinimäki, Suvi 08:55:31
VL10 4 1419 Eriksson, Maria 10:32:54
VL10 5 1514 Heikkinen, Monika 10:49:56

sarja D40

lähtöryhmä suomisija sija kisassa nimi aika
VL0 1 10 Heiskanen, Heli 04:07:11
VL8 2 920 Väliaho, Nina 09:08:13
VL9 3 995 Snellman, Ilona 09:24:37
VL10 4 1471 Stadthagen, Bodil 10:41:59

sarja D45

lähtöryhmä suomisija sija kisassa nimi aika
VL3 1 75 Forth, Linda 05:20:37
VL5 2 487 Ekström, Anne 07:36:06
VL7 3 621 Lönnström-Karlsson, Pamela 08:01:22
VL7 4 713 Löflund, Heli 08:24:23
VL8 5 790 Friman, Therese 08:41:05
VL8 6 806 Backholm, Annette 08:44:39
VL9 7 1216 Troberg, Jessica 10:02:19
VL9 8 1526 Linden, Petra 10:51:34
VL10 9 1647 Snickars, Pia 11:12:26

sarja D50

lähtöryhmä suomisija sija kisassa nimi aika
VL4 1 148 Lintukangas, Anneli 06:04:01
VL3 2 198 Ena, Marjo 06:22:21
VL6 3 209 Mattsson, Ingela 06:23:52
VL5 4 242 Karlsson, Annakaisa 06:35:05
VL6 5 286 Holopainen, Hanna 06:48:35
VL6 6 383 Aalto, Katariina 07:15:41
VL6 7 403 Lundegård, Ulrika 07:19:10
VL7 8 413 Pippola, Satu 07:20:29
VL6 9 493 Åberg, Inga-Lill 07:36:42
VL8 10 737 Svenfelt, Marianne 08:30:01
VL7 11 970 Myllys, Katja 09:18:07
VL10 12 1195 Boberg, Maria 10:01:01
VL10 13 1326 Heinonen, Barbara 10:19:44
VL9 14 1431 Nyblom, Minna 10:34:39
VL9 15 1677 Fagerlund-Lindholm, Linda 11:17:11
VL9 16 1679 Hulden, Siv 11:17:13

sarja D55

lähtöryhmä suomisija sija kisassa nimi aika
VL6 1 584 Sundqvist, Carita 07:53:55
VL7 2 672 Englund, Catharina 08:16:37
VL10 3 1354 Saari, Tuuli 10:22:41
VL9 4 1370 Björkstrand, Ann-Sofi 10:25:43
VL9 5 1391 Lindberg, Barbro 10:28:28

sarja D60

lähtöryhmä suomisija sija kisassa nimi aika
VL6 1 643 Pihl, Katarina 08:07:44
VL7 2 853 Finne, Christel 08:54:46
VL8 3 1437 Grönberg, Maj-Britt 10:35:56

sarja D65

lähtöryhmä suomisija sija kisassa nimi aika
VL7 1 742 Nyrhinen, Kirsi 08:30:32
VL9 2 1149 Storm, Kerstin 09:52:51

sarja H21

lähtöryhmä suomisija sija kisassa nimi aika
VL0 1 51 Mäenpää, Viktor 03:43:24
VL0 2 71 Mäkelä, Juuso 03:49:32
VL0 3 99 Räsänen, Veli-Matti 03:52:53
VL0 4 107 Tyrväinen, Olli 03:53:21
VL0 5 117 Juhanoja, Lassi 03:54:58
VL0 6 150 Nylund, Matias 04:00:54
VL0 7 160 Storvall, Eric 04:01:54
VL0 8 171 Liukkonen, Kalle 04:03:49
VL1 9 312 Ahlvik, Alexander 04:17:22
VL1 10 362 Sundström, Ben 04:21:15
VL0 11 390 West, Jesper 04:23:06
VL1 12 459 Passell, Jan-Eric 04:28:02
VL1 13 467 Sund, Jonathan 04:28:24
VL0 14 522 Lähteenmäki, Mikael 04:31:53
VL0 15 588 Linnainmaa, Lauri 04:35:49
VL1 16 895 Westerholm, Viktor 04:50:38
VL2 17 1094 Lindberg, Lukas 04:59:24
VL2 18 1181 Englund, Daniel 05:03:24
VL2 19 1272 Blomster, Daniel 05:07:53
VL2 20 1563 Dalhem, Jakob 05:20:22

sarja H35

lähtöryhmä suomisija sija kisassa nimi aika
VL1 1 310 Lehtonen, Lari 04:17:15
VL1 2 336 Eklund, Robin 04:19:43
VL1 3 409 Törnqvist, Jens 04:25:01
VL2 4 838 Tawast, Ilkka 04:47:54
VL2 5 946 Sjöberg, William 04:53:15
VL1 6 966 Vikström, Rasmus 04:54:11
VL0 7 1281 Äijö, Henri 05:08:11
VL3 8 1400 Mannerkivi, Aleksi 05:14:12
VL3 9 1921 Hindström, Magnus 05:32:33
VL3 10 1928 Kupsanen, Timo 05:32:54
VL3 11 2084 Tolvanen, Kimmo 05:38:24
VL4 12 2169 Manselin, Jim 05:41:38
VL4 13 2265 Martin, Tobias 05:45:11
VL4 14 2553 Häggblom, Niclas 05:53:14
VL5 15 2937 Laukia, Arjo 06:06:03
VL4 16 2978 Fagerholm, Mikael 06:07:19
VL4 17 2979 Mård, Jonas 06:07:20
VL3 18 3083 Rämä, Jussi 06:11:44
VL5 19 3171 Kilpeläinen, Niko 06:14:50
VL4 20 3951 Juslin, Carl-Matias 06:40:20

sarja H40

lähtöryhmä suomisija sija kisassa nimi aika
VL1 1 325 Eklund, Mikael 04:18:38
VL0 2 354 Höglund, Mathias 04:21:05
VL1 3 462 Kämäräinen, Juho 04:28:15
VL2 4 842 Lundell, Patrik 04:48:15
VL1 5 1144 Lundén, Magnus 05:02:15
VL2 6 1403 Pått, Jonas 05:14:15
VL2 7 1533 Salmensuu, Matti 05:19:29
VL4 8 1707 Kainu, Markus 05:25:07
VL4 9 1794 Sundblom, Johan 05:28:03
VL3 10 1867 Ingerström, Andreas 05:30:08
VL3 11 1881 Björkman, Kenneth 05:30:30
VL2 12 1969 Haikka, Antti 05:34:40
VL4 13 2243 Korhonen, Olli 05:44:24
VL4 14 2303 Hollmén, Kalle 05:46:04
VL3 15 2549 Pukkinen, Antti 05:53:07
VL4 16 2733 Lehtimaki, Kimmo 05:58:28
VL4 17 2746 Lundfors, Krister 05:58:52
VL4 18 2944 Tuominen, Jani 06:06:19
VL6 19 3827 Ahlnäs, Andreas 06:36:33
VL6 20 4441 Martin, Staffan 06:57:34

sarja H45

lähtöryhmä suomisija sija kisassa nimi aika
VL0 1 273 Ryhänen, Santeri 04:13:38
VL0 2 344 Häkkinen, Jussi 04:20:46
VL1 3 439 Fransman, Sam 04:26:58
VL1 4 486 Koskinen, Vesa-Pekka 04:29:36
VL1 5 529 West, Tomas 04:32:25
VL1 6 687 Vikars, Conny 04:40:34
VL2 7 715 Luts, Arvo 04:42:16
VL2 8 759 Laurén, Tomi 04:44:09
VL1 9 792 Mäenpää, Mika 04:45:33
VL2 10 804 Pekurinen, Marko 04:46:05
VL2 11 830 Kurkinen, Kimmo 04:47:35
VL3 12 928 Danielsson, Petter 04:52:08
VL2 13 1003 Hellström, Magnus 04:55:58
VL1 14 1233 Kroksjö, Tommy 05:05:55
VL2 15 1256 Alanko, Jani 05:07:02
VL2 16 1305 Juutila, Juha 05:09:42
VL2 17 1312 Myllys, Tomi 05:10:03
VL3 18 1637 Björk, Tony 05:22:55
VL0 19 1670 Mikkonen, Tuomas 05:23:42
VL2 20 2224 Kronberg, Kim 05:43:52

sarja H50

lähtöryhmä suomisija sija kisassa nimi aika
VL1 1 391 Laamo, Ami 04:23:11
VL1 2 452 Vanninen, Matti-Pekka 04:27:38
VL1 3 745 Vismanen, Kari 04:43:30
VL2 4 1115 Nybohm, Kenneth 05:00:22
VL3 5 1133 Kohvakka, Timo 05:01:36
VL2 6 1378 Hakala, Vesa 05:13:04
VL3 7 1650 Myllymäki, Petri 05:23:10
VL3 8 2116 Malmsten, Thomas 05:39:41
VL5 9 2240 Hakanen, Jarkko 05:44:22
VL3 10 2319 Jensen, Marcus 05:46:42
VL4 11 2936 Söderström, Frank 06:05:59
VL6 12 3034 Kurki, Thomas 06:09:24
VL4 13 3179 Talja, Joni 06:15:02
VL5 14 3180 Karlsson, Kjell-Johan 06:15:04
VL4 15 3194 Brenner, Andreas 06:15:24
VL2 16 3204 Grannas, Stefan 06:15:48
VL5 17 3362 Manninen, Jari 06:21:12
VL6 18 3453 Partanen, Veli-Pekka 06:23:43
VL3 19 3593 Parkkinen, Marko 06:28:25
VL5 20 3595 Ojala, Mika 06:28:27

sarja H55

lähtöryhmä suomisija sija kisassa nimi aika
VL2 1 484 Manninen, Pekka 04:29:22
VL2 2 1397 Lindh, Stefan 05:13:57
VL2 3 1481 Rytkönen, Mika 05:17:47
VL3 4 1736 Valkonen, Tuomo 05:26:10
VL3 5 1885 Leinonen, Juha 05:30:40
VL3 6 2010 Sandås, Stefan 05:36:02
VL3 7 2098 Streng, Mika 05:38:53
VL4 8 2129 Backman, Owe 05:40:21
VL3 9 2167 Dahlström, Jan 05:41:36
VL4 10 2498 Jylhä, Mika 05:51:34
VL5 11 2935 Westerholm, Jouni 06:05:55
VL4 12 2948 Kaivolainen, Ari 06:06:30
VL4 13 2964 Stenman, Frej 06:06:54
VL4 14 3341 Holopainen, Timo 06:20:44
VL5 15 3419 Rönnqvist, Peter 06:23:06
VL4 16 3451 Riska, Jan 06:23:41
VL5 17 3741 Hautamaa, Pekka 06:33:38
VL5 18 3778 Karlemo, Pontus 06:34:35
VL5 19 3855 Back, Peter 06:37:33
VL6 20 4191 Kalliokoski, Kimmo 06:48:11

sarja H60

lähtöryhmä suomisija sija kisassa nimi aika
VL2 1 584 Ramstedt, Mikael 04:35:32
VL3 2 1779 Åkerlund, Mikael 05:27:28
VL3 3 1868 Väänänen, Hannu 05:30:09
VL3 4 2103 Lindberg, Christer 05:38:56
VL3 5 2187 Nylund, Reid 05:42:30
VL4 6 2216 Forss, Martin 05:43:41
VL3 7 2377 Liukkonen, Juha 05:48:39
VL3 8 2390 Borgmästars, Bernt 05:49:02
VL4 9 2917 Andersson, Mikael 06:05:28
VL4 10 3057 Ingves, Stefan 06:10:38
VL4 11 3113 Baltscheffsky, Martin 06:12:14
VL5 12 3314 Westerholm, Kent 06:19:33
VL5 13 3623 Vikberg, Mårten 06:29:16
VL5 14 3786 Hyvärinen, Mikko 06:34:55
VL4 15 3917 Juhanoja, Juha 06:39:31
VL6 16 3968 Mattfolk, Johan 06:41:09
VL6 17 4035 Viitasaari, Arto 06:43:29
VL6 18 4269 Vanhamäki, Tate 06:51:11
VL6 19 5991 Bengs, Mikael 07:59:05
VL6 20 6781 Braskén, Sten 08:34:41

sarja H65

lähtöryhmä suomisija sija kisassa nimi aika
VL2 1 1242 Kousa, Rauno 05:06:24
VL2 2 1321 Hannula, Jari 05:10:30
VL5 3 3320 Mäkiranta, Jorma 06:19:46
VL5 4 4952 Rönnlund, Christer 07:17:47
VL7 5 5128 Sten, Bengt-Olav 07:24:43
VL7 6 5314 Slotte, Clas Eirik 07:31:15
VL7 7 6682 Sainio, Esa 08:30:16
VL8 8 7464 Kivi, Ilkka 09:08:29
VL8 9 7729 Erlands, Arne 09:24:14
VL7 10 7865 Koivisto, Ilkka 09:31:51
VL8 11 8561 Ahlnäs, Björn 10:12:28

sarja H70

lähtöryhmä suomisija sija kisassa nimi aika
VL3 1 2876 Simonen, Stefan 06:03:59
VL7 2 4856 Lindroos, Johnny 07:13:39
VL8 3 6799 Långbacka, Hans 08:35:33
VL8 4 7017 Jormalainen, Kimmo 08:46:16
VL8 5 8562 Rikberg, Leif 10:12:29
VL10 6 9170 Hiirijoki, Pentti 10:48:34
VL10 7 10056 Westström, Frank 12:22:26

sarja H75

lähtöryhmä suomisija sija kisassa nimi aika
VL5 1 4262 Forsman, Boris 06:51:06
VL5 2 7890 Björk, Karl-Gustav 09:33:20

sarja HNA

lähtöryhmä suomisija sija kisassa nimi aika
VL3 1 1617 Isoaho, Janne 05:22:10

Väliaikapisteiden väliset tulokset

Vasahiihdossa on seitsemän väliaikapistettä ja seuraavassa on laskettu kunkin pisteen väliset tulokset. Eli siis kuka oli nopein vaikkapa Evertsbergistä Risbergiin. Aluksi tässä muistutuksena vielä hiihdon reitti, johon siis on tullut uusi väliaikapiste Högsta Punkten 3 kilometrin päähän lähdöstä ensimmäisen mäen päälle.

