Vasaloppet 2023: suomalaiset Vasahiihdossa

data analysis
vasaloppet
vasahiihto
cross-country skiing
murtomaahiihto
suomeksi
Tekijä

Markus Kainu

Julkaistu

7. maaliskuuta 2023

2023-03-07 16:16:48

Tässä aluksi miesten top 75 tulokset. (Top 75 siis siksi että saan myös oman nimeni listalle)

suomisija sija kisassa nimi sarja lähtöryhmä aika
1 60 Mäkelä, Juuso H21 VL0 03:51:29
2 61 Räsänen, Veli-Matti H21 VL0 03:51:42
3 75 Mäenpää, Viktor H21 VL0 03:52:22
4 102 Nylund, Matias H35 VL0 03:59:15
5 106 Juhanoja, Lassi H21 VL0 03:59:40
6 112 Lindvall, Christoffer H21 VL0 04:01:04
7 120 Tyrväinen, Olli H21 VL0 04:01:22
8 134 Mattila, Juuso H21 VL0 04:03:56
9 135 Härkönen, Valtteri H35 VL0 04:03:57
10 151 Sulkakoski, David H21 VL0 04:06:04
11 154 Häkkinen, Janne H35 VL0 04:06:20
12 158 Liukkonen, Kalle H21 VL0 04:06:49
13 262 Makela, Ville H35 VL0 04:18:57
14 270 Kouva, Markku H45 VL0 04:19:40
15 283 Kotro, Väinö H21 VL0 04:21:14
16 289 Danielsson, Jerry H21 VL0 04:21:47
17 312 Storvall, Eric H21 VL0 04:23:14
18 313 Ryhänen, Santeri H45 VL0 04:23:16
19 341 Westerlund, Frans H21 VL1 04:25:41
20 364 Törnqvist, Jens H35 VL1 04:27:18
21 430 Eklund, Mikael H45 VL1 04:32:05
22 449 Höglund, Mathias H40 VL0 04:33:06
23 467 Fransman, Sam H45 VL1 04:34:46
24 478 Sjöberg, Nikolas H35 VL1 04:35:10
25 481 Kaski, Matti H45 VL0 04:35:26
26 491 Sjöberg, William H35 VL1 04:36:17
27 511 Wiklund, Aron H21 VL2 04:37:32
28 529 Häkkinen, Jussi H50 VL0 04:38:30
29 561 Wiklund, Jona H21 VL2 04:40:37
30 570 Vikars, Conny H45 VL2 04:41:21
31 599 Eklund, Robin H35 VL1 04:42:25
32 640 Koskinen, Vesa-Pekka H45 VL1 04:44:31
33 643 Laamo, Ami H50 VL1 04:44:40
34 679 Tylli, Niklas H21 VL2 04:46:06
35 722 Danielsson, Petter H45 VL2 04:49:20
36 728 Lommi, Markus H21 VL1 04:49:26
37 759 Ramstedt, Mikael H60 VL1 04:51:21
38 795 Kurkinen, Kimmo H45 VL2 04:52:45
39 922 Nerg, Kari H35 VL2 04:58:26
40 955 Damlin, Anton H21 VL2 04:59:59
41 1021 Wiklund, Ronny H45 VL2 05:03:08
42 1024 Varis, Antti H65 VL2 05:03:10
43 1037 Mäenpää, Mika H45 VL1 05:04:04
44 1073 Lundell, Patrik H40 VL2 05:05:45
45 1085 Damlin, Robin H21 VL3 05:06:09
46 1098 Lindberg, Lukas H35 VL2 05:06:46
47 1133 Tawast, Ilkka H35 VL2 05:08:03
48 1145 Holmström, Robin H21 VL2 05:08:42
49 1148 Mitts, Oliver H21 VL2 05:08:56
50 1177 Muikku, Anssi H45 VL3 05:10:27
51 1301 Prisivko, Vadim H55 VL2 05:16:35
52 1324 Granholm, Jonas H21 VL3 05:17:51
53 1340 Saksa, Tuomas H21 VL4 05:18:24
54 1350 Kronberg, Kim H45 VL3 05:19:18
55 1367 Mannerkivi, Aleksi H35 VL2 05:19:56
56 1386 Hellström, Magnus H45 VL2 05:20:35
57 1425 Hjulfors, Vicktor H21 VL2 05:22:02
58 1431 Dalhem, Jakob H21 VL2 05:22:17
59 1432 Kokkonen, Jari H55 VL2 05:22:18
60 1441 Fagerudd, Staffan H21 VL2 05:22:34
61 1459 Pihlajavesi, Mikko H45 VL3 05:23:12
62 1461 Salonen, Reima H65 VL3 05:23:14
63 1476 Löv, Johan H21 VL3 05:23:29
64 1502 Ahvenlampi, Anton H21 VL3 05:24:34
65 1538 Asplund, Philip H21 VL4 05:25:56
66 1546 Myllys, Tomi H50 VL3 05:26:01
67 1551 Kallunki, Jaakko H50 VL2 05:26:19
68 1561 West, Tomas H50 VL2 05:26:50
69 1562 Palmen, Henrik H55 VL3 05:26:50
70 1566 Tallgren, Mika H50 VL2 05:26:57
71 1567 Siitonen, Teemu H21 VL3 05:26:58
72 1573 Hollmén, Kalle H40 VL3 05:27:22
73 1594 Kainu, Markus H40 VL3 05:28:19
74 1608 Korhonen, Ilkka H45 VL3 05:29:32
75 1610 Sjösten, Jukka H55 VL3 05:29:34

Ja sitten naisten TOP 25

suomisija sija kisassa nimi sarja lähtöryhmä aika
1 8 Roivas, Kati D21 VL0 04:14:05
2 21 Heiskanen, Heli D40 VL0 04:28:51
3 25 Kivikko, Noora D21 VL0 04:32:42
4 26 Book, Josefiina D21 VL0 04:33:38
5 28 Kettunen, Oona D21 VL0 04:34:55
6 39 Nyfors, Amanda D21 VL0 04:45:09
7 66 Vanhakylä, Mervi D45 VL0 05:11:27
8 67 Forth, Linda D45 VL3 05:13:01
9 98 Sippus, Marie D35 VL3 05:40:16
10 141 Reponen, Milka D21 VL4 06:03:45
11 142 Lintukangas, Anneli D55 VL4 06:03:50
12 161 Ena, Marjo D55 VL4 06:09:15
13 166 Rask, Jonna D21 VL3 06:11:05
14 182 Björkman, Maria D45 VL4 06:16:05
15 208 Veit, Christina D21 VL5 06:24:06
16 227 Holopainen, Hanna D50 VL5 06:32:33
17 257 Mattsson, Ingela D50 VL5 06:44:17
18 272 Karlsson, Annakaisa D50 VL5 06:48:25
19 429 Sandnäs, Rebecca DNA VL5 07:30:24
20 445 Lundegård, Ulrika D50 VL6 07:35:26
21 458 Åberg, Inga-Lill D55 VL6 07:40:36
22 493 Nygård, Mikaela D35 VL7 07:46:40
23 571 Hakala, Maija D50 VL8 08:02:49
24 585 Damlin, Inger D55 VL8 08:05:12
25 588 Bertell, Johanna D35 VL7 08:05:26

Lähtöryhmittäiset tulokset

Lähtöryhmittäiset tulokset ovat vähintään yhtä tärkeitä kuin koko kisan tulokset, joten seuraavassa taulukko jossa miesten kunkin lähtöryhmän 10 parasta.

lähtöryhmä VL0

suomisija sija kisassa nimi sarja aika
1 60 Mäkelä, Juuso H21 03:51:29
2 61 Räsänen, Veli-Matti H21 03:51:42
3 75 Mäenpää, Viktor H21 03:52:22
4 102 Nylund, Matias H35 03:59:15
5 106 Juhanoja, Lassi H21 03:59:40
6 112 Lindvall, Christoffer H21 04:01:04
7 120 Tyrväinen, Olli H21 04:01:22
8 134 Mattila, Juuso H21 04:03:56
9 135 Härkönen, Valtteri H35 04:03:57
10 151 Sulkakoski, David H21 04:06:04

lähtöryhmä VL1

suomisija sija kisassa nimi sarja aika
1 341 Westerlund, Frans H21 04:25:41
2 364 Törnqvist, Jens H35 04:27:18
3 430 Eklund, Mikael H45 04:32:05
4 467 Fransman, Sam H45 04:34:46
5 478 Sjöberg, Nikolas H35 04:35:10
6 491 Sjöberg, William H35 04:36:17
7 599 Eklund, Robin H35 04:42:25
8 640 Koskinen, Vesa-Pekka H45 04:44:31
9 643 Laamo, Ami H50 04:44:40
10 728 Lommi, Markus H21 04:49:26

lähtöryhmä VL2

suomisija sija kisassa nimi sarja aika
1 511 Wiklund, Aron H21 04:37:32
2 561 Wiklund, Jona H21 04:40:37
3 570 Vikars, Conny H45 04:41:21
4 679 Tylli, Niklas H21 04:46:06
5 722 Danielsson, Petter H45 04:49:20
6 795 Kurkinen, Kimmo H45 04:52:45
7 922 Nerg, Kari H35 04:58:26
8 955 Damlin, Anton H21 04:59:59
9 1021 Wiklund, Ronny H45 05:03:08
10 1024 Varis, Antti H65 05:03:10

lähtöryhmä VL3

suomisija sija kisassa nimi sarja aika
1 1085 Damlin, Robin H21 05:06:09
2 1177 Muikku, Anssi H45 05:10:27
3 1324 Granholm, Jonas H21 05:17:51
4 1350 Kronberg, Kim H45 05:19:18
5 1459 Pihlajavesi, Mikko H45 05:23:12
6 1461 Salonen, Reima H65 05:23:14
7 1476 Löv, Johan H21 05:23:29
8 1502 Ahvenlampi, Anton H21 05:24:34
9 1546 Myllys, Tomi H50 05:26:01
10 1562 Palmen, Henrik H55 05:26:50

lähtöryhmä VL4

suomisija sija kisassa nimi sarja aika
1 1340 Saksa, Tuomas H21 05:18:24
2 1538 Asplund, Philip H21 05:25:56
3 1750 Fast, Emil H35 05:35:19
4 1986 Mäkiranta, Joni H45 05:44:20
5 1995 Lemström, Robert H45 05:44:35
6 1999 Erlund, Jan-Olof H40 05:44:40
7 2124 Forss, Martin H60 05:49:25
8 2181 Korhonen, Olli H40 05:51:58
9 2245 Lehtimaki, Kimmo H45 05:54:12
10 2259 Hakanen, Jarkko H50 05:54:43

lähtöryhmä VL5

suomisija sija kisassa nimi sarja aika
1 2388 Forsman, Sebastian H21 05:58:59
2 2437 Nyfors, Mathias H21 06:01:14
3 2746 Kalliokoski, Kimmo H55 06:11:35
4 2818 Jaakola, Juha H45 06:13:58
5 2837 Knaapinen, Harald H50 06:14:55
6 2939 Mertaniemi, Tuomo H50 06:18:27
7 2978 Nygård, Marcus H21 06:19:45
8 3022 Rintanen, Tuomas H21 06:21:44
9 3034 Hyvärinen, Mikko H60 06:22:07
10 3049 Toivonen, Valtteri H50 06:22:45

lähtöryhmä VL6

suomisija sija kisassa nimi sarja aika
1 3452 West, Christoffer H21 06:37:29
2 3485 Ojala, Juha H45 06:38:38
3 3530 Wörgren, Niklas H45 06:40:04
4 3700 Wahtera, Gert H55 06:45:33
5 3716 Mattsson, Anders H50 06:46:26
6 3778 Mukkala, Jesse H21 06:48:10
7 3779 Hellstén, Thomas H45 06:48:10
8 3794 Skog, Mattias H21 06:48:31
9 3855 Bengs, Jesper H21 06:50:55
10 3895 Kiiski, Jari H50 06:52:04

lähtöryhmä VL7

suomisija sija kisassa nimi sarja aika
1 3761 Wickholm, Roy H21 06:47:39
2 4091 Borgman, Stefan H55 06:57:57
3 4424 Svenns, Jan Fredrik H55 07:10:14
4 4554 Sundfors, Peter H45 07:14:53
5 4854 Koskela, Jari H55 07:25:16
6 4974 Sundman, Niclas H50 07:29:11
7 5076 Karvinen, Matias H45 07:33:34
8 5167 Holmqvist, Mathias H21 07:36:45
9 5215 Holmström, Hans H60 07:39:06
10 5270 Lepistö, Harri H45 07:41:26

lähtöryhmä VL8

suomisija sija kisassa nimi sarja aika
1 4345 Ström, Johan H45 07:07:23
2 4423 Engblom, Klaus H45 07:10:11
3 4782 Höglund, Ronny H50 07:22:46
4 5006 Oikkonen, Panu H40 07:30:21
5 5383 Lähde, Daniel H21 07:45:47
6 5409 Lindén, Oskar H21 07:46:53
7 5440 Nickull, Matts H50 07:47:39
8 5798 Dahl, Alfons H75 08:00:30
9 5844 Ahlskog, Kjell H60 08:02:19
10 5931 Nyman, Mathias H40 08:07:04

lähtöryhmä VL9

suomisija sija kisassa nimi sarja aika
1 4851 Wikström, John H21 07:25:09
2 6236 Ulvi, Vesa H50 08:20:10
3 6348 Korhonen, Kaarle H50 08:24:25
4 6478 Renvall, Casper H21 08:30:01
5 6826 Sjöberg, Ulf-Johan H35 08:45:31
6 6973 Bengs, Filip H21 08:52:07
7 7004 Kiilavuori, Kai H65 08:53:02
8 7110 Talus, Jens H21 08:57:59
9 7196 Kjötar, Fredrik H21 09:02:38
10 7288 Tehikari, Olli H21 09:06:23

lähtöryhmä VL10

suomisija sija kisassa nimi sarja aika
1 4893 Sjöblom, Peter H50 07:26:57
2 6416 Mäkinen, Matias H21 08:27:40
3 6733 Seppä, Tuukka H45 08:41:49
4 6739 Borenius, Henrik H35 08:42:01
5 6897 Lehtola, Mika H21 08:47:52
6 6915 Hieta, Jukka H55 08:48:53
7 7312 Peltola, Mika H50 09:07:14
8 7527 Hermans, Dan H55 09:18:30
9 7578 Hakala, Aarne H21 09:20:27
10 7579 Venäläinen, Elmo H21 09:20:28

Ja sama naisille, mutta vain 5 parasta per lähtöryhmä. Kaikissa lähtöryhmissä ei ollut viittä naista Suomesta.

lähtöryhmä VL0

suomisija sija kisassa nimi sarja aika
1 8 Roivas, Kati D21 04:14:05
2 21 Heiskanen, Heli D40 04:28:51
3 25 Kivikko, Noora D21 04:32:42
4 26 Book, Josefiina D21 04:33:38
5 28 Kettunen, Oona D21 04:34:55

lähtöryhmä VL3

suomisija sija kisassa nimi sarja aika
1 67 Forth, Linda D45 05:13:01
2 98 Sippus, Marie D35 05:40:16
3 166 Rask, Jonna D21 06:11:05

lähtöryhmä VL4

suomisija sija kisassa nimi sarja aika
1 141 Reponen, Milka D21 06:03:45
2 142 Lintukangas, Anneli D55 06:03:50
3 161 Ena, Marjo D55 06:09:15
4 182 Björkman, Maria D45 06:16:05

lähtöryhmä VL5

suomisija sija kisassa nimi sarja aika
1 208 Veit, Christina D21 06:24:06
2 227 Holopainen, Hanna D50 06:32:33
3 257 Mattsson, Ingela D50 06:44:17
4 272 Karlsson, Annakaisa D50 06:48:25
5 429 Sandnäs, Rebecca DNA 07:30:24

lähtöryhmä VL6

suomisija sija kisassa nimi sarja aika
1 445 Lundegård, Ulrika D50 07:35:26
2 458 Åberg, Inga-Lill D55 07:40:36

lähtöryhmä VL7

suomisija sija kisassa nimi sarja aika
1 493 Nygård, Mikaela D35 07:46:40
2 588 Bertell, Johanna D35 08:05:26
3 640 Englund, Catharina D55 08:14:27
4 659 Lönnström-Karlsson, Pamela D45 08:17:13
5 667 Santahuhta, Niina D50 08:18:09

lähtöryhmä VL8

suomisija sija kisassa nimi sarja aika
1 571 Hakala, Maija D50 08:02:49
2 585 Damlin, Inger D55 08:05:12
3 824 Eklöv, Helena D50 08:44:36
4 839 Friman, Therese D50 08:45:58
5 883 Höglund, Maria D50 08:53:26

lähtöryhmä VL9

suomisija sija kisassa nimi sarja aika
1 678 Ulvi, Anna-Kaisa D40 08:20:11
2 748 Långgård, Annika D45 08:30:05
3 791 Virkama, Ann-Catrin D55 08:38:08
4 862 Bredbacka, Cecilia D35 08:50:38
5 960 Gullqvist, Chira D21 09:05:56

lähtöryhmä VL10

suomisija sija kisassa nimi sarja aika
1 688 Renvall, Carolina D21 08:21:43
2 689 Silander, Rosanna D21 08:21:44
3 808 Seppä, Kaisa D45 08:41:49
4 1002 Sund, Sofia D21 09:12:12
5 1035 Lindgren, Hanna D21 09:18:32

Ikäluokittaiset tulokset

sarja D21

lähtöryhmä suomisija sija kisassa nimi aika
VL0 1 8 Roivas, Kati 04:14:05
VL0 2 25 Kivikko, Noora 04:32:42
VL0 3 26 Book, Josefiina 04:33:38
VL0 4 28 Kettunen, Oona 04:34:55
VL0 5 39 Nyfors, Amanda 04:45:09
VL4 6 141 Reponen, Milka 06:03:45
VL3 7 166 Rask, Jonna 06:11:05
VL5 8 208 Veit, Christina 06:24:06
VL10 9 688 Renvall, Carolina 08:21:43
VL10 10 689 Silander, Rosanna 08:21:44
VL8 11 890 Joffs, Hanna 08:54:25
VL8 12 892 Bertlin, Jessica 08:54:46
VL8 13 925 Stjernberg, Amanda 09:01:22
VL9 14 960 Gullqvist, Chira 09:05:56
VL8 15 977 Fiskars, Mikaela 09:07:22
VL10 16 1002 Sund, Sofia 09:12:12
VL10 17 1035 Lindgren, Hanna 09:18:32
VL9 18 1112 Wikström, Mikaela 09:31:00
VL10 19 1237 Åström, Amanda 09:50:03
VL10 20 1489 Enckell, Siri 10:31:08

sarja D35

lähtöryhmä suomisija sija kisassa nimi aika
VL3 1 98 Sippus, Marie 05:40:16
VL7 2 493 Nygård, Mikaela 07:46:40
VL7 3 588 Bertell, Johanna 08:05:26
VL9 4 862 Bredbacka, Cecilia 08:50:38
VL10 5 1422 Björkqvist, Josefine 10:18:59
VL10 6 1446 Tsokkinen, Ida 10:21:51
VL10 7 1704 Granroth, Susanna 11:07:17

sarja D40

lähtöryhmä suomisija sija kisassa nimi aika
VL0 1 21 Heiskanen, Heli 04:28:51
VL9 2 678 Ulvi, Anna-Kaisa 08:20:11
VL8 3 988 Väliaho, Nina 09:08:52
VL9 4 1094 Björk, Linda 09:29:02
VL10 5 1200 Simola, Patricia 09:43:59
VL9 6 1330 Stadthagen, Bodil 10:04:51
VL9 7 1467 Alldén, Nora 10:27:15

sarja D45

lähtöryhmä suomisija sija kisassa nimi aika
VL0 1 66 Vanhakylä, Mervi 05:11:27
VL3 2 67 Forth, Linda 05:13:01
VL4 3 182 Björkman, Maria 06:16:05
VL7 4 659 Lönnström-Karlsson, Pamela 08:17:13
VL9 5 748 Långgård, Annika 08:30:05
VL10 6 808 Seppä, Kaisa 08:41:49
VL9 7 2004 Linden, Petra 11:54:20

sarja D50

lähtöryhmä suomisija sija kisassa nimi aika
VL5 1 227 Holopainen, Hanna 06:32:33
VL5 2 257 Mattsson, Ingela 06:44:17
VL5 3 272 Karlsson, Annakaisa 06:48:25
VL6 4 445 Lundegård, Ulrika 07:35:26
VL8 5 571 Hakala, Maija 08:02:49
VL7 6 667 Santahuhta, Niina 08:18:09
VL8 7 824 Eklöv, Helena 08:44:36
VL8 8 839 Friman, Therese 08:45:58
VL8 9 883 Höglund, Maria 08:53:26
VL8 10 903 Myllys, Katja 08:56:24
VL7 11 956 Svenfelt, Marianne 09:05:00
VL10 12 1036 Lindgren, Annika 09:18:32
VL8 13 1126 Nyblom, Minna 09:32:11
VL9 14 1340 Wikberg, Anna 10:07:01

sarja D55

lähtöryhmä suomisija sija kisassa nimi aika
VL4 1 142 Lintukangas, Anneli 06:03:50
VL4 2 161 Ena, Marjo 06:09:15
VL6 3 458 Åberg, Inga-Lill 07:40:36
VL8 4 585 Damlin, Inger 08:05:12
VL7 5 640 Englund, Catharina 08:14:27
VL7 6 697 Werder, Raili 08:22:39
VL9 7 791 Virkama, Ann-Catrin 08:38:08
VL9 8 1092 Enroth, Beatrice 09:28:21
VL9 9 1204 Lönnqvist, Eva 09:45:02
VL9 10 1319 Lindberg, Barbro 10:02:20
VL10 11 1331 Kluge, Tiina 10:05:01
VL10 12 1347 Nordman, Ann-Louise 10:08:02
VL10 13 1992 Melender, Minna 11:52:10

sarja D60

lähtöryhmä suomisija sija kisassa nimi aika
VL7 1 781 Pihl, Katarina 08:36:17
VL9 2 1566 Rif, Marianne 10:43:57

sarja DNA

lähtöryhmä suomisija sija kisassa nimi aika
VL5 1 429 Sandnäs, Rebecca 07:30:24

sarja H21

lähtöryhmä suomisija sija kisassa nimi aika
VL0 1 60 Mäkelä, Juuso 03:51:29
VL0 2 61 Räsänen, Veli-Matti 03:51:42
VL0 3 75 Mäenpää, Viktor 03:52:22
VL0 4 106 Juhanoja, Lassi 03:59:40
VL0 5 112 Lindvall, Christoffer 04:01:04
VL0 6 120 Tyrväinen, Olli 04:01:22
VL0 7 134 Mattila, Juuso 04:03:56
VL0 8 151 Sulkakoski, David 04:06:04
VL0 9 158 Liukkonen, Kalle 04:06:49
VL0 10 283 Kotro, Väinö 04:21:14
VL0 11 289 Danielsson, Jerry 04:21:47
VL0 12 312 Storvall, Eric 04:23:14
VL1 13 341 Westerlund, Frans 04:25:41
VL2 14 511 Wiklund, Aron 04:37:32
VL2 15 561 Wiklund, Jona 04:40:37
VL2 16 679 Tylli, Niklas 04:46:06
VL1 17 728 Lommi, Markus 04:49:26
VL2 18 955 Damlin, Anton 04:59:59
VL3 19 1085 Damlin, Robin 05:06:09
VL2 20 1145 Holmström, Robin 05:08:42