01. Start - Högsta punkten

Split ranking nr name class nat start_group Split time Position at split Split cumulative time Race time Race position
1 M54 Mäenpää, Viktor H21 FIN VL0 00:12:09 50 00:12:09 03:43:24 51
2 M311 Mäkelä, Juuso H21 FIN VL0 00:12:13 55 00:12:13 03:49:32 71
3 M127 Tyrväinen, Olli H21 FIN VL0 00:12:37 86 00:12:37 03:53:21 107
4 M151 Räsänen, Veli-Matti H21 FIN VL0 00:12:42 92 00:12:42 03:52:53 99
5 M125 Storvall, Eric H21 FIN VL0 00:13:04 117 00:13:04 04:01:54 160
6 M333 Juhanoja, Lassi H21 FIN VL0 00:13:20 149 00:13:20 03:54:58 117
7 F29 Heiskanen, Heli D40 FIN VL0 00:13:58 9 00:13:58 04:07:11 10
8 M245 West, Jesper H21 FIN VL0 00:14:23 237 00:14:23 04:23:06 390
9 M226 Nylund, Matias H21 FIN VL0 00:14:25 241 00:14:25 04:00:54 150
10 F71 Roivas, Kati D21 FIN VL0 00:14:32 15 00:14:32 04:13:46 15
11 M132 Linnainmaa, Lauri H21 FIN VL0 00:14:49 279 00:14:49 04:35:49 588
12 M130 Ryhänen, Santeri H45 FIN VL0 00:14:58 294 00:14:58 04:13:38 273
13 M129 Liukkonen, Kalle H21 FIN VL0 00:15:01 298 00:15:01 04:03:49 171
14 1385 Törnqvist, Jens H35 FIN VL1 00:15:15 332 00:15:15 04:25:01 409
15 M200 Lähteenmäki, Mikael H21 FIN VL0 00:15:28 351 00:15:28 04:31:53 522
16 13126 Sund, Jonathan H21 FIN VL1 00:15:31 354 00:15:31 04:28:24 467
17 1044 Ahlvik, Alexander H21 FIN VL1 00:15:35 358 00:15:35 04:17:22 312
18 13116 Eklund, Robin H35 FIN VL1 00:15:35 359 00:15:35 04:19:43 336
19 13753 Kämäräinen, Juho H40 FIN VL1 00:15:36 360 00:15:36 04:28:15 462
20 1352 Lehtonen, Lari H35 FIN VL1 00:15:44 383 00:15:44 04:17:15 310
21 F37 Kivikko, Noora D21 FIN VL0 00:15:50 24 00:15:50 04:26:24 25
22 M242 Höglund, Mathias H40 FIN VL0 00:15:52 395 00:15:52 04:21:05 354
23 13794 Passell, Jan-Eric H21 FIN VL1 00:15:59 414 00:15:59 04:28:02 459
24 F74 Pollari, Terhi D35 FIN VL0 00:16:05 26 00:16:05 04:22:26 21
25 M128 Häkkinen, Jussi H45 FIN VL0 00:16:09 433 00:16:09 04:20:46 344
26 F36 Virtanen, Niina D21 FIN VL0 00:16:18 32 00:16:18 04:34:20 30
27 1413 Laamo, Ami H50 FIN VL1 00:16:22 462 00:16:22 04:23:11 391
28 1257 Fransman, Sam H45 FIN VL1 00:16:29 476 00:16:29 04:26:58 439
29 1287 Vanninen, Matti-Pekka H50 FIN VL1 00:16:32 483 00:16:32 04:27:38 452
30 13118 Sundström, Ben H21 FIN VL1 00:16:33 487 00:16:33 04:21:15 362
31 1438 Vikars, Conny H45 FIN VL1 00:16:56 532 00:16:56 04:40:34 687
32 1384 Eklund, Mikael H40 FIN VL1 00:17:12 551 00:17:12 04:18:38 325
33 2357 Ramstedt, Mikael H60 FIN VL2 00:17:49 645 00:17:49 04:35:32 584
34 2459 Sjöberg, William H35 FIN VL2 00:18:01 671 00:18:01 04:53:15 946
35 5531 Westerholm, Viktor H21 FIN VL1 00:18:02 674 00:18:02 04:50:38 895
36 2343 Mäenpää, Mika H45 FIN VL1 00:18:08 687 00:18:08 04:45:33 792
37 3472 Koskinen, Vesa-Pekka H45 FIN VL1 00:18:10 696 00:18:10 04:29:36 486
38 1322 Vismanen, Kari H50 FIN VL1 00:18:25 725 00:18:25 04:43:30 745
39 2229 Pekurinen, Marko H45 FIN VL2 00:18:29 741 00:18:29 04:46:05 804
40 2124 Laurén, Tomi H45 FIN VL2 00:18:41 774 00:18:41 04:44:09 759

02. Högsta punkten - Smågan

Split ranking nr name class nat start_group Split time Position at split Split cumulative time Race time Race position
1 M311 Mäkelä, Juuso H21 FIN VL0 00:17:11 51 00:29:24 03:49:32 71
2 M127 Tyrväinen, Olli H21 FIN VL0 00:17:29 81 00:30:06 03:53:21 107
3 M54 Mäenpää, Viktor H21 FIN VL0 00:17:45 57 00:29:54 03:43:24 51
4 M125 Storvall, Eric H21 FIN VL0 00:18:08 120 00:31:12 04:01:54 160
5 M333 Juhanoja, Lassi H21 FIN VL0 00:18:13 150 00:31:33 03:54:58 117
6 M226 Nylund, Matias H21 FIN VL0 00:18:20 209 00:32:45 04:00:54 150
7 M129 Liukkonen, Kalle H21 FIN VL0 00:18:32 264 00:33:33 04:03:49 171
8 M151 Räsänen, Veli-Matti H21 FIN VL0 00:18:37 141 00:31:19 03:52:53 99
9 F29 Heiskanen, Heli D40 FIN VL0 00:18:51 10 00:32:49 04:07:11 10
10 M130 Ryhänen, Santeri H45 FIN VL0 00:19:07 307 00:34:05 04:13:38 273
11 1384 Eklund, Mikael H40 FIN VL1 00:19:07 456 00:36:19 04:18:38 325
12 1044 Ahlvik, Alexander H21 FIN VL1 00:19:09 336 00:34:44 04:17:22 312
13 13116 Eklund, Robin H35 FIN VL1 00:19:09 338 00:34:44 04:19:43 336
14 1352 Lehtonen, Lari H35 FIN VL1 00:19:16 354 00:35:00 04:17:15 310
15 13794 Passell, Jan-Eric H21 FIN VL1 00:19:27 393 00:35:26 04:28:02 459
16 F71 Roivas, Kati D21 FIN VL0 00:19:30 18 00:34:02 04:13:46 15
17 M200 Lähteenmäki, Mikael H21 FIN VL0 00:19:33 356 00:35:01 04:31:53 522
18 M128 Häkkinen, Jussi H45 FIN VL0 00:19:35 408 00:35:44 04:20:46 344
19 1385 Törnqvist, Jens H35 FIN VL1 00:19:39 350 00:34:54 04:25:01 409
20 M245 West, Jesper H21 FIN VL0 00:19:40 295 00:34:03 04:23:06 390
21 M132 Linnainmaa, Lauri H21 FIN VL0 00:19:42 325 00:34:31 04:35:49 588
22 13118 Sundström, Ben H21 FIN VL1 00:19:46 458 00:36:19 04:21:15 362
23 13126 Sund, Jonathan H21 FIN VL1 00:19:46 379 00:35:17 04:28:24 467
24 M242 Höglund, Mathias H40 FIN VL0 00:19:54 414 00:35:46 04:21:05 354
25 1287 Vanninen, Matti-Pekka H50 FIN VL1 00:20:04 485 00:36:36 04:27:38 452
26 2370 Luts, Arvo H45 FIN VL2 00:20:05 707 00:39:07 04:42:16 715
27 1413 Laamo, Ami H50 FIN VL1 00:20:12 479 00:36:34 04:23:11 391
28 F37 Kivikko, Noora D21 FIN VL0 00:20:14 25 00:36:04 04:26:24 25
29 F36 Virtanen, Niina D21 FIN VL0 00:20:20 29 00:36:38 04:34:20 30
30 2459 Sjöberg, William H35 FIN VL2 00:20:29 643 00:38:30 04:53:15 946
31 F74 Pollari, Terhi D35 FIN VL0 00:20:30 27 00:36:35 04:22:26 21
32 2154 Manninen, Pekka H55 FIN VL2 00:20:31 891 00:40:55 04:29:22 484
33 1257 Fransman, Sam H45 FIN VL1 00:20:32 521 00:37:01 04:26:58 439
34 2357 Ramstedt, Mikael H60 FIN VL2 00:20:41 640 00:38:30 04:35:32 584
35 3472 Koskinen, Vesa-Pekka H45 FIN VL1 00:20:42 670 00:38:52 04:29:36 486
36 4518 West, Tomas H45 FIN VL1 00:20:49 790 00:39:47 04:32:25 529
37 5538 Tawast, Ilkka H35 FIN VL2 00:20:54 784 00:39:44 04:47:54 838
38 1438 Vikars, Conny H45 FIN VL1 00:20:57 573 00:37:53 04:40:34 687
39 2343 Mäenpää, Mika H45 FIN VL1 00:20:59 704 00:39:07 04:45:33 792
40 3796 Lundell, Patrik H40 FIN VL2 00:21:00 782 00:39:44 04:48:15 842