sarja H35

lähtöryhmä suomisija sija kisassa nimi aika
VL0 1 102 Nylund, Matias 03:59:15
VL0 2 135 Härkönen, Valtteri 04:03:57
VL0 3 154 Häkkinen, Janne 04:06:20
VL0 4 262 Makela, Ville 04:18:57
VL1 5 364 Törnqvist, Jens 04:27:18
VL1 6 478 Sjöberg, Nikolas 04:35:10
VL1 7 491 Sjöberg, William 04:36:17
VL1 8 599 Eklund, Robin 04:42:25
VL2 9 922 Nerg, Kari 04:58:26
VL2 10 1098 Lindberg, Lukas 05:06:46
VL2 11 1133 Tawast, Ilkka 05:08:03
VL2 12 1367 Mannerkivi, Aleksi 05:19:56
VL4 13 1750 Fast, Emil 05:35:19
VL4 14 2363 Rämä, Jussi 05:58:17
VL4 15 2647 Martin, Tobias 06:08:09
VL4 16 3097 Laukia, Arjo 06:24:04
VL4 17 3126 Hirvola, Taneli 06:25:07
VL5 18 3176 Tervonen, Markus 06:27:01
VL5 19 3230 Mäkinen, Jussi 06:28:54
VL6 20 4070 Koivisto, Antti 06:57:03

sarja H40

lähtöryhmä suomisija sija kisassa nimi aika
VL0 1 449 Höglund, Mathias 04:33:06
VL2 2 1073 Lundell, Patrik 05:05:45
VL3 3 1573 Hollmén, Kalle 05:27:22
VL3 4 1594 Kainu, Markus 05:28:19
VL2 5 1618 Pukkinen, Antti 05:29:58
VL3 6 1679 Liuko, Janne 05:32:24
VL2 7 1728 Sandell, Jonas 05:34:29
VL3 8 1870 Byman, Fredrik 05:39:24
VL4 9 1999 Erlund, Jan-Olof 05:44:40
VL3 10 2121 Urmas, Stefani 05:49:19
VL4 11 2181 Korhonen, Olli 05:51:58
VL3 12 2440 Ingerström, Andreas 06:01:17
VL4 13 2486 Niemi, Olli 06:03:02
VL4 14 3200 Kivilaakso, Joonas 06:27:56
VL3 15 3590 Åbacka, Kristian 06:41:55
VL5 16 3681 Hänninen, Juha 06:45:09
VL5 17 3972 Winqvist, Greger 06:54:16
VL5 18 4217 Ahlnäs, Andreas 07:03:07
VL6 19 4234 Karlsson, Jonny 07:03:55
VL6 20 4431 Karlsson, Oskar 07:10:35

sarja H45

lähtöryhmä suomisija sija kisassa nimi aika
VL0 1 270 Kouva, Markku 04:19:40
VL0 2 313 Ryhänen, Santeri 04:23:16
VL1 3 430 Eklund, Mikael 04:32:05
VL1 4 467 Fransman, Sam 04:34:46
VL0 5 481 Kaski, Matti 04:35:26
VL2 6 570 Vikars, Conny 04:41:21
VL1 7 640 Koskinen, Vesa-Pekka 04:44:31
VL2 8 722 Danielsson, Petter 04:49:20
VL2 9 795 Kurkinen, Kimmo 04:52:45
VL2 10 1021 Wiklund, Ronny 05:03:08
VL1 11 1037 Mäenpää, Mika 05:04:04
VL3 12 1177 Muikku, Anssi 05:10:27
VL3 13 1350 Kronberg, Kim 05:19:18
VL2 14 1386 Hellström, Magnus 05:20:35
VL3 15 1459 Pihlajavesi, Mikko 05:23:12
VL3 16 1608 Korhonen, Ilkka 05:29:32
VL3 17 1651 Hankala, Teemu 05:31:14
VL2 18 1823 Kroksjö, Tommy 05:38:02
VL3 19 1916 Tuomela, Mats 05:41:11
VL4 20 1986 Mäkiranta, Joni 05:44:20

sarja H50

lähtöryhmä suomisija sija kisassa nimi aika
VL0 1 529 Häkkinen, Jussi 04:38:30
VL1 2 643 Laamo, Ami 04:44:40
VL3 3 1546 Myllys, Tomi 05:26:01
VL2 4 1551 Kallunki, Jaakko 05:26:19
VL2 5 1561 West, Tomas 05:26:50
VL2 6 1566 Tallgren, Mika 05:26:57
VL3 7 1635 Hakala, Vesa 05:30:35
VL3 8 1821 Myllymäki, Petri 05:37:59
VL3 9 1861 Grannas, Stefan 05:39:09
VL2 10 2083 Björkblom, Michael 05:47:40
VL4 11 2259 Hakanen, Jarkko 05:54:43
VL5 12 2837 Knaapinen, Harald 06:14:55
VL3 13 2852 Jensen, Marcus 06:15:29
VL3 14 2885 Fagerudd, Johan 06:16:36
VL3 15 2907 Hartman, Janne 06:17:31
VL5 16 2939 Mertaniemi, Tuomo 06:18:27
VL5 17 3049 Toivonen, Valtteri 06:22:45
VL5 18 3082 Keitaanniemi, Jari 06:23:38
VL5 19 3121 Gerke, Dennis 06:24:50
VL4 20 3150 Talja, Joni 06:26:10

sarja H55

lähtöryhmä suomisija sija kisassa nimi aika
VL2 1 1301 Prisivko, Vadim 05:16:35
VL2 2 1432 Kokkonen, Jari 05:22:18
VL3 3 1562 Palmen, Henrik 05:26:50
VL3 4 1610 Sjösten, Jukka 05:29:34
VL3 5 1790 Valkonen, Tuomo 05:36:49
VL3 6 1868 Westerlund, Anders 05:39:19
VL3 7 1950 Streng, Mika 05:42:55
VL3 8 2275 Leinonen, Juha 05:55:23
VL3 9 2433 Sjöström, Jari 06:00:58
VL4 10 2445 Back, Anders 06:01:22
VL4 11 2662 Karlsson, Kjell-Johan 06:08:45
VL5 12 2746 Kalliokoski, Kimmo 06:11:35
VL4 13 2918 Nylund, Mikael 06:17:45
VL4 14 3159 Brenner, Andreas 06:26:26
VL4 15 3218 Ingman, Anders 06:28:36
VL5 16 3228 Holopainen, Timo 06:28:48
VL4 17 3241 Karell, Mikael 06:29:40
VL5 18 3472 Björkman, Carl-Ove 06:38:19
VL6 19 3700 Wahtera, Gert 06:45:33
VL4 20 3703 Kurki, Thomas 06:45:43

sarja H60

lähtöryhmä suomisija sija kisassa nimi aika
VL1 1 759 Ramstedt, Mikael 04:51:21
VL3 2 1620 Åkerlund, Mikael 05:30:04
VL2 3 1965 Haverinen, Jukka 05:43:21
VL4 4 2124 Forss, Martin 05:49:25
VL4 5 2296 Kaivolainen, Ari 05:56:08
VL4 6 2366 Sandås, Stefan 05:58:28
VL4 7 2528 Westerholm, Jouni 06:04:35
VL3 8 2555 Borgmästars, Bernt 06:05:20
VL3 9 2598 Nylund, Reid 06:06:48
VL4 10 2817 Liukkonen, Juha 06:13:57
VL5 11 3034 Hyvärinen, Mikko 06:22:07
VL4 12 3170 Baltscheffsky, Martin 06:26:50
VL4 13 3320 Lindberg, Christer 06:32:31
VL5 14 3625 Oinaskallio, Erkki 06:43:28
VL6 15 4034 Lindberg, Claes 06:56:00
VL5 16 4072 Juhanoja, Juha 06:57:09
VL5 17 4504 Mattfolk, Johan 07:13:05
VL5 18 4684 Vanhamäki, Tate 07:19:39
VL7 19 5215 Holmström, Hans 07:39:06
VL5 20 5332 Bengs, Mikael 07:43:59

sarja H65

lähtöryhmä suomisija sija kisassa nimi aika
VL2 1 1024 Varis, Antti 05:03:10
VL3 2 1461 Salonen, Reima 05:23:14
VL3 3 1717 Kousa, Rauno 05:34:13
VL3 4 2066 Hannula, Jari 05:47:14
VL4 5 2310 Fogde, Jan-Erik 05:56:32
VL4 6 3256 Ingves, Stefan 06:30:24
VL5 7 3328 Mäkiranta, Jorma 06:32:47
VL6 8 4073 Sten, Bengt-Olav 06:57:12
VL6 9 4681 Jäppinen, Pertti 07:19:26
VL5 10 5311 Rönnlund, Christer 07:43:03
VL7 11 6015 Sainio, Esa 08:10:25
VL9 12 7004 Kiilavuori, Kai 08:53:02
VL8 13 8041 Koivisto, Ilkka 09:41:50
VL9 14 8689 Törnqvist, Rune 10:20:09
VL10 15 9964 Bjurs, Lars 12:05:36

sarja H70

lähtöryhmä suomisija sija kisassa nimi aika
VL4 1 2749 Simonen, Stefan 06:11:44
VL5 2 3353 Gros, Stefan 06:33:31
VL6 3 5263 Höglund, Sverre 07:40:56

sarja H75

lähtöryhmä suomisija sija kisassa nimi aika
VL5 1 3772 Forsman, Boris 06:47:56
VL8 2 5798 Dahl, Alfons 08:00:30
VL5 3 7360 Björk, Karl-Gustav 09:09:16
VL9 4 8177 Rikberg, Leif 09:48:07

sarja HNA

lähtöryhmä suomisija sija kisassa nimi aika
VL3 1 6198 Vilen, Andreas 08:17:54

Väliaikapisteiden väliset tulokset

Vasahiihdossa on seitsemän väliaikapistettä ja seuraavassa on laskettu kunkin pisteen väliset tulokset. Eli siis kuka oli nopein vaikkapa Evertsbergistä Risbergiin. Aluksi tässä muistutuksena vielä hiihdon reitti, johon siis on tullut uusi väliaikapiste Högsta Punkten 3 kilometrin päähän lähdöstä ensimmäisen mäen päälle.

01. Start - Högsta punkten

Split ranking nr name class nat start_group Split time Position at split Split cumulative time Race time Race position
1 M51 Mäenpää, Viktor H21 FIN VL0 00:12:05 19 00:12:05 03:52:22 75
2 M71 Mäkelä, Juuso H21 FIN VL0 00:12:21 41 00:12:21 03:51:29 60
3 M99 Räsänen, Veli-Matti H21 FIN VL0 00:12:41 69 00:12:41 03:51:42 61
4 M130 Lindvall, Christoffer H21 FIN VL0 00:12:53 77 00:12:53 04:01:04 112
5 M223 Nylund, Matias H35 FIN VL0 00:13:01 91 00:13:01 03:59:15 102
6 M124 Tyrväinen, Olli H21 FIN VL0 00:13:02 94 00:13:02 04:01:22 120
7 M176 Härkönen, Valtteri H35 FIN VL0 00:13:10 99 00:13:10 04:03:57 135
8 M278 Mattila, Juuso H21 FIN VL0 00:13:18 122 00:13:18 04:03:56 134
9 M267 Kotro, Väinö H21 FIN VL0 00:13:41 165 00:13:41 04:21:14 283
10 M126 Sulkakoski, David H21 FIN VL0 00:13:42 167 00:13:42 04:06:04 151
11 M195 Juhanoja, Lassi H21 FIN VL0 00:13:51 186 00:13:51 03:59:40 106
12 M160 Liukkonen, Kalle H21 FIN VL0 00:13:58 199 00:13:58 04:06:49 158
13 M266 Häkkinen, Janne H35 FIN VL0 00:14:09 216 00:14:09 04:06:20 154
14 M239 Danielsson, Jerry H21 FIN VL0 00:14:14 233 00:14:14 04:21:47 289
15 F15 Roivas, Kati D21 FIN VL0 00:14:26 11 00:14:26 04:14:05 8
16 M125 Storvall, Eric H21 FIN VL0 00:14:38 273 00:14:38 04:23:14 312
17 M161 Ryhänen, Santeri H45 FIN VL0 00:14:39 274 00:14:39 04:23:16 313
18 F10 Heiskanen, Heli D40 FIN VL0 00:14:39 15 00:14:39 04:28:51 21
19 M127 Kouva, Markku H45 FIN VL0 00:14:40 276 00:14:40 04:19:40 270
20 M157 Makela, Ville H35 FIN VL0 00:15:08 318 00:15:08 04:18:57 262
21 1384 Törnqvist, Jens H35 FIN VL1 00:15:17 329 00:15:17 04:27:18 364
22 F97 Kettunen, Oona D21 FIN VL0 00:15:24 20 00:15:24 04:34:55 28
23 1111 Fransman, Sam H45 FIN VL1 00:15:41 371 00:15:41 04:34:46 467
24 F25 Kivikko, Noora D21 FIN VL0 00:15:42 28 00:15:42 04:32:42 25
25 F62 Book, Josefiina D21 FIN VL0 00:15:55 32 00:15:55 04:33:38 26
26 M162 Höglund, Mathias H40 FIN VL0 00:15:58 398 00:15:58 04:33:06 449
27 1341 Laamo, Ami H50 FIN VL1 00:16:04 412 00:16:04 04:44:40 643
28 1377 Sjöberg, Nikolas H35 FIN VL1 00:16:14 434 00:16:14 04:35:10 478
29 8102 Westerlund, Frans H21 FIN VL1 00:16:18 446 00:16:18 04:25:41 341
30 M158 Häkkinen, Jussi H50 FIN VL0 00:16:26 471 00:16:26 04:38:30 529
31 1197 Sjöberg, William H35 FIN VL1 00:17:02 546 00:17:02 04:36:17 491
32 M164 Kaski, Matti H45 FIN VL0 00:17:07 553 00:17:07 04:35:26 481
33 1101 Eklund, Mikael H45 FIN VL1 00:17:21 586 00:17:21 04:32:05 430
34 F72 Nyfors, Amanda D21 FIN VL0 00:17:39 49 00:17:39 04:45:09 39
35 1137 Eklund, Robin H35 FIN VL1 00:17:45 644 00:17:45 04:42:25 599
36 10027 Wiklund, Jona H21 FIN VL2 00:18:16 712 00:18:16 04:40:37 561
37 10038 Ramstedt, Mikael H60 FIN VL1 00:18:22 733 00:18:22 04:51:21 759
38 2403 Danielsson, Petter H45 FIN VL2 00:18:55 816 00:18:55 04:49:20 722
39 2020 Damlin, Anton H21 FIN VL2 00:19:07 846 00:19:07 04:59:59 955
40 2655 Lundell, Patrik H40 FIN VL2 00:19:21 893 00:19:21 05:05:45 1073

02. Högsta punkten - Smågan

Split ranking nr name class nat start_group Split time Position at split Split cumulative time Race time Race position
1 M267 Kotro, Väinö H21 FIN VL0 00:18:30 119 00:32:11 04:21:14 283
2 M99 Räsänen, Veli-Matti H21 FIN VL0 00:18:37 67 00:31:18 03:51:42 61
3 M126 Sulkakoski, David H21 FIN VL0 00:18:39 139 00:32:21 04:06:04 151
4 M71 Mäkelä, Juuso H21 FIN VL0 00:18:43 15 00:31:04 03:51:29 60
5 M160 Liukkonen, Kalle H21 FIN VL0 00:18:47 158 00:32:45 04:06:49 158
6 M51 Mäenpää, Viktor H21 FIN VL0 00:18:58 14 00:31:03 03:52:22 75
7 M278 Mattila, Juuso H21 FIN VL0 00:18:58 130 00:32:16 04:03:56 134
8 M195 Juhanoja, Lassi H21 FIN VL0 00:19:00 171 00:32:51 03:59:40 106
9 M130 Lindvall, Christoffer H21 FIN VL0 00:19:03 107 00:31:56 04:01:04 112
10 M176 Härkönen, Valtteri H35 FIN VL0 00:19:09 133 00:32:19 04:03:57 135
11 M266 Häkkinen, Janne H35 FIN VL0 00:19:09 203 00:33:18 04:06:20 154
12 M124 Tyrväinen, Olli H21 FIN VL0 00:19:17 134 00:32:19 04:01:22 120
13 M125 Storvall, Eric H21 FIN VL0 00:19:20 240 00:33:58 04:23:14 312
14 M223 Nylund, Matias H35 FIN VL0 00:19:24 144 00:32:25 03:59:15 102
15 M239 Danielsson, Jerry H21 FIN VL0 00:19:34 231 00:33:48 04:21:47 289
16 M157 Makela, Ville H35 FIN VL0 00:19:58 308 00:35:06 04:18:57 262
17 M127 Kouva, Markku H45 FIN VL0 00:20:00 277 00:34:40 04:19:40 270
18 M161 Ryhänen, Santeri H45 FIN VL0 00:20:03 279 00:34:42 04:23:16 313
19 F15 Roivas, Kati D21 FIN VL0 00:20:06 12 00:34:32 04:14:05 8
20 1384 Törnqvist, Jens H35 FIN VL1 00:20:17 337 00:35:34 04:27:18 364
21 F97 Kettunen, Oona D21 FIN VL0 00:20:26 18 00:35:50 04:34:55 28
22 F10 Heiskanen, Heli D40 FIN VL0 00:20:31 15 00:35:10 04:28:51 21
23 1101 Eklund, Mikael H45 FIN VL1 00:20:32 503 00:37:53 04:32:05 430
24 1377 Sjöberg, Nikolas H35 FIN VL1 00:20:48 430 00:37:02 04:35:10 478
25 8102 Westerlund, Frans H21 FIN VL1 00:20:51 442 00:37:09 04:25:41 341
26 M158 Häkkinen, Jussi H50 FIN VL0 00:20:53 461 00:37:19 04:38:30 529
27 F25 Kivikko, Noora D21 FIN VL0 00:21:07 28 00:36:49 04:32:42 25
28 M164 Kaski, Matti H45 FIN VL0 00:21:09 532 00:38:16 04:35:26 481
29 1111 Fransman, Sam H45 FIN VL1 00:21:10 414 00:36:51 04:34:46 467
30 F62 Book, Josefiina D21 FIN VL0 00:21:12 33 00:37:07 04:33:38 26
31 1137 Eklund, Robin H35 FIN VL1 00:21:25 622 00:39:10 04:42:25 599
32 M162 Höglund, Mathias H40 FIN VL0 00:21:27 473 00:37:25 04:33:06 449
33 10027 Wiklund, Jona H21 FIN VL2 00:21:29 663 00:39:45 04:40:37 561
34 1197 Sjöberg, William H35 FIN VL1 00:21:31 575 00:38:33 04:36:17 491
35 F72 Nyfors, Amanda D21 FIN VL0 00:21:45 48 00:39:24 04:45:09 39
36 1341 Laamo, Ami H50 FIN VL1 00:21:52 512 00:37:56 04:44:40 643
37 1104 Koskinen, Vesa-Pekka H45 FIN VL1 00:22:01 945 00:42:20 04:44:31 640
38 2005 Vikars, Conny H45 FIN VL2 00:22:05 879 00:41:41 04:41:21 570
39 2403 Danielsson, Petter H45 FIN VL2 00:22:10 809 00:41:05 04:49:20 722
40 10020 Wiklund, Aron H21 FIN VL2 00:22:11 1008 00:42:48 04:37:32 511

03. Smågan - Mångsbodarna

Split ranking nr name class nat start_group Split time Position at split Split cumulative time Race time Race position
1 M99 Räsänen, Veli-Matti H21 FIN VL0 00:30:52 38 01:02:10 03:51:42 61
2 M71 Mäkelä, Juuso H21 FIN VL0 00:30:59 11 01:02:03 03:51:29 60
3 M51 Mäenpää, Viktor H21 FIN VL0 00:31:06 29 01:02:09 03:52:22 75
4 M278 Mattila, Juuso H21 FIN VL0 00:31:31 112 01:03:47 04:03:56 134
5 M130 Lindvall, Christoffer H21 FIN VL0 00:31:40 110 01:03:36 04:01:04 112
6 M195 Juhanoja, Lassi H21 FIN VL0 00:31:42 136 01:04:33 03:59:40 106
7 M160 Liukkonen, Kalle H21 FIN VL0 00:31:53 147 01:04:38 04:06:49 158
8 M267 Kotro, Väinö H21 FIN VL0 00:31:53 115 01:04:04 04:21:14 283
9 M223 Nylund, Matias H35 FIN VL0 00:32:07 134 01:04:32 03:59:15 102
10 M126 Sulkakoski, David H21 FIN VL0 00:32:12 140 01:04:33 04:06:04 151
11 M124 Tyrväinen, Olli H21 FIN VL0 00:32:17 144 01:04:36 04:01:22 120
12 M176 Härkönen, Valtteri H35 FIN VL0 00:32:23 149 01:04:42 04:03:57 135
13 M125 Storvall, Eric H21 FIN VL0 00:32:34 212 01:06:32 04:23:14 312
14 M239 Danielsson, Jerry H21 FIN VL0 00:32:47 219 01:06:35 04:21:47 289
15 M266 Häkkinen, Janne H35 FIN VL0 00:32:54 199 01:06:12 04:06:20 154
16 M157 Makela, Ville H35 FIN VL0 00:33:35 277 01:08:41 04:18:57 262
17 M161 Ryhänen, Santeri H45 FIN VL0 00:34:11 287 01:08:53 04:23:16 313
18 M127 Kouva, Markku H45 FIN VL0 00:34:13 288 01:08:53 04:19:40 270
19 F15 Roivas, Kati D21 FIN VL0 00:34:20 10 01:08:52 04:14:05 8
20 8102 Westerlund, Frans H21 FIN VL1 00:34:42 413 01:11:51 04:25:41 341
21 1384 Törnqvist, Jens H35 FIN VL1 00:34:59 357 01:10:33 04:27:18 364
22 F10 Heiskanen, Heli D40 FIN VL0 00:35:09 16 01:10:19 04:28:51 21
23 F97 Kettunen, Oona D21 FIN VL0 00:35:27 18 01:11:17 04:34:55 28
24 1101 Eklund, Mikael H45 FIN VL1 00:35:34 488 01:13:27 04:32:05 430
25 1377 Sjöberg, Nikolas H35 FIN VL1 00:35:38 442 01:12:40 04:35:10 478
26 M158 Häkkinen, Jussi H50 FIN VL0 00:35:43 462 01:13:02 04:38:30 529
27 1111 Fransman, Sam H45 FIN VL1 00:36:01 449 01:12:52 04:34:46 467
28 F25 Kivikko, Noora D21 FIN VL0 00:36:03 28 01:12:52 04:32:42 25
29 M164 Kaski, Matti H45 FIN VL0 00:36:06 526 01:14:22 04:35:26 481
30 F62 Book, Josefiina D21 FIN VL0 00:36:10 32 01:13:17 04:33:38 26
31 1341 Laamo, Ami H50 FIN VL1 00:36:23 521 01:14:19 04:44:40 643
32 1137 Eklund, Robin H35 FIN VL1 00:36:25 596 01:15:35 04:42:25 599
33 10027 Wiklund, Jona H21 FIN VL2 00:36:27 632 01:16:12 04:40:37 561
34 2005 Vikars, Conny H45 FIN VL2 00:36:38 749 01:18:19 04:41:21 570
35 2403 Danielsson, Petter H45 FIN VL2 00:36:47 720 01:17:52 04:49:20 722
36 M162 Höglund, Mathias H40 FIN VL0 00:36:55 522 01:14:20 04:33:06 449
37 1016 Lommi, Markus H21 FIN VL1 00:36:55 803 01:19:01 04:49:26 728
38 1197 Sjöberg, William H35 FIN VL1 00:37:12 610 01:15:45 04:36:17 491
39 1104 Koskinen, Vesa-Pekka H45 FIN VL1 00:37:21 835 01:19:41 04:44:31 640
40 F72 Nyfors, Amanda D21 FIN VL0 00:37:38 48 01:17:02 04:45:09 39