03. Smågan - Mångsbodarna

Split ranking nr name class nat start_group Split time Position at split Split cumulative time Race time Race position
1 M311 Mäkelä, Juuso H21 FIN VL0 00:30:39 49 01:00:03 03:49:32 71
2 M54 Mäenpää, Viktor H21 FIN VL0 00:31:26 51 01:01:20 03:43:24 51
3 M127 Tyrväinen, Olli H21 FIN VL0 00:31:28 76 01:01:34 03:53:21 107
4 M333 Juhanoja, Lassi H21 FIN VL0 00:32:29 138 01:04:02 03:54:58 117
5 M125 Storvall, Eric H21 FIN VL0 00:32:46 131 01:03:58 04:01:54 160
6 M226 Nylund, Matias H21 FIN VL0 00:32:47 186 01:05:32 04:00:54 150
7 M151 Räsänen, Veli-Matti H21 FIN VL0 00:33:04 146 01:04:23 03:52:53 99
8 M129 Liukkonen, Kalle H21 FIN VL0 00:33:19 217 01:06:52 04:03:49 171
9 F29 Heiskanen, Heli D40 FIN VL0 00:34:10 10 01:06:59 04:07:11 10
10 1352 Lehtonen, Lari H35 FIN VL1 00:34:32 329 01:09:32 04:17:15 310
11 1044 Ahlvik, Alexander H21 FIN VL1 00:34:33 318 01:09:17 04:17:22 312
12 13116 Eklund, Robin H35 FIN VL1 00:34:33 316 01:09:17 04:19:43 336
13 1384 Eklund, Mikael H40 FIN VL1 00:34:44 390 01:11:03 04:18:38 325
14 M130 Ryhänen, Santeri H45 FIN VL0 00:35:09 310 01:09:14 04:13:38 273
15 13118 Sundström, Ben H21 FIN VL1 00:35:20 431 01:11:39 04:21:15 362
16 M128 Häkkinen, Jussi H45 FIN VL0 00:35:25 398 01:11:09 04:20:46 344
17 M245 West, Jesper H21 FIN VL0 00:35:27 328 01:09:30 04:23:06 390
18 F71 Roivas, Kati D21 FIN VL0 00:35:30 17 01:09:32 04:13:46 15
19 M242 Höglund, Mathias H40 FIN VL0 00:35:36 406 01:11:22 04:21:05 354
20 M132 Linnainmaa, Lauri H21 FIN VL0 00:35:38 359 01:10:09 04:35:49 588
21 13794 Passell, Jan-Eric H21 FIN VL1 00:35:46 400 01:11:12 04:28:02 459
22 13126 Sund, Jonathan H21 FIN VL1 00:35:46 393 01:11:03 04:28:24 467
23 1385 Törnqvist, Jens H35 FIN VL1 00:36:05 383 01:10:59 04:25:01 409
24 1287 Vanninen, Matti-Pekka H50 FIN VL1 00:36:08 471 01:12:44 04:27:38 452
25 1413 Laamo, Ami H50 FIN VL1 00:36:11 475 01:12:45 04:23:11 391
26 M200 Lähteenmäki, Mikael H21 FIN VL0 00:36:16 405 01:11:17 04:31:53 522
27 2370 Luts, Arvo H45 FIN VL2 00:36:31 625 01:15:38 04:42:16 715
28 3472 Koskinen, Vesa-Pekka H45 FIN VL1 00:36:40 619 01:15:32 04:29:36 486
29 F37 Kivikko, Noora D21 FIN VL0 00:36:44 24 01:12:48 04:26:24 25
30 F36 Virtanen, Niina D21 FIN VL0 00:36:51 28 01:13:29 04:34:20 30
31 F74 Pollari, Terhi D35 FIN VL0 00:36:52 27 01:13:27 04:22:26 21
32 4518 West, Tomas H45 FIN VL1 00:37:04 700 01:16:51 04:32:25 529
33 1257 Fransman, Sam H45 FIN VL1 00:37:06 528 01:14:07 04:26:58 439
34 13753 Kämäräinen, Juho H40 FIN VL1 00:37:08 521 01:14:03 04:28:15 462
35 2357 Ramstedt, Mikael H60 FIN VL2 00:37:09 629 01:15:39 04:35:32 584
36 2459 Sjöberg, William H35 FIN VL2 00:37:13 633 01:15:43 04:53:15 946
37 2154 Manninen, Pekka H55 FIN VL2 00:37:14 777 01:18:09 04:29:22 484
38 1438 Vikars, Conny H45 FIN VL1 00:37:22 592 01:15:15 04:40:34 687
39 2343 Mäenpää, Mika H45 FIN VL1 00:37:37 691 01:16:44 04:45:33 792
40 1322 Vismanen, Kari H50 FIN VL1 00:38:08 748 01:17:45 04:43:30 745

04. Mångsbodarna - Risberg

Split ranking nr name class nat start_group Split time Position at split Split cumulative time Race time Race position
1 M311 Mäkelä, Juuso H21 FIN VL0 00:24:32 44 01:24:35 03:49:32 71
2 M54 Mäenpää, Viktor H21 FIN VL0 00:25:34 50 01:26:54 03:43:24 51
3 M127 Tyrväinen, Olli H21 FIN VL0 00:25:34 79 01:27:08 03:53:21 107
4 M333 Juhanoja, Lassi H21 FIN VL0 00:26:31 127 01:30:33 03:54:58 117
5 M125 Storvall, Eric H21 FIN VL0 00:26:40 131 01:30:38 04:01:54 160
6 M226 Nylund, Matias H21 FIN VL0 00:26:52 177 01:32:24 04:00:54 150
7 M151 Räsänen, Veli-Matti H21 FIN VL0 00:26:55 148 01:31:18 03:52:53 99
8 M129 Liukkonen, Kalle H21 FIN VL0 00:27:01 196 01:33:53 04:03:49 171
9 F29 Heiskanen, Heli D40 FIN VL0 00:27:31 10 01:34:30 04:07:11 10
10 1044 Ahlvik, Alexander H21 FIN VL1 00:28:23 304 01:37:40 04:17:22 312
11 13116 Eklund, Robin H35 FIN VL1 00:28:24 305 01:37:41 04:19:43 336
12 F71 Roivas, Kati D21 FIN VL0 00:28:30 16 01:38:02 04:13:46 15
13 1352 Lehtonen, Lari H35 FIN VL1 00:28:31 320 01:38:03 04:17:15 310
14 M130 Ryhänen, Santeri H45 FIN VL0 00:28:35 310 01:37:49 04:13:38 273
15 1384 Eklund, Mikael H40 FIN VL1 00:28:36 370 01:39:39 04:18:38 325
16 13118 Sundström, Ben H21 FIN VL1 00:29:07 402 01:40:46 04:21:15 362
17 13794 Passell, Jan-Eric H21 FIN VL1 00:29:08 395 01:40:20 04:28:02 459
18 13126 Sund, Jonathan H21 FIN VL1 00:29:20 398 01:40:23 04:28:24 467
19 1385 Törnqvist, Jens H35 FIN VL1 00:29:22 396 01:40:21 04:25:01 409
20 M242 Höglund, Mathias H40 FIN VL0 00:29:36 420 01:40:58 04:21:05 354
21 2154 Manninen, Pekka H55 FIN VL2 00:29:38 680 01:47:47 04:29:22 484
22 M128 Häkkinen, Jussi H45 FIN VL0 00:29:39 404 01:40:48 04:20:46 344
23 M132 Linnainmaa, Lauri H21 FIN VL0 00:29:39 377 01:39:48 04:35:49 588
24 1413 Laamo, Ami H50 FIN VL1 00:29:45 464 01:42:30 04:23:11 391
25 3472 Koskinen, Vesa-Pekka H45 FIN VL1 00:29:45 555 01:45:17 04:29:36 486
26 13753 Kämäräinen, Juho H40 FIN VL1 00:29:49 502 01:43:52 04:28:15 462
27 1257 Fransman, Sam H45 FIN VL1 00:29:53 511 01:44:00 04:26:58 439
28 F37 Kivikko, Noora D21 FIN VL0 00:29:57 24 01:42:45 04:26:24 25
29 4518 West, Tomas H45 FIN VL1 00:30:02 638 01:46:53 04:32:25 529
30 M245 West, Jesper H21 FIN VL0 00:30:05 362 01:39:35 04:23:06 390
31 1287 Vanninen, Matti-Pekka H50 FIN VL1 00:30:05 471 01:42:49 04:27:38 452
32 M200 Lähteenmäki, Mikael H21 FIN VL0 00:30:16 441 01:41:33 04:31:53 522
33 F74 Pollari, Terhi D35 FIN VL0 00:30:24 27 01:43:51 04:22:26 21
34 2370 Luts, Arvo H45 FIN VL2 00:30:30 602 01:46:08 04:42:16 715
35 2357 Ramstedt, Mikael H60 FIN VL2 00:30:41 615 01:46:20 04:35:32 584
36 F36 Virtanen, Niina D21 FIN VL0 00:30:59 28 01:44:28 04:34:20 30
37 1438 Vikars, Conny H45 FIN VL1 00:31:07 616 01:46:22 04:40:34 687
38 2343 Mäenpää, Mika H45 FIN VL1 00:31:44 721 01:48:28 04:45:33 792
39 5531 Westerholm, Viktor H21 FIN VL1 00:31:46 770 01:49:50 04:50:38 895
40 1322 Vismanen, Kari H50 FIN VL1 00:31:54 758 01:49:39 04:43:30 745

05. Risberg - Evertsberg

Split ranking nr name class nat start_group Split time Position at split Split cumulative time Race time Race position
1 M311 Mäkelä, Juuso H21 FIN VL0 00:32:13 44 01:56:48 03:49:32 71
2 M54 Mäenpää, Viktor H21 FIN VL0 00:32:14 48 01:59:08 03:43:24 51
3 M151 Räsänen, Veli-Matti H21 FIN VL0 00:33:53 134 02:05:11 03:52:53 99
4 M333 Juhanoja, Lassi H21 FIN VL0 00:33:54 122 02:04:27 03:54:58 117
5 M127 Tyrväinen, Olli H21 FIN VL0 00:34:17 78 02:01:25 03:53:21 107
6 M125 Storvall, Eric H21 FIN VL0 00:35:10 145 02:05:48 04:01:54 160
7 M226 Nylund, Matias H21 FIN VL0 00:35:11 170 02:07:35 04:00:54 150
8 M129 Liukkonen, Kalle H21 FIN VL0 00:35:17 191 02:09:10 04:03:49 171
9 F29 Heiskanen, Heli D40 FIN VL0 00:36:14 10 02:10:44 04:07:11 10
10 1384 Eklund, Mikael H40 FIN VL1 00:36:20 328 02:15:59 04:18:38 325
11 F71 Roivas, Kati D21 FIN VL0 00:36:28 15 02:14:30 04:13:46 15
12 M130 Ryhänen, Santeri H45 FIN VL0 00:36:49 299 02:14:38 04:13:38 273
13 1352 Lehtonen, Lari H35 FIN VL1 00:37:00 309 02:15:03 04:17:15 310
14 13116 Eklund, Robin H35 FIN VL1 00:37:19 307 02:15:00 04:19:43 336
15 1044 Ahlvik, Alexander H21 FIN VL1 00:37:20 306 02:15:00 04:17:22 312
16 F74 Pollari, Terhi D35 FIN VL0 00:37:42 23 02:21:33 04:22:26 21
17 13118 Sundström, Ben H21 FIN VL1 00:37:44 382 02:18:30 04:21:15 362
18 1413 Laamo, Ami H50 FIN VL1 00:38:18 451 02:20:48 04:23:11 391
19 3472 Koskinen, Vesa-Pekka H45 FIN VL1 00:38:18 511 02:23:35 04:29:36 486
20 M242 Höglund, Mathias H40 FIN VL0 00:38:24 414 02:19:22 04:21:05 354
21 2154 Manninen, Pekka H55 FIN VL2 00:38:29 596 02:26:16 04:29:22 484
22 M128 Häkkinen, Jussi H45 FIN VL0 00:38:32 412 02:19:20 04:20:46 344
23 13753 Kämäräinen, Juho H40 FIN VL1 00:38:32 478 02:22:24 04:28:15 462
24 1385 Törnqvist, Jens H35 FIN VL1 00:38:45 404 02:19:06 04:25:01 409
25 13794 Passell, Jan-Eric H21 FIN VL1 00:38:45 403 02:19:05 04:28:02 459
26 1257 Fransman, Sam H45 FIN VL1 00:38:53 488 02:22:53 04:26:58 439
27 13126 Sund, Jonathan H21 FIN VL1 00:39:06 421 02:19:29 04:28:24 467
28 F37 Kivikko, Noora D21 FIN VL0 00:39:08 25 02:21:53 04:26:24 25
29 1287 Vanninen, Matti-Pekka H50 FIN VL1 00:39:10 472 02:21:59 04:27:38 452
30 M245 West, Jesper H21 FIN VL0 00:39:15 394 02:18:50 04:23:06 390
31 4518 West, Tomas H45 FIN VL1 00:39:36 604 02:26:29 04:32:25 529
32 2357 Ramstedt, Mikael H60 FIN VL2 00:40:02 602 02:26:22 04:35:32 584
33 F36 Virtanen, Niina D21 FIN VL0 00:40:18 28 02:24:46 04:34:20 30
34 M200 Lähteenmäki, Mikael H21 FIN VL0 00:40:35 477 02:22:08 04:31:53 522
35 M132 Linnainmaa, Lauri H21 FIN VL0 00:40:40 443 02:20:28 04:35:49 588
36 1322 Vismanen, Kari H50 FIN VL1 00:40:57 745 02:30:36 04:43:30 745
37 2124 Laurén, Tomi H45 FIN VL2 00:41:16 806 02:32:21 04:44:09 759
38 2343 Mäenpää, Mika H45 FIN VL1 00:41:51 741 02:30:19 04:45:33 792
39 1438 Vikars, Conny H45 FIN VL1 00:41:53 657 02:28:15 04:40:34 687
40 5538 Tawast, Ilkka H35 FIN VL2 00:41:58 825 02:32:45 04:47:54 838

06. Evertsberg - Oxberg

Split ranking nr name class nat start_group Split time Position at split Split cumulative time Race time Race position
1 M54 Mäenpää, Viktor H21 FIN VL0 00:32:46 45 02:31:54 03:43:24 51
2 M151 Räsänen, Veli-Matti H21 FIN VL0 00:34:24 122 02:39:35 03:52:53 99
3 M333 Juhanoja, Lassi H21 FIN VL0 00:34:32 116 02:38:59 03:54:58 117
4 M127 Tyrväinen, Olli H21 FIN VL0 00:34:54 85 02:36:19 03:53:21 107
5 M311 Mäkelä, Juuso H21 FIN VL0 00:35:12 59 02:32:00 03:49:32 71
6 M129 Liukkonen, Kalle H21 FIN VL0 00:35:36 179 02:44:46 04:03:49 171
7 M125 Storvall, Eric H21 FIN VL0 00:36:09 152 02:41:57 04:01:54 160
8 M226 Nylund, Matias H21 FIN VL0 00:36:36 168 02:44:11 04:00:54 150
9 1384 Eklund, Mikael H40 FIN VL1 00:37:14 301 02:53:13 04:18:38 325
10 F29 Heiskanen, Heli D40 FIN VL0 00:37:17 10 02:48:01 04:07:11 10
11 M130 Ryhänen, Santeri H45 FIN VL0 00:38:00 291 02:52:38 04:13:38 273
12 13118 Sundström, Ben H21 FIN VL1 00:38:04 365 02:56:34 04:21:15 362
13 F71 Roivas, Kati D21 FIN VL0 00:38:06 15 02:52:36 04:13:46 15
14 F74 Pollari, Terhi D35 FIN VL0 00:38:11 22 02:59:44 04:22:26 21
15 1352 Lehtonen, Lari H35 FIN VL1 00:38:15 303 02:53:18 04:17:15 310
16 13116 Eklund, Robin H35 FIN VL1 00:38:25 306 02:53:25 04:19:43 336
17 1044 Ahlvik, Alexander H21 FIN VL1 00:38:26 307 02:53:26 04:17:22 312
18 3472 Koskinen, Vesa-Pekka H45 FIN VL1 00:38:30 475 03:02:05 04:29:36 486
19 1413 Laamo, Ami H50 FIN VL1 00:38:32 423 02:59:20 04:23:11 391
20 M128 Häkkinen, Jussi H45 FIN VL0 00:38:39 392 02:57:59 04:20:46 344
21 M242 Höglund, Mathias H40 FIN VL0 00:38:47 396 02:58:09 04:21:05 354
22 2154 Manninen, Pekka H55 FIN VL2 00:38:59 536 03:05:15 04:29:22 484
23 1257 Fransman, Sam H45 FIN VL1 00:39:04 467 03:01:57 04:26:58 439
24 13794 Passell, Jan-Eric H21 FIN VL1 00:39:15 398 02:58:20 04:28:02 459
25 1385 Törnqvist, Jens H35 FIN VL1 00:39:16 403 02:58:22 04:25:01 409
26 F37 Kivikko, Noora D21 FIN VL0 00:39:29 25 03:01:22 04:26:24 25
27 M245 West, Jesper H21 FIN VL0 00:39:31 401 02:58:21 04:23:06 390
28 13753 Kämäräinen, Juho H40 FIN VL1 00:39:34 468 03:01:58 04:28:15 462
29 1287 Vanninen, Matti-Pekka H50 FIN VL1 00:39:39 463 03:01:38 04:27:38 452
30 4518 West, Tomas H45 FIN VL1 00:39:44 576 03:06:13 04:32:25 529
31 13126 Sund, Jonathan H21 FIN VL1 00:40:11 436 02:59:40 04:28:24 467
32 F36 Virtanen, Niina D21 FIN VL0 00:41:03 28 03:05:49 04:34:20 30
33 1322 Vismanen, Kari H50 FIN VL1 00:41:14 715 03:11:50 04:43:30 745
34 M200 Lähteenmäki, Mikael H21 FIN VL0 00:41:16 500 03:03:24 04:31:53 522
35 2370 Luts, Arvo H45 FIN VL2 00:41:29 765 03:13:47 04:42:16 715
36 2357 Ramstedt, Mikael H60 FIN VL2 00:41:40 613 03:08:02 04:35:32 584
37 M132 Linnainmaa, Lauri H21 FIN VL0 00:41:46 480 03:02:14 04:35:49 588
38 2124 Laurén, Tomi H45 FIN VL2 00:41:56 786 03:14:17 04:44:09 759
39 1438 Vikars, Conny H45 FIN VL1 00:42:03 683 03:10:18 04:40:34 687
40 2229 Pekurinen, Marko H45 FIN VL2 00:42:45 816 03:15:30 04:46:05 804

07. Oxberg - Hökberg

Split ranking nr name class nat start_group Split time Position at split Split cumulative time Race time Race position
1 M54 Mäenpää, Viktor H21 FIN VL0 00:23:22 48 02:55:16 03:43:24 51
2 M151 Räsänen, Veli-Matti H21 FIN VL0 00:24:18 110 03:03:53 03:52:53 99
3 M333 Juhanoja, Lassi H21 FIN VL0 00:24:59 115 03:03:58 03:54:58 117
4 M127 Tyrväinen, Olli H21 FIN VL0 00:25:23 98 03:01:42 03:53:21 107
5 M226 Nylund, Matias H21 FIN VL0 00:25:45 162 03:09:56 04:00:54 150
6 M311 Mäkelä, Juuso H21 FIN VL0 00:25:59 63 02:57:59 03:49:32 71
7 M125 Storvall, Eric H21 FIN VL0 00:26:05 151 03:08:02 04:01:54 160
8 M129 Liukkonen, Kalle H21 FIN VL0 00:26:16 178 03:11:02 04:03:49 171
9 F29 Heiskanen, Heli D40 FIN VL0 00:26:35 10 03:14:36 04:07:11 10
10 M130 Ryhänen, Santeri H45 FIN VL0 00:27:39 288 03:20:17 04:13:38 273
11 F71 Roivas, Kati D21 FIN VL0 00:27:40 14 03:20:16 04:13:46 15
12 1413 Laamo, Ami H50 FIN VL1 00:27:41 404 03:27:01 04:23:11 391
13 M242 Höglund, Mathias H40 FIN VL0 00:27:45 380 03:25:54 04:21:05 354
14 F74 Pollari, Terhi D35 FIN VL0 00:27:46 22 03:27:30 04:22:26 21
15 M128 Häkkinen, Jussi H45 FIN VL0 00:28:09 383 03:26:08 04:20:46 344
16 1044 Ahlvik, Alexander H21 FIN VL1 00:28:10 309 03:21:36 04:17:22 312
17 13116 Eklund, Robin H35 FIN VL1 00:28:10 305 03:21:35 04:19:43 336
18 2154 Manninen, Pekka H55 FIN VL2 00:28:10 513 03:33:25 04:29:22 484
19 1352 Lehtonen, Lari H35 FIN VL1 00:28:17 306 03:21:35 04:17:15 310
20 1384 Eklund, Mikael H40 FIN VL1 00:28:21 304 03:21:34 04:18:38 325
21 13118 Sundström, Ben H21 FIN VL1 00:28:34 361 03:25:08 04:21:15 362
22 F37 Kivikko, Noora D21 FIN VL0 00:28:35 24 03:29:57 04:26:24 25
23 13753 Kämäräinen, Juho H40 FIN VL1 00:28:39 467 03:30:37 04:28:15 462
24 M245 West, Jesper H21 FIN VL0 00:28:51 406 03:27:12 04:23:06 390
25 1385 Törnqvist, Jens H35 FIN VL1 00:28:51 407 03:27:13 04:25:01 409
26 1287 Vanninen, Matti-Pekka H50 FIN VL1 00:28:58 464 03:30:36 04:27:38 452
27 3472 Koskinen, Vesa-Pekka H45 FIN VL1 00:29:09 475 03:31:14 04:29:36 486
28 1257 Fransman, Sam H45 FIN VL1 00:29:12 474 03:31:09 04:26:58 439
29 4518 West, Tomas H45 FIN VL1 00:29:33 557 03:35:46 04:32:25 529
30 F36 Virtanen, Niina D21 FIN VL0 00:29:56 30 03:35:45 04:34:20 30
31 2370 Luts, Arvo H45 FIN VL2 00:29:58 741 03:43:45 04:42:16 715
32 2124 Laurén, Tomi H45 FIN VL2 00:30:03 752 03:44:20 04:44:09 759
33 2357 Ramstedt, Mikael H60 FIN VL2 00:30:05 617 03:38:07 04:35:32 584
34 13126 Sund, Jonathan H21 FIN VL1 00:30:12 449 03:29:52 04:28:24 467
35 1438 Vikars, Conny H45 FIN VL1 00:30:22 672 03:40:40 04:40:34 687
36 13794 Passell, Jan-Eric H21 FIN VL1 00:30:27 429 03:28:47 04:28:02 459
37 2229 Pekurinen, Marko H45 FIN VL2 00:30:40 803 03:46:10 04:46:05 804
38 2076 Kurkinen, Kimmo H45 FIN VL2 00:30:54 909 03:50:13 04:47:35 830
39 3796 Lundell, Patrik H40 FIN VL2 00:31:02 826 03:46:54 04:48:15 842
40 5538 Tawast, Ilkka H35 FIN VL2 00:31:06 834 03:47:08 04:47:54 838

08. Hökberg - Eldris

Split ranking nr name class nat start_group Split time Position at split Split cumulative time Race time Race position
1 M54 Mäenpää, Viktor H21 FIN VL0 00:25:35 51 03:20:51 03:43:24 51
2 M151 Räsänen, Veli-Matti H21 FIN VL0 00:26:48 108 03:30:41 03:52:53 99
3 M333 Juhanoja, Lassi H21 FIN VL0 00:27:17 117 03:31:15 03:54:58 117
4 M311 Mäkelä, Juuso H21 FIN VL0 00:27:38 63 03:25:37 03:49:32 71
5 M127 Tyrväinen, Olli H21 FIN VL0 00:27:55 103 03:29:37 03:53:21 107
6 M226 Nylund, Matias H21 FIN VL0 00:27:58 156 03:37:54 04:00:54 150
7 F29 Heiskanen, Heli D40 FIN VL0 00:28:21 10 03:42:57 04:07:11 10
8 M129 Liukkonen, Kalle H21 FIN VL0 00:28:47 174 03:39:49 04:03:49 171
9 M125 Storvall, Eric H21 FIN VL0 00:28:56 153 03:36:58 04:01:54 160
10 M130 Ryhänen, Santeri H45 FIN VL0 00:29:14 284 03:49:31 04:13:38 273
11 F71 Roivas, Kati D21 FIN VL0 00:29:15 16 03:49:31 04:13:46 15
12 M128 Häkkinen, Jussi H45 FIN VL0 00:30:03 369 03:56:11 04:20:46 344
13 F74 Pollari, Terhi D35 FIN VL0 00:30:11 21 03:57:41 04:22:26 21
14 M242 Höglund, Mathias H40 FIN VL0 00:30:17 368 03:56:11 04:21:05 354
15 1413 Laamo, Ami H50 FIN VL1 00:30:24 396 03:57:25 04:23:11 391
16 2154 Manninen, Pekka H55 FIN VL2 00:30:26 494 04:03:51 04:29:22 484
17 1044 Ahlvik, Alexander H21 FIN VL1 00:30:33 306 03:52:09 04:17:22 312
18 M245 West, Jesper H21 FIN VL0 00:30:34 397 03:57:46 04:23:06 390
19 1257 Fransman, Sam H45 FIN VL1 00:30:38 452 04:01:47 04:26:58 439
20 F37 Kivikko, Noora D21 FIN VL0 00:30:42 24 04:00:39 04:26:24 25
21 4518 West, Tomas H45 FIN VL1 00:30:48 539 04:06:34 04:32:25 529
22 1352 Lehtonen, Lari H35 FIN VL1 00:31:03 314 03:52:38 04:17:15 310
23 13118 Sundström, Ben H21 FIN VL1 00:31:06 373 03:56:14 04:21:15 362
24 1287 Vanninen, Matti-Pekka H50 FIN VL1 00:31:11 450 04:01:47 04:27:38 452
25 13753 Kämäräinen, Juho H40 FIN VL1 00:31:13 454 04:01:50 04:28:15 462
26 1384 Eklund, Mikael H40 FIN VL1 00:31:21 322 03:52:55 04:18:38 325
27 13116 Eklund, Robin H35 FIN VL1 00:31:26 325 03:53:01 04:19:43 336
28 1385 Törnqvist, Jens H35 FIN VL1 00:31:42 409 03:58:55 04:25:01 409
29 M200 Lähteenmäki, Mikael H21 FIN VL0 00:31:43 531 04:06:21 04:31:53 522
30 2076 Kurkinen, Kimmo H45 FIN VL2 00:31:43 863 04:21:56 04:47:35 830
31 2357 Ramstedt, Mikael H60 FIN VL2 00:31:49 611 04:09:56 04:35:32 584
32 3472 Koskinen, Vesa-Pekka H45 FIN VL1 00:31:54 477 04:03:08 04:29:36 486
33 13126 Sund, Jonathan H21 FIN VL1 00:31:58 456 04:01:50 04:28:24 467
34 2370 Luts, Arvo H45 FIN VL2 00:32:14 726 04:15:59 04:42:16 715
35 1322 Vismanen, Kari H50 FIN VL1 00:32:18 756 04:17:16 04:43:30 745
36 F36 Virtanen, Niina D21 FIN VL0 00:32:22 30 04:08:07 04:34:20 30
37 1438 Vikars, Conny H45 FIN VL1 00:32:25 675 04:13:05 04:40:34 687
38 2124 Laurén, Tomi H45 FIN VL2 00:32:40 749 04:17:00 04:44:09 759
39 13794 Passell, Jan-Eric H21 FIN VL1 00:32:52 448 04:01:39 04:28:02 459
40 2229 Pekurinen, Marko H45 FIN VL2 00:33:09 810 04:19:19 04:46:05 804