04. Mångsbodarna - Risberg

Split ranking nr name class nat start_group Split time Position at split Split cumulative time Race time Race position
1 M51 Mäenpää, Viktor H21 FIN VL0 00:24:38 37 01:26:47 03:52:22 75
2 M71 Mäkelä, Juuso H21 FIN VL0 00:24:41 18 01:26:44 03:51:29 60
3 M99 Räsänen, Veli-Matti H21 FIN VL0 00:24:47 65 01:26:57 03:51:42 61
4 M130 Lindvall, Christoffer H21 FIN VL0 00:26:27 107 01:30:03 04:01:04 112
5 M160 Liukkonen, Kalle H21 FIN VL0 00:27:01 151 01:31:39 04:06:49 158
6 M223 Nylund, Matias H35 FIN VL0 00:27:02 121 01:31:34 03:59:15 102
7 M195 Juhanoja, Lassi H21 FIN VL0 00:27:03 134 01:31:36 03:59:40 106
8 M278 Mattila, Juuso H21 FIN VL0 00:27:09 114 01:30:56 04:03:56 134
9 M125 Storvall, Eric H21 FIN VL0 00:27:14 193 01:33:46 04:23:14 312
10 M176 Härkönen, Valtteri H35 FIN VL0 00:27:18 165 01:32:00 04:03:57 135
11 M126 Sulkakoski, David H21 FIN VL0 00:27:20 160 01:31:53 04:06:04 151
12 M124 Tyrväinen, Olli H21 FIN VL0 00:27:25 166 01:32:01 04:01:22 120
13 M266 Häkkinen, Janne H35 FIN VL0 00:27:44 202 01:33:56 04:06:20 154
14 M267 Kotro, Väinö H21 FIN VL0 00:27:48 158 01:31:52 04:21:14 283
15 M239 Danielsson, Jerry H21 FIN VL0 00:27:54 215 01:34:29 04:21:47 289
16 M157 Makela, Ville H35 FIN VL0 00:28:15 273 01:36:56 04:18:57 262
17 F15 Roivas, Kati D21 FIN VL0 00:28:30 9 01:37:22 04:14:05 8
18 M127 Kouva, Markku H45 FIN VL0 00:28:41 288 01:37:34 04:19:40 270
19 M161 Ryhänen, Santeri H45 FIN VL0 00:28:42 289 01:37:35 04:23:16 313
20 1101 Eklund, Mikael H45 FIN VL1 00:29:37 441 01:43:04 04:32:05 430
21 8102 Westerlund, Frans H21 FIN VL1 00:29:48 407 01:41:39 04:25:41 341
22 1384 Törnqvist, Jens H35 FIN VL1 00:29:54 372 01:40:27 04:27:18 364
23 F97 Kettunen, Oona D21 FIN VL0 00:29:58 19 01:41:15 04:34:55 28
24 F10 Heiskanen, Heli D40 FIN VL0 00:30:02 15 01:40:21 04:28:51 21
25 F25 Kivikko, Noora D21 FIN VL0 00:30:16 26 01:43:08 04:32:42 25
26 1111 Fransman, Sam H45 FIN VL1 00:30:18 461 01:43:10 04:34:46 467
27 M158 Häkkinen, Jussi H50 FIN VL0 00:30:24 472 01:43:26 04:38:30 529
28 1377 Sjöberg, Nikolas H35 FIN VL1 00:30:26 454 01:43:06 04:35:10 478
29 10027 Wiklund, Jona H21 FIN VL2 00:30:37 604 01:46:49 04:40:37 561
30 1137 Eklund, Robin H35 FIN VL1 00:30:59 591 01:46:34 04:42:25 599
31 F62 Book, Josefiina D21 FIN VL0 00:31:01 32 01:44:18 04:33:38 26
32 1016 Lommi, Markus H21 FIN VL1 00:31:02 757 01:50:03 04:49:26 728
33 2403 Danielsson, Petter H45 FIN VL2 00:31:10 712 01:49:02 04:49:20 722
34 1341 Laamo, Ami H50 FIN VL1 00:31:11 533 01:45:30 04:44:40 643
35 2005 Vikars, Conny H45 FIN VL2 00:31:12 727 01:49:31 04:41:21 570
36 M164 Kaski, Matti H45 FIN VL0 00:31:14 539 01:45:36 04:35:26 481
37 10019 Tylli, Niklas H21 FIN VL2 00:31:14 831 01:51:47 04:46:06 679
38 10020 Wiklund, Aron H21 FIN VL2 00:31:16 834 01:51:50 04:37:32 511
39 M162 Höglund, Mathias H40 FIN VL0 00:31:24 554 01:45:44 04:33:06 449
40 1197 Sjöberg, William H35 FIN VL1 00:31:24 612 01:47:09 04:36:17 491

05. Risberg - Evertsberg

Split ranking nr name class nat start_group Split time Position at split Split cumulative time Race time Race position
1 M51 Mäenpää, Viktor H21 FIN VL0 00:34:57 24 02:01:44 03:52:22 75
2 M71 Mäkelä, Juuso H21 FIN VL0 00:35:03 28 02:01:47 03:51:29 60
3 M99 Räsänen, Veli-Matti H21 FIN VL0 00:35:09 57 02:02:06 03:51:42 61
4 M130 Lindvall, Christoffer H21 FIN VL0 00:36:23 98 02:06:26 04:01:04 112
5 M126 Sulkakoski, David H21 FIN VL0 00:36:54 142 02:08:47 04:06:04 151
6 M195 Juhanoja, Lassi H21 FIN VL0 00:37:01 127 02:08:37 03:59:40 106
7 M223 Nylund, Matias H35 FIN VL0 00:37:03 128 02:08:37 03:59:15 102
8 M160 Liukkonen, Kalle H21 FIN VL0 00:37:15 152 02:08:54 04:06:49 158
9 M278 Mattila, Juuso H21 FIN VL0 00:37:33 113 02:08:29 04:03:56 134
10 M266 Häkkinen, Janne H35 FIN VL0 00:37:38 179 02:11:34 04:06:20 154
11 M124 Tyrväinen, Olli H21 FIN VL0 00:37:43 163 02:09:44 04:01:22 120
12 M176 Härkönen, Valtteri H35 FIN VL0 00:37:43 161 02:09:43 04:03:57 135
13 M125 Storvall, Eric H21 FIN VL0 00:37:55 188 02:11:41 04:23:14 312
14 F15 Roivas, Kati D21 FIN VL0 00:38:55 7 02:16:17 04:14:05 8
15 M157 Makela, Ville H35 FIN VL0 00:39:09 261 02:16:05 04:18:57 262
16 M127 Kouva, Markku H45 FIN VL0 00:39:21 281 02:16:55 04:19:40 270
17 M239 Danielsson, Jerry H21 FIN VL0 00:39:23 220 02:13:52 04:21:47 289
18 M161 Ryhänen, Santeri H45 FIN VL0 00:39:32 291 02:17:07 04:23:16 313
19 M267 Kotro, Väinö H21 FIN VL0 00:39:47 185 02:11:39 04:21:14 283
20 8102 Westerlund, Frans H21 FIN VL1 00:40:20 393 02:21:59 04:25:41 341
21 1101 Eklund, Mikael H45 FIN VL1 00:40:44 422 02:23:48 04:32:05 430
22 F10 Heiskanen, Heli D40 FIN VL0 00:41:09 15 02:21:30 04:28:51 21
23 1384 Törnqvist, Jens H35 FIN VL1 00:41:15 385 02:21:42 04:27:18 364
24 1377 Sjöberg, Nikolas H35 FIN VL1 00:41:26 445 02:24:32 04:35:10 478
25 M162 Höglund, Mathias H40 FIN VL0 00:41:38 528 02:27:22 04:33:06 449
26 F25 Kivikko, Noora D21 FIN VL0 00:41:49 26 02:24:57 04:32:42 25
27 M158 Häkkinen, Jussi H50 FIN VL0 00:41:53 475 02:25:19 04:38:30 529
28 1111 Fransman, Sam H45 FIN VL1 00:41:58 462 02:25:08 04:34:46 467
29 1104 Koskinen, Vesa-Pekka H45 FIN VL1 00:42:17 744 02:33:35 04:44:31 640
30 1016 Lommi, Markus H21 FIN VL1 00:42:18 695 02:32:21 04:49:26 728
31 1137 Eklund, Robin H35 FIN VL1 00:42:31 575 02:29:05 04:42:25 599
32 10020 Wiklund, Aron H21 FIN VL2 00:42:32 766 02:34:22 04:37:32 511
33 10019 Tylli, Niklas H21 FIN VL2 00:42:32 763 02:34:19 04:46:06 679
34 F62 Book, Josefiina D21 FIN VL0 00:42:32 32 02:26:50 04:33:38 26
35 M164 Kaski, Matti H45 FIN VL0 00:42:38 552 02:28:14 04:35:26 481
36 F97 Kettunen, Oona D21 FIN VL0 00:42:47 23 02:24:02 04:34:55 28
37 1197 Sjöberg, William H35 FIN VL1 00:42:50 612 02:29:59 04:36:17 491
38 2005 Vikars, Conny H45 FIN VL2 00:42:51 698 02:32:22 04:41:21 570
39 2403 Danielsson, Petter H45 FIN VL2 00:43:08 686 02:32:10 04:49:20 722
40 1341 Laamo, Ami H50 FIN VL1 00:43:17 566 02:28:47 04:44:40 643

06. Evertsberg - Oxberg

Split ranking nr name class nat start_group Split time Position at split Split cumulative time Race time Race position
1 M71 Mäkelä, Juuso H21 FIN VL0 00:33:40 50 02:35:27 03:51:29 60
2 M51 Mäenpää, Viktor H21 FIN VL0 00:34:43 61 02:36:27 03:52:22 75
3 M99 Räsänen, Veli-Matti H21 FIN VL0 00:34:54 63 02:37:00 03:51:42 61
4 M195 Juhanoja, Lassi H21 FIN VL0 00:35:30 116 02:44:07 03:59:40 106
5 M223 Nylund, Matias H35 FIN VL0 00:35:33 122 02:44:10 03:59:15 102
6 M130 Lindvall, Christoffer H21 FIN VL0 00:36:07 98 02:42:33 04:01:04 112
7 M278 Mattila, Juuso H21 FIN VL0 00:36:12 128 02:44:41 04:03:56 134
8 M124 Tyrväinen, Olli H21 FIN VL0 00:36:37 149 02:46:21 04:01:22 120
9 M176 Härkönen, Valtteri H35 FIN VL0 00:36:39 151 02:46:22 04:03:57 135
10 M266 Häkkinen, Janne H35 FIN VL0 00:36:40 175 02:48:14 04:06:20 154
11 M160 Liukkonen, Kalle H21 FIN VL0 00:36:55 144 02:45:49 04:06:49 158
12 M126 Sulkakoski, David H21 FIN VL0 00:36:58 142 02:45:45 04:06:04 151
13 F15 Roivas, Kati D21 FIN VL0 00:37:59 7 02:54:16 04:14:05 8
14 M239 Danielsson, Jerry H21 FIN VL0 00:38:37 227 02:52:29 04:21:47 289
15 M157 Makela, Ville H35 FIN VL0 00:38:42 257 02:54:47 04:18:57 262
16 M127 Kouva, Markku H45 FIN VL0 00:39:11 279 02:56:06 04:19:40 270
17 8102 Westerlund, Frans H21 FIN VL1 00:39:18 363 03:01:17 04:25:41 341
18 M161 Ryhänen, Santeri H45 FIN VL0 00:40:11 290 02:57:18 04:23:16 313
19 M125 Storvall, Eric H21 FIN VL0 00:40:26 219 02:52:07 04:23:14 312
20 1101 Eklund, Mikael H45 FIN VL1 00:40:29 418 03:04:17 04:32:05 430
21 F25 Kivikko, Noora D21 FIN VL0 00:40:41 24 03:05:38 04:32:42 25
22 1384 Törnqvist, Jens H35 FIN VL1 00:40:57 385 03:02:39 04:27:18 364
23 F62 Book, Josefiina D21 FIN VL0 00:41:03 32 03:07:53 04:33:38 26
24 10020 Wiklund, Aron H21 FIN VL2 00:41:05 692 03:15:27 04:37:32 511
25 F10 Heiskanen, Heli D40 FIN VL0 00:41:10 18 03:02:40 04:28:51 21
26 M162 Höglund, Mathias H40 FIN VL0 00:41:17 510 03:08:39 04:33:06 449
27 1377 Sjöberg, Nikolas H35 FIN VL1 00:41:23 454 03:05:55 04:35:10 478
28 1104 Koskinen, Vesa-Pekka H45 FIN VL1 00:41:23 673 03:14:58 04:44:31 640
29 1197 Sjöberg, William H35 FIN VL1 00:41:29 582 03:11:28 04:36:17 491
30 10019 Tylli, Niklas H21 FIN VL2 00:41:35 711 03:15:54 04:46:06 679
31 1137 Eklund, Robin H35 FIN VL1 00:41:39 553 03:10:44 04:42:25 599
32 F97 Kettunen, Oona D21 FIN VL0 00:42:04 26 03:06:06 04:34:55 28
33 1111 Fransman, Sam H45 FIN VL1 00:42:13 483 03:07:21 04:34:46 467
34 2005 Vikars, Conny H45 FIN VL2 00:42:16 665 03:14:38 04:41:21 570
35 M158 Häkkinen, Jussi H50 FIN VL0 00:42:21 495 03:07:40 04:38:30 529
36 3011 Varis, Antti H65 FIN VL2 00:42:27 1250 03:34:25 05:03:10 1024
37 M164 Kaski, Matti H45 FIN VL0 00:42:31 554 03:10:45 04:35:26 481
38 10027 Wiklund, Jona H21 FIN VL2 00:42:52 640 03:13:24 04:40:37 561
39 1016 Lommi, Markus H21 FIN VL1 00:42:57 685 03:15:18 04:49:26 728
40 M267 Kotro, Väinö H21 FIN VL0 00:42:59 256 02:54:38 04:21:14 283

07. Oxberg - Hökberg

Split ranking nr name class nat start_group Split time Position at split Split cumulative time Race time Race position
1 M195 Juhanoja, Lassi H21 FIN VL0 00:24:42 106 03:08:49 03:59:40 106
2 M99 Räsänen, Veli-Matti H21 FIN VL0 00:24:52 61 03:01:52 03:51:42 61
3 M223 Nylund, Matias H35 FIN VL0 00:25:10 112 03:09:20 03:59:15 102
4 M71 Mäkelä, Juuso H21 FIN VL0 00:25:14 58 03:00:41 03:51:29 60
5 M124 Tyrväinen, Olli H21 FIN VL0 00:25:16 139 03:11:37 04:01:22 120
6 M51 Mäenpää, Viktor H21 FIN VL0 00:25:18 60 03:01:45 03:52:22 75
7 M130 Lindvall, Christoffer H21 FIN VL0 00:26:07 96 03:08:40 04:01:04 112
8 M266 Häkkinen, Janne H35 FIN VL0 00:26:09 163 03:14:23 04:06:20 154
9 M176 Härkönen, Valtteri H35 FIN VL0 00:26:12 147 03:12:34 04:03:57 135
10 M278 Mattila, Juuso H21 FIN VL0 00:26:20 129 03:11:01 04:03:56 134
11 M126 Sulkakoski, David H21 FIN VL0 00:26:31 144 03:12:16 04:06:04 151
12 F15 Roivas, Kati D21 FIN VL0 00:26:48 8 03:21:04 04:14:05 8
13 M160 Liukkonen, Kalle H21 FIN VL0 00:27:10 150 03:12:59 04:06:49 158
14 10020 Wiklund, Aron H21 FIN VL2 00:28:06 626 03:43:33 04:37:32 511
15 M127 Kouva, Markku H45 FIN VL0 00:28:21 278 03:24:27 04:19:40 270
16 8102 Westerlund, Frans H21 FIN VL1 00:28:24 352 03:29:41 04:25:41 341
17 M157 Makela, Ville H35 FIN VL0 00:28:29 266 03:23:16 04:18:57 262
18 M162 Höglund, Mathias H40 FIN VL0 00:28:29 486 03:37:08 04:33:06 449
19 F10 Heiskanen, Heli D40 FIN VL0 00:28:31 17 03:31:11 04:28:51 21
20 1384 Törnqvist, Jens H35 FIN VL1 00:28:40 378 03:31:19 04:27:18 364
21 1197 Sjöberg, William H35 FIN VL1 00:28:46 543 03:40:14 04:36:17 491
22 M239 Danielsson, Jerry H21 FIN VL0 00:29:05 248 03:21:34 04:21:47 289
23 F25 Kivikko, Noora D21 FIN VL0 00:29:13 24 03:34:51 04:32:42 25
24 F62 Book, Josefiina D21 FIN VL0 00:29:15 31 03:37:08 04:33:38 26
25 M161 Ryhänen, Santeri H45 FIN VL0 00:29:16 300 03:26:34 04:23:16 313
26 M164 Kaski, Matti H45 FIN VL0 00:29:19 536 03:40:04 04:35:26 481
27 2005 Vikars, Conny H45 FIN VL2 00:29:27 640 03:44:05 04:41:21 570
28 1101 Eklund, Mikael H45 FIN VL1 00:29:30 424 03:33:47 04:32:05 430
29 1104 Koskinen, Vesa-Pekka H45 FIN VL1 00:29:35 651 03:44:33 04:44:31 640
30 10019 Tylli, Niklas H21 FIN VL2 00:29:37 670 03:45:31 04:46:06 679
31 3011 Varis, Antti H65 FIN VL2 00:29:52 1141 04:04:17 05:03:10 1024
32 1111 Fransman, Sam H45 FIN VL1 00:29:55 487 03:37:16 04:34:46 467
33 M158 Häkkinen, Jussi H50 FIN VL0 00:30:02 500 03:37:42 04:38:30 529
34 1377 Sjöberg, Nikolas H35 FIN VL1 00:30:05 466 03:36:00 04:35:10 478
35 10027 Wiklund, Jona H21 FIN VL2 00:30:10 627 03:43:34 04:40:37 561
36 1137 Eklund, Robin H35 FIN VL1 00:30:11 554 03:40:55 04:42:25 599
37 F72 Nyfors, Amanda D21 FIN VL0 00:30:17 43 03:47:10 04:45:09 39
38 F97 Kettunen, Oona D21 FIN VL0 00:30:27 26 03:36:33 04:34:55 28
39 M125 Storvall, Eric H21 FIN VL0 00:30:28 256 03:22:35 04:23:14 312
40 12175 Kurkinen, Kimmo H45 FIN VL2 00:30:41 874 03:54:17 04:52:45 795

08. Hökberg - Eldris

Split ranking nr name class nat start_group Split time Position at split Split cumulative time Race time Race position
1 M195 Juhanoja, Lassi H21 FIN VL0 00:26:45 104 03:35:34 03:59:40 106
2 M99 Räsänen, Veli-Matti H21 FIN VL0 00:26:49 61 03:28:41 03:51:42 61
3 M124 Tyrväinen, Olli H21 FIN VL0 00:26:56 122 03:38:33 04:01:22 120
4 M223 Nylund, Matias H35 FIN VL0 00:26:58 110 03:36:18 03:59:15 102
5 M51 Mäenpää, Viktor H21 FIN VL0 00:27:23 62 03:29:08 03:52:22 75
6 M71 Mäkelä, Juuso H21 FIN VL0 00:27:26 60 03:28:07 03:51:29 60
7 M176 Härkönen, Valtteri H35 FIN VL0 00:27:39 141 03:40:13 04:03:57 135
8 M266 Häkkinen, Janne H35 FIN VL0 00:27:55 159 03:42:18 04:06:20 154
9 M130 Lindvall, Christoffer H21 FIN VL0 00:28:17 113 03:36:57 04:01:04 112
10 F15 Roivas, Kati D21 FIN VL0 00:28:26 8 03:49:30 04:14:05 8
11 M278 Mattila, Juuso H21 FIN VL0 00:28:56 139 03:39:57 04:03:56 134
12 M126 Sulkakoski, David H21 FIN VL0 00:29:05 146 03:41:21 04:06:04 151
13 M160 Liukkonen, Kalle H21 FIN VL0 00:29:05 156 03:42:04 04:06:49 158
14 10020 Wiklund, Aron H21 FIN VL2 00:29:05 549 04:12:38 04:37:32 511
15 M127 Kouva, Markku H45 FIN VL0 00:29:39 275 03:54:06 04:19:40 270
16 M164 Kaski, Matti H45 FIN VL0 00:30:01 506 04:10:05 04:35:26 481
17 M157 Makela, Ville H35 FIN VL0 00:30:14 267 03:53:30 04:18:57 262
18 M267 Kotro, Väinö H21 FIN VL0 00:30:16 303 03:56:53 04:21:14 283
19 1197 Sjöberg, William H35 FIN VL1 00:30:16 513 04:10:30 04:36:17 491
20 8102 Westerlund, Frans H21 FIN VL1 00:30:29 350 04:00:10 04:25:41 341
21 M162 Höglund, Mathias H40 FIN VL0 00:30:34 469 04:07:42 04:33:06 449
22 M161 Ryhänen, Santeri H45 FIN VL0 00:30:41 314 03:57:15 04:23:16 313
23 1384 Törnqvist, Jens H35 FIN VL1 00:30:51 378 04:02:10 04:27:18 364
24 F62 Book, Josefiina D21 FIN VL0 00:30:56 26 04:08:04 04:33:38 26
25 F10 Heiskanen, Heli D40 FIN VL0 00:30:59 19 04:02:10 04:28:51 21
26 10027 Wiklund, Jona H21 FIN VL2 00:31:15 587 04:14:49 04:40:37 561
27 1111 Fransman, Sam H45 FIN VL1 00:31:20 479 04:08:36 04:34:46 467
28 2005 Vikars, Conny H45 FIN VL2 00:31:20 606 04:15:25 04:41:21 570
29 F72 Nyfors, Amanda D21 FIN VL0 00:31:23 40 04:18:33 04:45:09 39
30 F25 Kivikko, Noora D21 FIN VL0 00:31:28 25 04:06:19 04:32:42 25
31 F97 Kettunen, Oona D21 FIN VL0 00:31:31 27 04:08:04 04:34:55 28
32 3011 Varis, Antti H65 FIN VL2 00:31:48 1066 04:36:05 05:03:10 1024
33 12175 Kurkinen, Kimmo H45 FIN VL2 00:31:50 835 04:26:07 04:52:45 795
34 1101 Eklund, Mikael H45 FIN VL1 00:31:52 438 04:05:39 04:32:05 430
35 1377 Sjöberg, Nikolas H35 FIN VL1 00:32:01 472 04:08:01 04:35:10 478
36 M125 Storvall, Eric H21 FIN VL0 00:32:30 281 03:55:05 04:23:14 312
37 2067 Nerg, Kari H35 FIN VL2 00:32:39 916 04:29:32 04:58:26 922
38 10019 Tylli, Niklas H21 FIN VL2 00:32:41 674 04:18:12 04:46:06 679
39 1104 Koskinen, Vesa-Pekka H45 FIN VL1 00:32:46 650 04:17:19 04:44:31 640
40 M158 Häkkinen, Jussi H50 FIN VL0 00:32:52 514 04:10:34 04:38:30 529