09. Eldris - Mora Förvarning

Split ranking nr name class nat start_group Split time Position at split Split cumulative time Race time Race position
1 M151 Räsänen, Veli-Matti H21 FIN VL0 00:20:54 NA 03:51:35 03:52:53 99
2 M54 Mäenpää, Viktor H21 FIN VL0 00:21:16 NA 03:42:07 03:43:24 51
3 M226 Nylund, Matias H21 FIN VL0 00:21:46 NA 03:59:40 04:00:54 150
4 M333 Juhanoja, Lassi H21 FIN VL0 00:22:18 NA 03:53:33 03:54:58 117
5 M127 Tyrväinen, Olli H21 FIN VL0 00:22:20 NA 03:51:57 03:53:21 107
6 M311 Mäkelä, Juuso H21 FIN VL0 00:22:34 NA 03:48:11 03:49:32 71
7 M129 Liukkonen, Kalle H21 FIN VL0 00:22:41 NA 04:02:30 04:03:49 171
8 F29 Heiskanen, Heli D40 FIN VL0 00:22:44 NA 04:05:41 04:07:11 10
9 M130 Ryhänen, Santeri H45 FIN VL0 00:22:46 NA 04:12:17 04:13:38 273
10 F71 Roivas, Kati D21 FIN VL0 00:22:51 NA 04:12:22 04:13:46 15
11 M128 Häkkinen, Jussi H45 FIN VL0 00:23:11 NA 04:19:22 04:20:46 344
12 1352 Lehtonen, Lari H35 FIN VL1 00:23:13 NA 04:15:51 04:17:15 310
13 F74 Pollari, Terhi D35 FIN VL0 00:23:21 NA 04:21:02 04:22:26 21
14 M242 Höglund, Mathias H40 FIN VL0 00:23:30 NA 04:19:41 04:21:05 354
15 M125 Storvall, Eric H21 FIN VL0 00:23:31 NA 04:00:29 04:01:54 160
16 13118 Sundström, Ben H21 FIN VL1 00:23:37 NA 04:19:51 04:21:15 362
17 1044 Ahlvik, Alexander H21 FIN VL1 00:23:46 NA 04:15:55 04:17:22 312
18 1257 Fransman, Sam H45 FIN VL1 00:23:47 NA 04:25:34 04:26:58 439
19 M245 West, Jesper H21 FIN VL0 00:23:54 NA 04:21:40 04:23:06 390
20 2154 Manninen, Pekka H55 FIN VL2 00:23:59 NA 04:27:50 04:29:22 484
21 2357 Ramstedt, Mikael H60 FIN VL2 00:24:02 NA 04:33:58 04:35:32 584
22 2076 Kurkinen, Kimmo H45 FIN VL2 00:24:08 NA 04:46:04 04:47:35 830
23 M200 Lähteenmäki, Mikael H21 FIN VL0 00:24:09 NA 04:30:30 04:31:53 522
24 1384 Eklund, Mikael H40 FIN VL1 00:24:12 NA 04:17:07 04:18:38 325
25 4518 West, Tomas H45 FIN VL1 00:24:14 NA 04:30:48 04:32:25 529
26 F37 Kivikko, Noora D21 FIN VL0 00:24:15 NA 04:24:54 04:26:24 25
27 1413 Laamo, Ami H50 FIN VL1 00:24:16 NA 04:21:41 04:23:11 391
28 1287 Vanninen, Matti-Pekka H50 FIN VL1 00:24:20 NA 04:26:07 04:27:38 452
29 1385 Törnqvist, Jens H35 FIN VL1 00:24:40 NA 04:23:35 04:25:01 409
30 1322 Vismanen, Kari H50 FIN VL1 00:24:40 NA 04:41:56 04:43:30 745
31 F36 Virtanen, Niina D21 FIN VL0 00:24:43 NA 04:32:50 04:34:20 30
32 2370 Luts, Arvo H45 FIN VL2 00:24:44 NA 04:40:43 04:42:16 715
33 13753 Kämäräinen, Juho H40 FIN VL1 00:24:48 NA 04:26:38 04:28:15 462
34 13794 Passell, Jan-Eric H21 FIN VL1 00:24:54 NA 04:26:33 04:28:02 459
35 3472 Koskinen, Vesa-Pekka H45 FIN VL1 00:25:00 NA 04:28:08 04:29:36 486
36 13126 Sund, Jonathan H21 FIN VL1 00:25:06 NA 04:26:56 04:28:24 467
37 6607 Mannerkivi, Aleksi H35 FIN VL3 00:25:10 NA 05:12:37 05:14:12 1400
38 2229 Pekurinen, Marko H45 FIN VL2 00:25:13 NA 04:44:32 04:46:05 804
39 13116 Eklund, Robin H35 FIN VL1 00:25:14 NA 04:18:15 04:19:43 336
40 4530 Pått, Jonas H40 FIN VL2 00:25:18 NA 05:12:43 05:14:15 1403

10. Mora Förvarning - Finish

Split ranking nr name class nat start_group Split time Position at split Split cumulative time Race time Race position
1 M226 Nylund, Matias H21 FIN VL0 00:01:14 150 04:00:54 04:00:54 150
2 M54 Mäenpää, Viktor H21 FIN VL0 00:01:17 51 03:43:24 03:43:24 51
3 M151 Räsänen, Veli-Matti H21 FIN VL0 00:01:18 99 03:52:53 03:52:53 99
4 M129 Liukkonen, Kalle H21 FIN VL0 00:01:19 171 04:03:49 04:03:49 171
5 M311 Mäkelä, Juuso H21 FIN VL0 00:01:21 71 03:49:32 03:49:32 71
6 M130 Ryhänen, Santeri H45 FIN VL0 00:01:21 273 04:13:38 04:13:38 273
7 M200 Lähteenmäki, Mikael H21 FIN VL0 00:01:23 522 04:31:53 04:31:53 522
8 M127 Tyrväinen, Olli H21 FIN VL0 00:01:24 107 03:53:21 03:53:21 107
9 1352 Lehtonen, Lari H35 FIN VL1 00:01:24 310 04:17:15 04:17:15 310
10 M128 Häkkinen, Jussi H45 FIN VL0 00:01:24 344 04:20:46 04:20:46 344
11 M242 Höglund, Mathias H40 FIN VL0 00:01:24 354 04:21:05 04:21:05 354
12 13118 Sundström, Ben H21 FIN VL1 00:01:24 362 04:21:15 04:21:15 362
13 1257 Fransman, Sam H45 FIN VL1 00:01:24 439 04:26:58 04:26:58 439
14 F71 Roivas, Kati D21 FIN VL0 00:01:24 15 04:13:46 04:13:46 15
15 F74 Pollari, Terhi D35 FIN VL0 00:01:24 21 04:22:26 04:22:26 21
16 M333 Juhanoja, Lassi H21 FIN VL0 00:01:25 117 03:54:58 03:54:58 117
17 M125 Storvall, Eric H21 FIN VL0 00:01:25 160 04:01:54 04:01:54 160
18 M245 West, Jesper H21 FIN VL0 00:01:26 390 04:23:06 04:23:06 390
19 1385 Törnqvist, Jens H35 FIN VL1 00:01:26 409 04:25:01 04:25:01 409
20 1044 Ahlvik, Alexander H21 FIN VL1 00:01:27 312 04:17:22 04:17:22 312
21 13116 Eklund, Robin H35 FIN VL1 00:01:28 336 04:19:43 04:19:43 336
22 13126 Sund, Jonathan H21 FIN VL1 00:01:28 467 04:28:24 04:28:24 467
23 3472 Koskinen, Vesa-Pekka H45 FIN VL1 00:01:28 486 04:29:36 04:29:36 486
24 13794 Passell, Jan-Eric H21 FIN VL1 00:01:29 459 04:28:02 04:28:02 459
25 1413 Laamo, Ami H50 FIN VL1 00:01:30 391 04:23:11 04:23:11 391
26 5531 Westerholm, Viktor H21 FIN VL1 00:01:30 895 04:50:38 04:50:38 895
27 F29 Heiskanen, Heli D40 FIN VL0 00:01:30 10 04:07:11 04:07:11 10
28 F37 Kivikko, Noora D21 FIN VL0 00:01:30 25 04:26:24 04:26:24 25
29 F36 Virtanen, Niina D21 FIN VL0 00:01:30 30 04:34:20 04:34:20 30
30 1384 Eklund, Mikael H40 FIN VL1 00:01:31 325 04:18:38 04:18:38 325
31 1287 Vanninen, Matti-Pekka H50 FIN VL1 00:01:31 452 04:27:38 04:27:38 452
32 2076 Kurkinen, Kimmo H45 FIN VL2 00:01:31 830 04:47:35 04:47:35 830
33 3659 Danielsson, Petter H45 FIN VL3 00:01:31 928 04:52:08 04:52:08 928
34 2154 Manninen, Pekka H55 FIN VL2 00:01:32 484 04:29:22 04:29:22 484
35 2124 Laurén, Tomi H45 FIN VL2 00:01:32 759 04:44:09 04:44:09 759
36 3497 Lundén, Magnus H40 FIN VL1 00:01:32 1144 05:02:15 05:02:15 1144
37 4530 Pått, Jonas H40 FIN VL2 00:01:32 1403 05:14:15 05:14:15 1403
38 2370 Luts, Arvo H45 FIN VL2 00:01:33 715 04:42:16 04:42:16 715
39 2229 Pekurinen, Marko H45 FIN VL2 00:01:33 804 04:46:05 04:46:05 804
40 12330 Kainu, Markus H40 FIN VL4 00:01:33 1707 05:25:07 05:25:07 1707

Ehiten ohituksia tehneet

Seuraavassa taulukossa on listattu kultakin etapilta 20 eniten ohituksia tehneet.

02. Högsta punkten - Smågan

Nr of overtakes nr name class start_group Split time Split ranking Position at split Split cumulative time Race time Race position
932 4511 Täppinen, Jan H50 VL3 00:31:00 217 9659 01:58:25 07:40:16 5545
886 6414 Partanen, Veli-Pekka H50 VL6 00:27:44 165 7176 01:30:10 06:23:43 3453
732 13889 Soini, Toni H50 VL10 00:32:56 249 9417 01:55:29 08:31:57 6720
664 8816 Laaksonen, Pyry H35 VL4 00:29:05 193 6636 01:25:40 07:14:05 4868
624 8141 Kettula, Jani H55 VL8 00:34:10 263 9500 01:56:27 10:03:52 8425
568 13615 Bäckman, Adrian H40 VL10 00:33:25 252 8935 01:49:11 08:51:13 7118
449 8174 Toivonen, Valtteri H50 VL8 00:27:36 164 5057 01:13:00 06:46:23 4133
438 13892 Ahlskog, Kjell H55 VL10 00:35:53 289 9327 01:54:28 09:10:44 7505
435 8815 Lemström, Robert H45 VL8 00:28:34 179 5311 01:15:15 06:35:35 3797
410 7177 Nygård, Thomas H35 VL7 00:31:19 224 7039 01:29:03 07:27:19 5200
390 8474 Viitasaari, Arto H60 VL6 00:28:51 183 5525 01:16:34 06:43:29 4035
382 12853 Vannesluoma, Jari H45 VL8 00:30:44 210 6425 01:23:51 06:45:53 4117
372 13750 Hindersson, Peik-Erik H21 VL10 00:34:44 272 8689 01:46:09 10:11:50 8554
364 6810 Jordas, Robert H45 VL6 00:28:11 170 5074 01:13:08 07:38:46 5506
348 10127 Holmström, Jonas H50 VL10 00:36:36 300 9207 01:52:57 09:06:17 7426
339 13097 Sandell, Cedrik H21 VL5 00:25:07 108 3625 01:01:54 06:03:51 2871
321 8516 Lindroos, Johnny H70 VL7 00:30:14 206 6015 01:20:36 07:13:39 4856
307 13828 Lepistö, Harri H45 VL10 00:38:39 320 9967 02:02:28 10:06:42 8484
306 10519 Luoto, Olli H40 VL10 00:37:18 305 9347 01:54:41 08:55:15 7197
306 6483 Kalliokoski, Kimmo H55 VL6 00:29:18 196 5522 01:16:33 06:48:11 4191

03. Smågan - Mångsbodarna

Nr of overtakes nr name class start_group Split time Split ranking Position at split Split cumulative time Race time Race position
1362 6414 Partanen, Veli-Pekka H50 VL6 00:47:48 130 5814 02:17:58 06:23:43 3453
1182 4511 Täppinen, Jan H50 VL3 00:57:18 218 8477 02:55:43 07:40:16 5545
1122 13889 Soini, Toni H50 VL10 00:57:07 215 8295 02:52:36 08:31:57 6720
928 8816 Laaksonen, Pyry H35 VL4 00:51:00 164 5708 02:16:40 07:14:05 4868
859 13615 Bäckman, Adrian H40 VL10 01:00:00 236 8076 02:49:11 08:51:13 7118
800 13892 Ahlskog, Kjell H55 VL10 01:01:49 253 8527 02:56:17 09:10:44 7505
670 10127 Holmström, Jonas H50 VL10 01:03:34 261 8537 02:56:31 09:06:17 7426
668 7177 Nygård, Thomas H35 VL7 00:55:57 204 6371 02:25:00 07:27:19 5200
660 13192 Pesonen, Tuomo H40 VL10 01:08:24 297 9564 03:14:44 09:25:41 7756
639 13828 Lepistö, Harri H45 VL10 01:07:51 290 9328 03:10:19 10:06:42 8484
602 8161 Karlsson, Oskar H40 VL8 00:59:15 232 7139 02:35:25 07:38:02 5487
566 8474 Viitasaari, Arto H60 VL6 00:51:41 171 4959 02:08:15 06:43:29 4035
562 6483 Kalliokoski, Kimmo H55 VL6 00:51:45 172 4960 02:08:18 06:48:11 4191
487 8815 Lemström, Robert H45 VL8 00:51:12 165 4824 02:06:27 06:35:35 3797
481 4799 Lundfors, Krister H40 VL4 00:43:13 77 2797 01:42:47 05:58:52 2746
479 8141 Kettula, Jani H55 VL8 01:08:20 295 9021 03:04:47 10:03:52 8425
472 12853 Vannesluoma, Jari H45 VL8 00:55:56 203 5953 02:19:47 06:45:53 4117
460 13097 Sandell, Cedrik H21 VL5 00:45:11 100 3165 01:47:05 06:03:51 2871
453 7986 West, Christoffer H21 VL7 00:57:08 216 6232 02:23:20 07:17:35 4946
445 4939 Lehtimaki, Kimmo H40 VL4 00:44:30 94 3017 01:45:19 05:58:28 2733

04. Mångsbodarna - Risberg

Nr of overtakes nr name class start_group Split time Split ranking Position at split Split cumulative time Race time Race position
707 4511 Täppinen, Jan H50 VL3 00:48:22 219 7770 03:44:05 07:40:16 5545
704 6414 Partanen, Veli-Pekka H50 VL6 00:39:46 129 5110 02:57:44 06:23:43 3453
566 10038 Lahdenperä, Eetu H35 VL10 00:57:01 279 9156 04:15:30 11:31:21 9711
565 10050 Lahdenperä, Juha H55 VL10 00:57:01 280 9158 04:15:31 11:33:33 9731
547 13889 Soini, Toni H50 VL10 00:51:03 236 7748 03:43:39 08:31:57 6720
538 13192 Pesonen, Tuomo H40 VL10 00:57:26 281 9026 04:12:10 09:25:41 7756
537 12853 Vannesluoma, Jari H45 VL8 00:43:02 164 5416 03:02:49 06:45:53 4117
457 13892 Ahlskog, Kjell H55 VL10 00:54:35 258 8070 03:50:52 09:10:44 7505
447 8161 Karlsson, Oskar H40 VL8 00:47:31 210 6692 03:22:56 07:38:02 5487
396 7177 Nygård, Thomas H35 VL7 00:46:50 200 5975 03:11:50 07:27:19 5200
372 6529 Mattfolk, Johan H60 VL6 00:40:54 142 4528 02:48:20 06:41:09 3968
363 13615 Bäckman, Adrian H40 VL10 00:53:39 250 7713 03:42:50 08:51:13 7118
359 10519 Luoto, Olli H40 VL10 00:59:24 291 8629 04:03:41 08:55:15 7197
354 8815 Lemström, Robert H45 VL8 00:40:58 143 4470 02:47:25 06:35:35 3797
339 13828 Lepistö, Harri H45 VL10 01:00:55 301 8989 04:11:14 10:06:42 8484
317 7986 West, Christoffer H21 VL7 00:47:22 207 5915 03:10:42 07:17:35 4946
309 8141 Kettula, Jani H55 VL8 01:00:47 300 8712 04:05:34 10:03:52 8425
290 8816 Laaksonen, Pyry H35 VL4 00:46:11 196 5418 03:02:51 07:14:05 4868
289 13739 Tolvanen, Kimmo H35 VL3 00:36:14 82 2674 02:20:53 05:38:24 2084
284 13687 Juva, Timo H50 VL10 01:04:34 318 9460 04:23:49 10:21:50 8763

05. Risberg - Evertsberg

Nr of overtakes nr name class start_group Split time Split ranking Position at split Split cumulative time Race time Race position
670 6414 Partanen, Veli-Pekka H50 VL6 00:50:14 103 4440 03:47:58 06:23:43 3453
658 4511 Täppinen, Jan H50 VL3 01:02:05 199 7112 04:46:10 07:40:16 5545
574 8161 Karlsson, Oskar H40 VL8 01:00:33 192 6118 04:23:29 07:38:02 5487
535 10050 Lahdenperä, Juha H55 VL10 01:11:43 262 8623 05:27:14 11:33:33 9731
534 10038 Lahdenperä, Eetu H35 VL10 01:11:42 261 8622 05:27:12 11:31:21 9711
498 13889 Soini, Toni H50 VL10 01:06:01 230 7250 04:49:40 08:31:57 6720
477 10519 Luoto, Olli H40 VL10 01:09:21 248 8152 05:13:02 08:55:15 7197
475 12849 Grandell, Mårten H35 VL9 01:05:24 226 7107 04:46:02 08:21:44 6500
471 12853 Vannesluoma, Jari H45 VL8 00:55:56 150 4945 03:58:45 06:45:53 4117
460 13192 Pesonen, Tuomo H40 VL10 01:13:09 269 8566 05:25:19 09:25:41 7756
420 6529 Mattfolk, Johan H60 VL6 00:52:43 126 4108 03:41:03 06:41:09 3968
393 13615 Bäckman, Adrian H40 VL10 01:08:42 244 7320 04:51:32 08:51:13 7118
392 7177 Nygård, Thomas H35 VL7 00:59:50 181 5583 04:11:40 07:27:19 5200
345 13161 Rejström, Melker H45 VL10 01:11:02 255 7965 05:07:30 08:59:09 7291
335 14024 Kaavi, Antero H35 VL6 00:59:58 184 5306 04:06:16 07:23:39 5106
319 13828 Lepistö, Harri H45 VL10 01:17:24 294 8670 05:28:38 10:06:42 8484
315 8815 Lemström, Robert H45 VL8 00:54:35 138 4155 03:42:00 06:35:35 3797
310 9817 Furunäs, Jan H50 VL9 01:14:00 276 8386 05:19:13 09:23:11 7708
309 8506 Holmqvist, Mathias H21 VL8 01:06:17 231 6411 04:29:37 07:47:42 5711
282 8474 Viitasaari, Arto H60 VL6 00:56:37 156 4485 03:48:43 06:43:29 4035

06. Evertsberg - Oxberg

Nr of overtakes nr name class start_group Split time Split ranking Position at split Split cumulative time Race time Race position
693 4511 Täppinen, Jan H50 VL3 00:58:47 172 6419 05:44:57 07:40:16 5545
472 13192 Pesonen, Tuomo H40 VL10 01:18:32 275 8094 06:43:51 09:25:41 7756
465 10519 Luoto, Olli H40 VL10 01:14:50 261 7687 06:27:52 08:55:15 7197
454 8669 Eklund, Stig H60 VL8 01:18:51 277 8091 06:43:47 09:18:38 7640
452 8876 Eklund, Hannes H35 VL8 01:18:57 278 8097 06:43:55 09:36:35 7931
439 10127 Holmström, Jonas H50 VL10 01:15:34 264 7567 06:24:01 09:06:17 7426
419 12853 Vannesluoma, Jari H45 VL8 00:53:23 126 4526 04:52:08 06:45:53 4117
409 13675 Kjötar, Fredrik H21 VL10 01:29:43 311 9215 07:33:17 10:26:39 8854
408 6414 Partanen, Veli-Pekka H50 VL6 00:51:58 109 4032 04:39:56 06:23:43 3453
387 13687 Juva, Timo H50 VL10 01:31:04 316 8861 07:17:49 10:21:50 8763
374 9817 Furunäs, Jan H50 VL9 01:20:53 287 8012 06:40:06 09:23:11 7708
351 10327 Hiipakka, Mikko-Oskari H21 VL10 01:38:17 340 9878 08:16:43 11:36:34 9763
344 8161 Karlsson, Oskar H40 VL8 01:02:05 199 5774 05:25:34 07:38:02 5487
336 14147 Hiirijoki, Pentti H70 VL10 01:35:10 327 9383 07:42:55 10:48:34 9170
334 13161 Rejström, Melker H45 VL10 01:18:39 276 7631 06:26:09 08:59:09 7291
330 12849 Grandell, Mårten H35 VL9 01:10:11 239 6777 05:56:13 08:21:44 6500
328 8141 Kettula, Jani H55 VL8 01:30:26 313 8580 07:06:16 10:03:52 8425
324 13744 Björklund, Andreas H50 VL8 01:14:20 258 7222 06:11:08 08:40:46 6907
314 14226 Heikkinen, Atte H35 VL10 01:37:25 336 9458 07:47:30 10:49:56 9196
311 8506 Holmqvist, Mathias H21 VL8 01:05:59 220 6100 05:35:36 07:47:42 5711

07. Oxberg - Hökberg

Nr of overtakes nr name class start_group Split time Split ranking Position at split Split cumulative time Race time Race position
402 4511 Täppinen, Jan H50 VL3 00:39:26 132 6017 06:24:23 07:40:16 5545
254 10519 Luoto, Olli H40 VL10 00:49:44 237 7433 07:17:36 08:55:15 7197
247 6414 Partanen, Veli-Pekka H50 VL6 00:36:24 95 3785 05:16:20 06:23:43 3453
222 12853 Vannesluoma, Jari H45 VL8 00:38:26 118 4304 05:30:34 06:45:53 4117
213 7986 West, Christoffer H21 VL7 00:42:29 166 5171 05:57:29 07:17:35 4946
212 8506 Holmqvist, Mathias H21 VL8 00:44:59 197 5888 06:20:35 07:47:42 5711
200 12849 Grandell, Mårten H35 VL9 00:48:21 226 6577 06:44:34 08:21:44 6500
195 12895 Mitrunen, Ilkka H40 VL10 00:53:10 254 8066 07:45:13 09:34:23 7901
186 13889 Soini, Toni H50 VL10 00:49:48 239 6843 06:54:03 08:31:57 6720
184 13192 Pesonen, Tuomo H40 VL10 00:53:39 258 7910 07:37:30 09:25:41 7756
176 8161 Karlsson, Oskar H40 VL8 00:45:02 198 5598 06:10:36 07:38:02 5487
162 13892 Ahlskog, Kjell H55 VL10 00:54:54 268 7602 07:25:35 09:10:44 7505
160 7551 Utfolk, Kjell H55 VL7 00:49:38 236 6477 06:40:58 08:15:14 6352
150 13675 Kjötar, Fredrik H21 VL10 01:02:32 312 9065 08:35:49 10:26:39 8854
147 3504 Kronberg, Kim H45 VL2 00:34:48 72 2351 04:37:25 05:43:52 2224
146 8669 Eklund, Stig H60 VL8 00:55:55 274 7945 07:39:42 09:18:38 7640
144 13161 Rejström, Melker H45 VL10 00:54:25 264 7487 07:20:34 08:59:09 7291
143 13744 Björklund, Andreas H50 VL8 00:52:42 251 7079 07:03:50 08:40:46 6907
139 14435 Aakala, Riku H35 VL10 01:02:45 315 8935 08:29:29 10:26:55 8857
138 14226 Heikkinen, Atte H35 VL10 01:00:14 301 9320 08:47:44 10:49:56 9196