09. Eldris - Mora Förvarning

Split ranking nr name class nat start_group Split time Position at split Split cumulative time Race time Race position
1 M124 Tyrväinen, Olli H21 FIN VL0 00:21:33 NA 04:00:06 04:01:22 120
2 M223 Nylund, Matias H35 FIN VL0 00:21:41 NA 03:57:59 03:59:15 102
3 M99 Räsänen, Veli-Matti H21 FIN VL0 00:21:45 NA 03:50:26 03:51:42 61
4 M51 Mäenpää, Viktor H21 FIN VL0 00:21:49 NA 03:50:57 03:52:22 75
5 M71 Mäkelä, Juuso H21 FIN VL0 00:21:59 NA 03:50:06 03:51:29 60
6 M176 Härkönen, Valtteri H35 FIN VL0 00:22:21 NA 04:02:34 04:03:57 135
7 M278 Mattila, Juuso H21 FIN VL0 00:22:35 NA 04:02:32 04:03:56 134
8 M266 Häkkinen, Janne H35 FIN VL0 00:22:38 NA 04:04:56 04:06:20 154
9 M195 Juhanoja, Lassi H21 FIN VL0 00:22:43 NA 03:58:17 03:59:40 106
10 M130 Lindvall, Christoffer H21 FIN VL0 00:22:43 NA 03:59:40 04:01:04 112
11 M267 Kotro, Väinö H21 FIN VL0 00:22:59 NA 04:19:52 04:21:14 283
12 F15 Roivas, Kati D21 FIN VL0 00:23:09 NA 04:12:39 04:14:05 8
13 M126 Sulkakoski, David H21 FIN VL0 00:23:16 NA 04:04:37 04:06:04 151
14 M160 Liukkonen, Kalle H21 FIN VL0 00:23:19 NA 04:05:23 04:06:49 158
15 10020 Wiklund, Aron H21 FIN VL2 00:23:29 NA 04:36:07 04:37:32 511
16 1384 Törnqvist, Jens H35 FIN VL1 00:23:41 NA 04:25:51 04:27:18 364
17 M157 Makela, Ville H35 FIN VL0 00:23:51 NA 04:17:21 04:18:57 262
18 M164 Kaski, Matti H45 FIN VL0 00:23:53 NA 04:33:58 04:35:26 481
19 M127 Kouva, Markku H45 FIN VL0 00:23:58 NA 04:18:04 04:19:40 270
20 M162 Höglund, Mathias H40 FIN VL0 00:23:59 NA 04:31:41 04:33:06 449
21 8102 Westerlund, Frans H21 FIN VL1 00:24:00 NA 04:24:10 04:25:41 341
22 F62 Book, Josefiina D21 FIN VL0 00:24:04 NA 04:32:08 04:33:38 26
23 1197 Sjöberg, William H35 FIN VL1 00:24:10 NA 04:34:40 04:36:17 491
24 2005 Vikars, Conny H45 FIN VL2 00:24:23 NA 04:39:48 04:41:21 570
25 10027 Wiklund, Jona H21 FIN VL2 00:24:24 NA 04:39:13 04:40:37 561
26 M161 Ryhänen, Santeri H45 FIN VL0 00:24:35 NA 04:21:50 04:23:16 313
27 1111 Fransman, Sam H45 FIN VL1 00:24:44 NA 04:33:20 04:34:46 467
28 F25 Kivikko, Noora D21 FIN VL0 00:24:48 NA 04:31:07 04:32:42 25
29 1101 Eklund, Mikael H45 FIN VL1 00:24:56 NA 04:30:35 04:32:05 430
30 F10 Heiskanen, Heli D40 FIN VL0 00:25:03 NA 04:27:13 04:28:51 21
31 F72 Nyfors, Amanda D21 FIN VL0 00:25:06 NA 04:43:39 04:45:09 39
32 12175 Kurkinen, Kimmo H45 FIN VL2 00:25:07 NA 04:51:14 04:52:45 795
33 F97 Kettunen, Oona D21 FIN VL0 00:25:12 NA 04:33:16 04:34:55 28
34 M239 Danielsson, Jerry H21 FIN VL0 00:25:21 NA 04:20:14 04:21:47 289
35 3011 Varis, Antti H65 FIN VL2 00:25:31 NA 05:01:36 05:03:10 1024
36 1377 Sjöberg, Nikolas H35 FIN VL1 00:25:36 NA 04:33:37 04:35:10 478
37 1104 Koskinen, Vesa-Pekka H45 FIN VL1 00:25:39 NA 04:42:58 04:44:31 640
38 1341 Laamo, Ami H50 FIN VL1 00:25:45 NA 04:43:12 04:44:40 643
39 3041 Damlin, Robin H21 FIN VL3 00:25:57 NA 05:04:22 05:06:09 1085
40 2020 Damlin, Anton H21 FIN VL2 00:25:58 NA 04:58:22 04:59:59 955

10. Mora Förvarning - Finish

Split ranking nr name class nat start_group Split time Position at split Split cumulative time Race time Race position
1 M99 Räsänen, Veli-Matti H21 FIN VL0 00:01:16 61 03:51:42 03:51:42 61
2 M223 Nylund, Matias H35 FIN VL0 00:01:16 102 03:59:15 03:59:15 102
3 M124 Tyrväinen, Olli H21 FIN VL0 00:01:16 120 04:01:22 04:01:22 120
4 M267 Kotro, Väinö H21 FIN VL0 00:01:22 283 04:21:14 04:21:14 283
5 M71 Mäkelä, Juuso H21 FIN VL0 00:01:23 60 03:51:29 03:51:29 60
6 M195 Juhanoja, Lassi H21 FIN VL0 00:01:23 106 03:59:40 03:59:40 106
7 M176 Härkönen, Valtteri H35 FIN VL0 00:01:23 135 04:03:57 04:03:57 135
8 M130 Lindvall, Christoffer H21 FIN VL0 00:01:24 112 04:01:04 04:01:04 112
9 M278 Mattila, Juuso H21 FIN VL0 00:01:24 134 04:03:56 04:03:56 134
10 M266 Häkkinen, Janne H35 FIN VL0 00:01:24 154 04:06:20 04:06:20 154
11 10027 Wiklund, Jona H21 FIN VL2 00:01:24 561 04:40:37 04:40:37 561
12 M51 Mäenpää, Viktor H21 FIN VL0 00:01:25 75 03:52:22 03:52:22 75
13 M162 Höglund, Mathias H40 FIN VL0 00:01:25 449 04:33:06 04:33:06 449
14 10020 Wiklund, Aron H21 FIN VL2 00:01:25 511 04:37:32 04:37:32 511
15 M160 Liukkonen, Kalle H21 FIN VL0 00:01:26 158 04:06:49 04:06:49 158
16 M161 Ryhänen, Santeri H45 FIN VL0 00:01:26 313 04:23:16 04:23:16 313
17 1111 Fransman, Sam H45 FIN VL1 00:01:26 467 04:34:46 04:34:46 467
18 F15 Roivas, Kati D21 FIN VL0 00:01:26 8 04:14:05 04:14:05 8
19 M126 Sulkakoski, David H21 FIN VL0 00:01:27 151 04:06:04 04:06:04 151
20 1384 Törnqvist, Jens H35 FIN VL1 00:01:27 364 04:27:18 04:27:18 364
21 M164 Kaski, Matti H45 FIN VL0 00:01:28 481 04:35:26 04:35:26 481
22 1341 Laamo, Ami H50 FIN VL1 00:01:28 643 04:44:40 04:44:40 643
23 1101 Eklund, Mikael H45 FIN VL1 00:01:30 430 04:32:05 04:32:05 430
24 F62 Book, Josefiina D21 FIN VL0 00:01:30 26 04:33:38 04:33:38 26
25 F72 Nyfors, Amanda D21 FIN VL0 00:01:30 39 04:45:09 04:45:09 39
26 8102 Westerlund, Frans H21 FIN VL1 00:01:31 341 04:25:41 04:25:41 341
27 12175 Kurkinen, Kimmo H45 FIN VL2 00:01:31 795 04:52:45 04:52:45 795
28 3004 Hjulfors, Vicktor H21 FIN VL2 00:01:31 1425 05:22:02 05:22:02 1425
29 M125 Storvall, Eric H21 FIN VL0 00:01:32 312 04:23:14 04:23:14 312
30 M239 Danielsson, Jerry H21 FIN VL0 00:01:33 289 04:21:47 04:21:47 289
31 1377 Sjöberg, Nikolas H35 FIN VL1 00:01:33 478 04:35:10 04:35:10 478
32 2005 Vikars, Conny H45 FIN VL2 00:01:33 570 04:41:21 04:41:21 570
33 1104 Koskinen, Vesa-Pekka H45 FIN VL1 00:01:33 640 04:44:31 04:44:31 640
34 3012 Kallunki, Jaakko H50 FIN VL2 00:01:33 1551 05:26:19 05:26:19 1551
35 3011 Varis, Antti H65 FIN VL2 00:01:34 1024 05:03:10 05:03:10 1024
36 2011 Holmström, Robin H21 FIN VL2 00:01:35 1145 05:08:42 05:08:42 1145
37 3564 Hankala, Teemu H45 FIN VL3 00:01:35 1651 05:31:14 05:31:14 1651
38 F25 Kivikko, Noora D21 FIN VL0 00:01:35 25 04:32:42 04:32:42 25
39 M157 Makela, Ville H35 FIN VL0 00:01:36 262 04:18:57 04:18:57 262
40 M127 Kouva, Markku H45 FIN VL0 00:01:36 270 04:19:40 04:19:40 270

Ehiten ohituksia tehneet

Seuraavassa taulukossa on listattu kultakin etapilta 20 eniten ohituksia tehneet.

02. Högsta punkten - Smågan

Nr of overtakes nr name class start_group Split time Split ranking Position at split Split cumulative time Race time Race position
601 10099 Sjöblom, Peter H50 VL10 00:31:06 252 7620 01:37:49 07:26:57 4893
573 3013 Kousa, Rauno H65 VL3 00:25:18 103 3672 01:03:46 05:34:13 1717
563 11135 Hieta, Jukka H55 VL10 00:34:03 308 8922 01:55:21 08:48:53 6915
536 5319 Toivonen, Valtteri H50 VL5 00:26:33 137 4390 01:09:01 06:22:45 3049
519 6061 Villanen, Frans H21 VL5 00:26:44 143 4494 01:09:36 06:23:21 3073
502 8877 Ström, Johan H45 VL8 00:29:11 204 5777 01:19:29 07:07:23 4345
498 4004 Nylund, Mikael H55 VL4 00:26:10 126 3800 01:04:55 06:17:45 2918
471 10009 Saksa, Tuomas H21 VL4 00:23:28 56 2561 00:55:18 05:18:24 1340
469 11563 Mäkinen, Matias H21 VL10 00:35:34 335 8602 01:50:48 08:27:40 6416
448 5021 Mäkiranta, Jorma H65 VL5 00:28:09 185 5032 01:13:38 06:32:47 3328
429 9597 Wikström, John H21 VL9 00:31:53 269 7319 01:34:11 07:25:09 4851
423 7014 Sainio, Esa H65 VL7 00:32:34 280 7515 01:36:29 08:10:25 6015
413 10648 Toivonen, Kalle H21 VL10 00:36:13 352 8704 01:52:03 09:37:08 7935
407 6019 Hellstén, Thomas H45 VL6 00:30:00 228 5699 01:19:00 06:48:10 3779
397 8696 Engblom, Klaus H45 VL8 00:29:55 225 5592 01:18:04 07:10:11 4423
396 5022 Vannesluoma, Jari H45 VL5 00:29:16 206 5362 01:16:13 06:40:16 3539
388 12130 Björkström, Viktor H21 VL10 00:37:17 372 9309 02:00:48 09:47:27 8168
385 11959 Venäläinen, Elmo H21 VL10 00:36:35 362 9227 01:59:26 09:20:28 7579
375 11564 Lehtola, Mika H21 VL10 00:36:42 366 8699 01:51:59 08:47:52 6897
362 9971 Korhonen, Kaarle H50 VL9 00:36:15 353 8493 01:49:23 08:24:25 6348