08. Hökberg - Eldris

Nr of overtakes nr name class start_group Split time Split ranking Position at split Split cumulative time Race time Race position
302 4511 Täppinen, Jan H50 VL3 00:42:07 148 5715 07:06:30 07:40:16 5545
199 9817 Furunäs, Jan H50 VL9 00:56:44 269 7793 08:38:10 09:23:11 7708
191 8669 Eklund, Stig H60 VL8 00:56:31 262 7754 08:36:13 09:18:38 7640
165 6414 Partanen, Veli-Pekka H50 VL6 00:38:50 108 3620 05:55:10 06:23:43 3453
150 12853 Vannesluoma, Jari H45 VL8 00:41:32 143 4154 06:12:06 06:45:53 4117
149 7986 West, Christoffer H21 VL7 00:44:21 170 5022 06:41:50 07:17:35 4946
142 8815 Lemström, Robert H45 VL8 00:40:41 128 3833 06:01:58 06:35:35 3797
139 8816 Laaksonen, Pyry H35 VL4 00:44:47 176 5039 06:42:35 07:14:05 4868
136 13192 Pesonen, Tuomo H40 VL10 00:59:44 285 7774 08:37:14 09:25:41 7756
132 10519 Luoto, Olli H40 VL10 00:55:03 251 7301 08:12:39 08:55:15 7197
130 13125 Jylhä, Mika H55 VL4 00:36:17 74 2572 05:22:00 05:51:34 2498
122 13161 Rejström, Melker H45 VL10 00:55:18 256 7365 08:15:52 08:59:09 7291
113 7177 Nygård, Thomas H35 VL7 00:46:41 191 5318 06:51:48 07:27:19 5200
109 13744 Björklund, Andreas H50 VL8 00:53:53 246 6970 07:57:43 08:40:46 6907
109 5513 Blomqvist, Johnny H45 VL5 00:42:09 149 4126 06:10:54 06:43:48 4047
104 12895 Mitrunen, Ilkka H40 VL10 01:00:26 288 7962 08:45:39 09:34:23 7901
103 8506 Holmqvist, Mathias H21 VL8 00:49:10 219 5785 07:09:45 07:47:42 5711
101 7628 Sten, Bengt-Olav H65 VL7 00:46:36 190 5142 06:46:08 07:24:43 5128
95 9700 Nyman, Oskari H35 VL9 01:01:25 292 8043 08:50:39 09:37:21 7960
94 3723 Gustafsson, Svante H21 VL3 00:35:50 69 1979 05:05:04 05:32:28 1919

10. Eldris - Finish

Nr of overtakes nr name class start_group Split time Split ranking Position at split Split cumulative time Race time Race position
171 8816 Laaksonen, Pyry H35 VL4 00:01:54 111 4868 07:14:05 07:14:05 4868
170 4511 Täppinen, Jan H50 VL3 00:02:02 146 5545 07:40:16 07:40:16 5545
167 6414 Partanen, Veli-Pekka H50 VL6 00:01:42 77 3453 06:23:43 06:23:43 3453
130 13675 Kjötar, Fredrik H21 VL10 00:02:27 228 8854 10:26:39 10:26:39 8854
118 7177 Nygård, Thomas H35 VL7 00:02:05 159 5200 07:27:19 07:27:19 5200
114 8669 Eklund, Stig H60 VL8 00:02:50 298 7640 09:18:38 09:18:38 7640
112 13053 Hellman, Mårten H45 VL7 00:02:10 183 6318 08:13:51 08:13:51 6318
112 8474 Viitasaari, Arto H60 VL6 00:02:06 161 4035 06:43:29 06:43:29 4035
109 9812 Nyblom, Kenneth H50 VL9 00:03:00 315 7916 09:35:35 09:35:35 7916
106 9481 Hulden, Mikael H55 VL9 00:03:02 319 7917 09:35:35 09:35:35 7917
104 10519 Luoto, Olli H40 VL10 00:02:25 226 7197 08:55:15 08:55:15 7197
104 5048 Hollmén, Kalle H40 VL4 00:01:42 76 2303 05:46:04 05:46:04 2303
103 13889 Soini, Toni H50 VL10 00:02:07 169 6720 08:31:57 08:31:57 6720
101 15313 Sirviö, Janne H50 VL10 00:02:46 284 8566 10:12:39 10:12:39 8566
91 13750 Hindersson, Peik-Erik H21 VL10 00:02:36 255 8554 10:11:50 10:11:50 8554
88 13378 Kilpeläinen, Niko H35 VL5 00:01:44 83 3171 06:14:50 06:14:50 3171
85 8476 Långbacka, Hans H70 VL8 00:02:49 294 6799 08:35:33 08:35:33 6799
85 9817 Furunäs, Jan H50 VL9 00:02:39 266 7708 09:23:11 09:23:11 7708
83 9700 Nyman, Oskari H35 VL9 00:02:59 312 7960 09:37:21 09:37:21 7960
80 13113 Stenman, Carl-Wilhelm H21 VL4 00:01:47 93 2397 05:49:14 05:49:14 2397

Eniten ohitetut

Sitten kullakin etapilla 10 eniten ohitetuksi tullutta.

02. Högsta punkten - Smågan

Nr of overtakes nr name class start_group Split time Split ranking Position at split Split cumulative time Race time Race position
-730 V943 Björk, Karl-Gustav H75 VL5 00:37:53 311 6622 01:25:29 09:33:20 7890
-562 13186 Westström, Frank H70 VL10 00:42:51 350 8474 01:43:59 12:22:26 10056
-527 5908 Losvik, Lars H55 VL5 00:33:49 258 5338 01:15:29 09:28:22 7805
-492 9817 Furunäs, Jan H50 VL9 00:42:26 343 8677 01:46:01 09:23:11 7708
-463 6661 Nygårds, Bo-Göran H60 VL6 00:36:13 296 6551 01:24:57 09:36:59 7941
-448 2721 Viljakainen, Kalle H40 VL2 00:28:28 173 3160 00:58:29 07:01:17 4541
-429 9529 Friman, Rasmus H45 VL7 00:33:37 256 5579 01:17:00 08:16:45 6387
-405 13158 Hoffström, Peter H50 VL9 00:39:00 324 7591 01:34:48 10:01:38 8373
-319 8519 Karlsson, Conny H45 VL8 00:38:09 312 7537 01:34:13 09:49:22 8164
-311 9482 Sigg, Tommy H50 VL8 00:38:36 318 7780 01:36:29 11:22:52 9601
-309 13373 Parkkinen, Marko H50 VL3 00:26:37 147 2447 00:53:24 06:28:25 3593
-303 14103 Farquharson, Andy H40 VL5 00:30:47 211 4538 01:08:58 07:33:36 5373
-297 7687 Finne, Kaj H60 VL7 00:36:01 292 6862 01:27:40 08:54:47 7185
-292 7698 Finne, Jacob H21 VL7 00:36:00 291 6865 01:27:41 08:54:33 7179
-280 14147 Hiirijoki, Pentti H70 VL10 00:44:59 357 10051 02:03:37 10:48:34 9170
-270 7533 Danielsson, Tomas H45 VL7 00:33:31 254 5820 01:19:09 08:42:06 6940
-264 18479 Hulden, Siv D50 VL9 00:47:38 359 1487 01:50:54 11:17:13 1679
-260 18478 Nyblom, Minna D50 VL9 00:47:36 358 1486 01:50:54 10:34:39 1431
-255 2214 Hakala, Vesa H50 VL2 00:24:36 96 1629 00:47:17 05:13:04 1378
-248 7550 Koivisto, Ilkka H65 VL7 00:35:27 282 6754 01:26:47 09:31:51 7865

03. Smågan - Mångsbodarna

Nr of overtakes nr name class start_group Split time Split ranking Position at split Split cumulative time Race time Race position
-1346 5908 Losvik, Lars H55 VL5 01:13:15 320 6684 02:28:44 09:28:22 7805
-790 6661 Nygårds, Bo-Göran H60 VL6 01:13:17 321 7341 02:38:14 09:36:59 7941
-684 2721 Viljakainen, Kalle H40 VL2 00:55:47 200 3844 01:54:16 07:01:17 4541
-571 13158 Hoffström, Peter H50 VL9 01:15:55 335 8162 02:50:43 10:01:38 8373
-527 8519 Karlsson, Conny H45 VL8 01:14:53 330 8064 02:49:06 09:49:22 8164
-522 7533 Danielsson, Tomas H45 VL7 01:05:28 277 6342 02:24:37 08:42:06 6940
-505 9512 Metzner, Thomas H55 VL8 01:20:17 347 8993 03:04:24 10:35:06 8981
-474 13373 Parkkinen, Marko H50 VL3 00:50:50 162 2921 01:44:14 06:28:25 3593
-459 7550 Koivisto, Ilkka H65 VL7 01:09:46 309 7213 02:36:33 09:31:51 7865
-458 9482 Sigg, Tommy H50 VL8 01:15:22 332 8238 02:51:51 11:22:52 9601
-374 6881 Karell, Mikael H50 VL5 00:56:08 206 4405 02:01:03 07:04:33 4612
-369 6523 Uggeldahl, Magnus H55 VL6 01:01:13 246 5700 02:16:38 08:00:14 6033
-346 8505 Björklund, Kim H50 VL7 01:05:36 280 6709 02:29:04 08:25:02 6564
-337 14103 Farquharson, Andy H40 VL5 00:58:06 221 4875 02:07:04 07:33:36 5373
-326 8495 Ahlnäs, Björn H65 VL8 01:09:05 302 7305 02:37:35 10:12:28 8561
-320 2441 Turtiainen, Tuomas H21 VL2 00:50:19 158 3045 01:45:50 06:28:58 3611
-318 13052 Karlsson, Patrik H45 VL6 00:55:41 198 4380 02:00:49 07:08:10 4706
-302 8491 Juslin, Carl-Matias H35 VL4 00:52:04 176 3681 01:52:22 06:40:20 3951
-302 M144 Mikkonen, Tuomas H45 VL0 00:44:28 91 1281 01:26:12 05:23:42 1670
-301 7551 Utfolk, Kjell H55 VL7 01:04:57 270 6607 02:27:54 08:15:14 6352

04. Mångsbodarna - Risberg

Nr of overtakes nr name class start_group Split time Split ranking Position at split Split cumulative time Race time Race position
-635 V943 Björk, Karl-Gustav H75 VL5 01:07:37 331 7440 03:37:55 09:33:20 7890
-536 8495 Ahlnäs, Björn H65 VL8 01:08:09 332 7841 03:45:44 10:12:28 8561
-497 5908 Losvik, Lars H55 VL5 01:03:55 315 7181 03:32:39 09:28:22 7805
-485 6661 Nygårds, Bo-Göran H60 VL6 01:07:02 326 7826 03:45:16 09:36:59 7941
-372 7533 Danielsson, Tomas H45 VL7 00:58:40 286 6714 03:23:17 08:42:06 6940
-332 9482 Sigg, Tommy H50 VL8 01:10:54 341 8570 04:02:45 11:22:52 9601
-275 13119 Martin, Peter H55 VL6 00:56:06 273 6264 03:16:28 08:33:48 6752
-267 8496 Rikberg, Leif H70 VL8 01:05:35 320 7987 03:49:25 10:12:29 8562
-238 2721 Viljakainen, Kalle H40 VL2 00:47:02 201 4082 02:41:18 07:01:17 4541
-232 7628 Sten, Bengt-Olav H65 VL7 00:51:49 242 5342 03:01:40 07:24:43 5128
-230 8453 Eklund, Mikael H40 VL8 01:00:03 294 7174 03:32:31 08:58:59 7289
-227 7687 Finne, Kaj H60 VL7 01:00:25 297 7220 03:33:33 08:54:47 7185
-226 18519 Stadthagen, Bodil D40 VL10 01:23:38 357 1579 04:26:09 10:41:59 1471
-226 7698 Finne, Jacob H21 VL7 01:00:25 296 7221 03:33:34 08:54:33 7179
-225 9529 Friman, Rasmus H45 VL7 00:54:53 264 6043 03:12:55 08:16:45 6387
-207 5512 Johansson, Johan H55 VL4 00:45:13 187 3804 02:36:59 06:56:47 4419
-207 5525 Kevin, Magnus H45 VL3 00:40:40 139 2520 02:18:42 05:58:15 2728
-201 13186 Westström, Frank H70 VL10 01:09:24 338 8710 04:05:29 12:22:26 10056
-199 13117 Tallgren, Simon H21 VL6 00:50:50 235 5241 02:59:57 07:45:22 5653
-193 5842 Vikberg, Mårten H60 VL5 00:43:50 173 3460 02:32:07 06:29:16 3623

05. Risberg - Evertsberg

Nr of overtakes nr name class start_group Split time Split ranking Position at split Split cumulative time Race time Race position
-522 4716 Pystö, Toni H35 VL4 01:05:39 227 3853 03:36:06 06:43:19 4028
-461 9482 Sigg, Tommy H50 VL8 01:36:49 356 9031 05:39:34 11:22:52 9601
-448 13186 Westström, Frank H70 VL10 01:37:40 357 9158 05:43:09 12:22:26 10056
-420 13053 Hellman, Mårten H45 VL7 01:17:49 295 6492 04:31:20 08:13:51 6318
-396 8495 Ahlnäs, Björn H65 VL8 01:29:24 340 8237 05:15:08 10:12:28 8561
-320 6810 Jordas, Robert H45 VL6 01:10:05 252 5208 04:04:26 07:38:46 5506
-318 V943 Björk, Karl-Gustav H75 VL5 01:24:08 326 7758 05:02:03 09:33:20 7890
-307 13119 Martin, Peter H55 VL6 01:16:48 293 6571 04:33:16 08:33:48 6752
-277 7533 Danielsson, Tomas H45 VL7 01:19:48 308 6991 04:43:05 08:42:06 6940
-274 5628 Rämä, Jussi H35 VL3 00:56:29 155 2753 03:14:45 06:11:44 3083
-270 2441 Turtiainen, Tuomas H21 VL2 00:59:48 180 3398 03:27:26 06:28:58 3611
-268 9529 Friman, Rasmus H45 VL7 01:14:43 285 6311 04:27:38 08:16:45 6387
-254 8496 Rikberg, Leif H70 VL8 01:25:46 334 8241 05:15:11 10:12:29 8562
-244 5794 Rönnlund, Christer H65 VL5 01:07:42 238 4952 03:58:54 07:17:47 4952
-241 9518 Brännbacka, Anton H21 VL6 01:14:10 277 6323 04:27:49 08:33:26 6744
-227 5908 Losvik, Lars H55 VL5 01:21:10 315 7408 04:53:49 09:28:22 7805
-198 2370 Luts, Arvo H45 VL2 00:46:10 65 800 02:32:18 04:42:16 715
-196 8141 Kettula, Jani H55 VL8 01:30:16 344 8908 05:35:50 10:03:52 8425
-192 9024 Vasenius, Juha H45 VL9 01:24:39 329 8101 05:11:47 09:36:22 7929
-186 5512 Johansson, Johan H55 VL4 01:01:37 197 3990 03:38:36 06:56:47 4419

06. Evertsberg - Oxberg

Nr of overtakes nr name class start_group Split time Split ranking Position at split Split cumulative time Race time Race position
-1423 3504 Kronberg, Kim H45 VL2 01:22:45 293 2498 04:02:37 05:43:52 2224
-1257 10050 Lahdenperä, Juha H55 VL10 02:49:31 359 9880 08:16:45 11:33:33 9731
-1254 10038 Lahdenperä, Eetu H35 VL10 02:49:27 358 9876 08:16:39 11:31:21 9711
-410 13809 Granholm, Patric H55 VL7 01:36:38 330 7558 06:23:36 09:44:29 8080
-334 5842 Vikberg, Mårten H60 VL5 01:04:50 214 3707 04:31:50 06:29:16 3623
-277 13372 Matilainen, Teemu H40 VL8 01:29:10 308 7225 06:11:16 09:01:20 7336
-275 5908 Losvik, Lars H55 VL5 01:34:00 324 7683 06:27:49 09:28:22 7805
-256 9482 Sigg, Tommy H50 VL8 01:56:50 357 9287 07:36:24 11:22:52 9601
-246 6810 Jordas, Robert H45 VL6 01:12:51 249 5454 05:17:17 07:38:46 5506
-230 7178 Kainu, Mikko H35 VL7 01:10:54 243 5129 05:08:40 07:25:16 5151
-184 5512 Johansson, Johan H55 VL4 01:04:40 213 4174 04:43:16 06:56:47 4419
-182 13186 Westström, Frank H70 VL10 01:56:39 356 9340 07:39:48 12:22:26 10056
-153 5628 Rämä, Jussi H35 VL3 00:57:37 161 2906 04:12:22 06:11:44 3083
-152 4716 Pystö, Toni H35 VL4 01:02:49 206 4005 04:38:55 06:43:19 4028
-125 4504 Blomster, Fredrik H21 VL3 00:52:03 111 1975 03:49:56 05:42:58 2196
-114 6522 Söderström, Frank H50 VL4 00:54:29 134 2602 04:04:43 06:05:59 2936
-109 4512 Gerke, Dennis H45 VL4 00:58:15 169 3346 04:23:03 06:23:53 3459
-103 8491 Juslin, Carl-Matias H35 VL4 01:01:18 192 3976 04:37:48 06:40:20 3951
-98 13117 Tallgren, Simon H21 VL6 01:09:53 236 5522 05:18:41 07:45:22 5653
-94 14015 Kölhi, Jaakko H35 VL8 01:29:24 310 7590 06:24:54 09:18:01 7631

07. Oxberg - Hökberg

Nr of overtakes nr name class start_group Split time Split ranking Position at split Split cumulative time Race time Race position
-283 13373 Parkkinen, Marko H50 VL3 00:47:42 224 3391 05:05:28 06:28:25 3593
-271 8495 Ahlnäs, Björn H65 VL8 01:18:17 357 8550 08:11:01 10:12:28 8561
-257 13186 Westström, Frank H70 VL10 01:27:34 359 9597 09:07:22 12:22:26 10056
-239 13809 Granholm, Patric H55 VL7 01:09:59 349 7797 07:33:35 09:44:29 8080
-234 8496 Rikberg, Leif H70 VL8 01:16:29 355 8509 08:09:05 10:12:29 8562
-211 2557 Haikka, Antti H40 VL2 00:40:52 145 1784 04:20:58 05:34:40 1969
-207 5687 Lavonen, Antti H40 VL5 00:52:05 249 4774 05:44:56 07:06:56 4672
-205 5644 Valkonen, Henri H35 VL5 00:52:00 248 4768 05:44:48 07:07:39 4695
-194 8526 Erlands, Arne H65 VL8 01:08:03 343 7727 07:30:54 09:24:14 7729
-194 9518 Brännbacka, Anton H21 VL6 01:00:30 302 6570 06:44:23 08:33:26 6744
-189 7205 Westerlund, Anton H40 VL7 00:56:57 279 5891 06:20:40 07:54:08 5871
-180 6810 Jordas, Robert H45 VL6 00:54:44 266 5634 06:12:01 07:38:46 5506
-158 7550 Koivisto, Ilkka H65 VL7 01:05:48 334 7557 07:23:47 09:31:51 7865
-154 9482 Sigg, Tommy H50 VL8 01:20:22 358 9441 08:56:46 11:22:52 9601
-144 13157 Nordman, Hans H45 VL3 00:40:46 144 2554 04:41:58 05:55:31 2642
-143 7483 Nyström, Kaj-Stefan H50 VL7 00:55:15 270 6100 06:27:10 08:06:53 6169
-140 9481 Hulden, Mikael H55 VL9 01:08:28 346 8070 07:45:33 09:35:35 7917
-140 9812 Nyblom, Kenneth H50 VL9 01:08:28 345 8071 07:45:35 09:35:35 7916
-128 2721 Viljakainen, Kalle H40 VL2 00:47:35 222 4353 05:32:01 07:01:17 4541
-124 12851 Skog, Mattias H21 VL6 00:48:30 228 4594 05:38:41 07:09:35 4736

08. Hökberg - Eldris

Nr of overtakes nr name class start_group Split time Split ranking Position at split Split cumulative time Race time Race position
-328 13186 Westström, Frank H70 VL10 01:35:12 359 9925 10:42:34 12:22:26 10056
-258 13809 Granholm, Patric H55 VL7 01:17:47 357 8055 08:51:22 09:44:29 8080
-220 4799 Lundfors, Krister H40 VL4 00:44:37 174 2536 05:21:03 05:58:52 2746
-165 6522 Söderström, Frank H50 VL4 00:45:16 180 2881 05:31:27 06:05:59 2936
-140 2557 Haikka, Antti H40 VL2 00:41:30 142 1924 05:02:28 05:34:40 1969
-130 14103 Farquharson, Andy H40 VL5 00:53:46 245 5327 06:52:09 07:33:36 5373
-126 13750 Hindersson, Peik-Erik H21 VL10 01:14:29 354 8645 09:23:55 10:11:50 8554
-125 5239 Ojala, Mika H50 VL5 00:47:18 197 3609 05:54:54 06:28:27 3595
-122 2721 Viljakainen, Kalle H40 VL2 00:50:42 227 4475 06:22:43 07:01:17 4541
-121 13372 Matilainen, Teemu H40 VL8 01:05:43 313 7342 08:14:37 09:01:20 7336
-118 7550 Koivisto, Ilkka H65 VL7 01:08:38 329 7675 08:32:25 09:31:51 7865
-113 12851 Skog, Mattias H21 VL6 00:51:46 233 4707 06:30:27 07:09:35 4736
-111 6504 Ahlnäs, Andreas H40 VL6 00:47:19 198 3825 06:01:45 06:36:33 3827
-110 9518 Brännbacka, Anton H21 VL6 01:01:11 291 6680 07:45:34 08:33:26 6744
-109 13119 Martin, Peter H55 VL6 01:01:52 298 6742 07:48:13 08:33:48 6752
-107 6661 Nygårds, Bo-Göran H60 VL6 01:09:53 334 7947 08:44:56 09:36:59 7941
-106 9482 Sigg, Tommy H50 VL8 01:20:21 358 9547 10:17:07 11:22:52 9601
-102 6523 Uggeldahl, Magnus H55 VL6 00:56:47 270 5943 07:15:34 08:00:14 6033
-101 8466 Ruhanen, Janne H40 VL8 01:12:17 350 8115 08:55:08 09:49:43 8172
-97 3742 Pukkinen, Antti H40 VL3 00:41:27 140 2440 05:18:42 05:53:07 2549

10. Eldris - Finish

Nr of overtakes nr name class start_group Split time Split ranking Position at split Split cumulative time Race time Race position
-210 4799 Lundfors, Krister H40 VL4 00:01:53 106 2746 05:58:52 05:58:52 2746
-190 7550 Koivisto, Ilkka H65 VL7 00:03:23 341 7865 09:31:51 09:31:51 7865
-145 13373 Parkkinen, Marko H50 VL3 00:02:30 236 3593 06:28:25 06:28:25 3593
-131 13186 Westström, Frank H70 VL10 00:04:31 358 10056 12:22:26 12:22:26 10056
-127 13097 Sandell, Cedrik H21 VL5 00:01:46 91 2871 06:03:51 06:03:51 2871
-109 3742 Pukkinen, Antti H40 VL3 00:02:03 147 2549 05:53:07 05:53:07 2549
-106 3801 Lindberg, Christer H60 VL3 00:02:02 141 2103 05:38:56 05:38:56 2103
-93 8166 Kivi, Ilkka H65 VL8 00:03:01 317 7464 09:08:29 09:08:29 7464
-90 6523 Uggeldahl, Magnus H55 VL6 00:02:48 290 6033 08:00:14 08:00:14 6033
-86 6603 Kivilaakso, Joonas H40 VL6 00:02:37 256 4781 07:11:21 07:11:21 4781
-85 2441 Turtiainen, Tuomas H21 VL2 00:02:04 152 3611 06:28:58 06:28:58 3611
-79 9528 Lindholm, John H21 VL9 00:02:42 276 7256 08:57:24 08:57:24 7256
-74 2459 Sjöberg, William H35 VL2 00:01:40 68 946 04:53:15 04:53:15 946
-74 5473 Hyvärinen, Mikko H60 VL5 00:02:20 211 3786 06:34:55 06:34:55 3786
-70 13159 Jensen, Marcus H50 VL3 00:02:02 142 2319 05:46:42 05:46:42 2319
-66 2721 Viljakainen, Kalle H40 VL2 00:02:23 218 4541 07:01:17 07:01:17 4541
-64 9518 Brännbacka, Anton H21 VL6 00:02:50 296 6744 08:33:26 08:33:26 6744
-63 5512 Johansson, Johan H55 VL4 00:02:36 250 4419 06:56:47 06:56:47 4419
-61 13158 Hoffström, Peter H50 VL9 00:03:03 320 8373 10:01:38 10:01:38 8373
-57 8466 Ruhanen, Janne H40 VL8 00:03:12 327 8172 09:49:43 09:49:43 8172

Aikaisempina vuosina olen ollut sekä eniten ohitettu että eniten ohituksia tehnyt suomalainen, mutta nyt

Reuse

CC BY 4.0

Citation

BibTeX citation:
@online{kainu2022,
  author = {Markus Kainu},
  editor = {},
  title = {Vasaloppet 2022: Suomalaiset {Vasahiihdossa}},
  date = {2022-03-06},
  url = {https://markuskainu.fi/posts/2022-03-06-vasaloppet-2022-suomalaiset},
  langid = {en}
}
For attribution, please cite this work as:
Markus Kainu. 2022. “Vasaloppet 2022: Suomalaiset Vasahiihdossa.” March 6, 2022. https://markuskainu.fi/posts/2022-03-06-vasaloppet-2022-suomalaiset.