03. Smågan - Mångsbodarna

Nr of overtakes nr name class start_group Split time Split ranking Position at split Split cumulative time Race time Race position
927 10099 Sjöblom, Peter H50 VL10 00:51:38 206 6693 02:29:27 07:26:57 4893
735 6829 Nygård, Marcus H21 VL5 00:45:31 118 3688 01:54:40 06:19:45 2978
723 5021 Mäkiranta, Jorma H65 VL5 00:47:42 146 4309 02:01:20 06:32:47 3328
706 6061 Villanen, Frans H21 VL5 00:46:32 132 3788 01:56:08 06:23:21 3073
694 3013 Kousa, Rauno H65 VL3 00:43:08 82 2978 01:46:54 05:34:13 1717
680 6019 Hellstén, Thomas H45 VL6 00:48:58 167 5019 02:07:58 06:48:10 3779
662 11873 Hakala, Aarne H21 VL10 01:04:21 337 8942 03:09:16 09:20:27 7578
656 11135 Hieta, Jukka H55 VL10 00:59:52 302 8266 02:55:13 08:48:53 6915
650 11563 Mäkinen, Matias H21 VL10 00:59:16 297 7952 02:50:04 08:27:40 6416
645 9597 Wikström, John H21 VL9 00:55:02 250 6674 02:29:13 07:25:09 4851
628 5022 Vannesluoma, Jari H45 VL5 00:48:50 166 4734 02:05:03 06:40:16 3539
623 6893 Soini, Toni H50 VL6 00:50:22 187 5325 02:11:17 07:01:07 4170
619 10036 Björkman, Carl-Ove H55 VL5 00:49:06 170 4692 02:04:47 06:38:19 3472
619 10442 Borenius, Henrik H35 VL10 01:01:14 308 8409 02:58:05 08:42:01 6739
601 4953 Hakanen, Jarkko H50 VL4 00:46:38 133 3730 01:55:16 05:54:43 2259
600 11029 Lindeman, Marko H50 VL10 01:09:04 382 9447 03:20:12 09:46:03 8137
579 11959 Venäläinen, Elmo H21 VL10 01:03:22 328 8648 03:02:48 09:20:28 7579
579 7046 Borgman, Stefan H55 VL7 00:50:34 190 5212 02:10:11 06:57:57 4091
578 5319 Toivonen, Valtteri H50 VL5 00:47:24 142 3812 01:56:25 06:22:45 3049
577 5009 Forsman, Sebastian H21 VL5 00:46:27 130 3657 01:54:23 05:58:59 2388

04. Mångsbodarna - Risberg

Nr of overtakes nr name class start_group Split time Split ranking Position at split Split cumulative time Race time Race position
792 10095 Wörgren, Niklas H45 VL6 01:31:35 456 4087 02:43:51 06:40:04 3530
506 11146 Westergård, Magnus H40 VL10 00:59:35 368 9216 04:25:16 09:38:42 7962
476 10099 Sjöblom, Peter H50 VL10 00:45:48 227 6217 03:15:15 07:26:57 4893
474 11135 Hieta, Jukka H55 VL10 00:52:33 299 7792 03:47:46 08:48:53 6915
459 10442 Borenius, Henrik H35 VL10 00:53:19 309 7950 03:51:24 08:42:01 6739
452 7046 Borgman, Stefan H55 VL7 00:42:35 182 4760 02:52:46 06:57:57 4091
445 5022 Vannesluoma, Jari H45 VL5 00:41:34 168 4289 02:46:37 06:40:16 3539
443 10036 Björkman, Carl-Ove H55 VL5 00:41:32 165 4249 02:46:19 06:38:19 3472
440 11931 Thilman, Alex H21 VL10 00:58:55 360 8993 04:18:52 09:50:03 8215
434 11873 Hakala, Aarne H21 VL10 00:55:26 322 8508 04:04:42 09:20:27 7578
433 6019 Hellstén, Thomas H45 VL6 00:42:30 181 4586 02:50:28 06:48:10 3779
426 8877 Ström, Johan H45 VL8 00:43:26 199 4940 02:55:06 07:07:23 4345
423 10077 Kärkkäinen, Mika H40 VL10 01:02:30 382 9283 04:27:59 09:46:36 8152
423 6863 Bengs, Jesper H21 VL6 00:43:36 201 5152 02:57:43 06:50:55 3855
420 4953 Hakanen, Jarkko H50 VL4 00:37:25 106 3310 02:32:41 05:54:43 2259
419 12743 Kolu, Johannes H21 VL10 01:03:02 392 9320 04:29:05 10:55:50 9164
416 6010 Kapténs, Sune H50 VL5 00:44:12 208 5338 03:00:44 07:06:51 4316
402 5021 Mäkiranta, Jorma H65 VL5 00:40:13 147 3907 02:41:33 06:32:47 3328
401 11563 Mäkinen, Matias H21 VL10 00:52:14 297 7551 03:42:18 08:27:40 6416
377 6279 Mukkala, Jesse H21 VL6 00:42:23 179 4429 02:48:14 06:48:10 3778

05. Risberg - Evertsberg

Nr of overtakes nr name class start_group Split time Split ranking Position at split Split cumulative time Race time Race position
549 6018 Karlsson, Jonny H40 VL6 00:58:39 197 5220 04:06:01 07:03:55 4234
522 10442 Borenius, Henrik H35 VL10 01:08:03 274 7428 04:59:27 08:42:01 6739
490 9597 Wikström, John H21 VL9 01:01:58 226 5813 04:18:30 07:25:09 4851
484 11873 Hakala, Aarne H21 VL10 01:12:43 315 8024 05:17:25 09:20:27 7578
442 10099 Sjöblom, Peter H50 VL10 01:02:30 231 5775 04:17:45 07:26:57 4893
433 9616 Ahlqvist, Kenneth H60 VL9 01:20:01 377 9363 06:05:20 10:07:53 8495
432 11563 Mäkinen, Matias H21 VL10 01:08:28 279 7119 04:50:46 08:27:40 6416
416 11564 Lehtola, Mika H21 VL10 01:10:43 296 7519 05:01:44 08:47:52 6897
415 11146 Westergård, Magnus H40 VL10 01:17:45 354 8801 05:43:01 09:38:42 7962
411 9971 Korhonen, Kaarle H50 VL9 01:09:59 290 7264 04:55:14 08:24:25 6348
409 10097 Nickull, Matts H50 VL8 01:05:20 254 6307 04:29:42 07:47:39 5440
403 11029 Lindeman, Marko H50 VL10 01:17:04 349 8680 05:38:48 09:46:03 8137
386 11931 Thilman, Alex H21 VL10 01:17:48 356 8607 05:36:40 09:50:03 8215
384 6893 Soini, Toni H50 VL6 00:58:10 190 4591 03:53:50 07:01:07 4170
375 11781 Peltola, Mika H50 VL10 01:12:41 314 7680 05:07:07 09:07:14 7312
370 3013 Kousa, Rauno H65 VL3 00:48:09 67 2242 03:10:14 05:34:13 1717
368 6863 Bengs, Jesper H21 VL6 00:59:58 209 4784 03:57:41 06:50:55 3855
363 10034 Laamanen, Juuso H21 VL10 01:18:24 363 8656 05:38:09 09:47:33 8170
363 6010 Kapténs, Sune H50 VL5 01:00:30 214 4975 04:01:14 07:06:51 4316
356 8703 Höglund, Ronny H50 VL8 01:01:47 224 5440 04:09:39 07:22:46 4782

06. Evertsberg - Oxberg

Nr of overtakes nr name class start_group Split time Split ranking Position at split Split cumulative time Race time Race position
523 9616 Ahlqvist, Kenneth H60 VL9 01:16:21 323 8840 07:21:41 10:07:53 8495
509 10097 Nickull, Matts H50 VL8 01:01:40 221 5798 05:31:22 07:47:39 5440
482 10099 Sjöblom, Peter H50 VL10 00:59:55 204 5293 05:17:40 07:26:57 4893
440 9971 Korhonen, Kaarle H50 VL9 01:07:57 264 6824 06:03:11 08:24:25 6348
423 10059 Talus, Jens H21 VL9 01:13:30 305 7677 06:33:30 08:57:59 7110
408 9597 Wikström, John H21 VL9 01:02:20 226 5405 05:20:50 07:25:09 4851
398 10088 Hermans, Dan H55 VL10 01:16:58 330 8060 06:48:00 09:18:30 7527
393 6863 Bengs, Jesper H21 VL6 00:56:47 165 4391 04:54:28 06:50:55 3855
390 10442 Borenius, Henrik H35 VL10 01:11:21 291 7038 06:10:48 08:42:01 6739
388 11146 Westergård, Magnus H40 VL10 01:18:31 348 8413 07:01:32 09:38:42 7962
375 10093 Burman, Simon H35 VL10 01:24:18 391 9082 07:33:45 10:48:18 9071
371 11563 Mäkinen, Matias H21 VL10 01:09:51 275 6748 06:00:37 08:27:40 6416
369 6018 Karlsson, Jonny H40 VL6 01:00:08 206 4851 05:06:09 07:03:55 4234
363 10077 Kärkkäinen, Mika H40 VL10 01:22:11 373 8671 07:13:48 09:46:36 8152
342 11135 Hieta, Jukka H55 VL10 01:13:50 307 7197 06:16:12 08:48:53 6915
338 14190 Mäkinen, Ilmari H21 VL10 01:29:47 427 9613 08:01:43 11:05:14 9272
336 6010 Kapténs, Sune H50 VL5 00:59:29 200 4639 05:00:43 07:06:51 4316
333 9034 Helenius, Vilhelm H21 VL9 01:18:11 346 8037 06:46:43 09:31:20 7831
327 8892 Lähde, Daniel H21 VL8 01:05:58 254 5651 05:27:46 07:45:47 5383
325 10060 Talus, Ben H21 VL9 01:17:01 331 7778 06:37:03 09:22:24 7628

07. Oxberg - Hökberg

Nr of overtakes nr name class start_group Split time Split ranking Position at split Split cumulative time Race time Race position
272 10059 Talus, Jens H21 VL9 00:49:47 272 7405 07:23:17 08:57:59 7110
272 10097 Nickull, Matts H50 VL8 00:44:59 219 5526 06:16:21 07:47:39 5440
271 6018 Karlsson, Jonny H40 VL6 00:40:31 145 4580 05:46:40 07:03:55 4234
254 11564 Lehtola, Mika H21 VL10 00:50:43 287 7047 07:09:44 08:47:52 6897
251 9597 Wikström, John H21 VL9 00:43:34 205 5154 06:04:24 07:25:09 4851
233 10088 Hermans, Dan H55 VL10 00:53:08 307 7827 07:41:08 09:18:30 7527
226 6863 Bengs, Jesper H21 VL6 00:40:50 150 4165 05:35:18 06:50:55 3855
219 9971 Korhonen, Kaarle H50 VL9 00:49:19 265 6605 06:52:30 08:24:25 6348
217 4953 Hakanen, Jarkko H50 VL4 00:34:25 69 2497 04:48:25 05:54:43 2259
209 8030 Ahlskog, Kjell H60 VL8 00:48:16 256 5974 06:30:39 08:02:19 5844
207 10077 Kärkkäinen, Mika H40 VL10 00:54:39 323 8464 08:08:27 09:46:36 8152
202 10442 Borenius, Henrik H35 VL10 00:50:28 281 6836 07:01:16 08:42:01 6739
200 11615 Seppä, Tuukka H45 VL10 00:52:39 305 7067 07:10:37 08:41:49 6733
199 10026 Lindén, Oskar H21 VL8 00:47:25 251 5605 06:18:58 07:46:53 5409
195 9616 Ahlqvist, Kenneth H60 VL9 00:56:48 344 8645 08:18:29 10:07:53 8495
192 11563 Mäkinen, Matias H21 VL10 00:50:28 280 6556 06:51:05 08:27:40 6416
184 8703 Höglund, Ronny H50 VL8 00:44:15 211 4992 05:58:34 07:22:46 4782
179 10091 Friberg, Johannes H40 VL10 00:56:29 341 8475 08:09:17 09:51:06 8242
179 6020 Barman, Marcus H50 VL6 00:46:25 241 5332 06:09:50 07:43:40 5324
177 6021 Wahtera, Gert H55 VL6 00:41:00 154 3850 05:26:45 06:45:33 3700

08. Hökberg - Eldris

Nr of overtakes nr name class start_group Split time Split ranking Position at split Split cumulative time Race time Race position
186 10059 Talus, Jens H21 VL9 00:52:41 294 7219 08:15:58 08:57:59 7110
182 6863 Bengs, Jesper H21 VL6 00:41:11 137 3983 06:16:29 06:50:55 3855
179 11146 Westergård, Magnus H40 VL10 00:54:19 321 8078 08:52:36 09:38:42 7962
177 6018 Karlsson, Jonny H40 VL6 00:43:25 178 4403 06:30:05 07:03:55 4234
174 7014 Sainio, Esa H65 VL7 00:49:02 245 6148 07:31:06 08:10:25 6015
173 11615 Seppä, Tuukka H45 VL10 00:50:53 272 6894 08:01:30 08:41:49 6733
170 10077 Kärkkäinen, Mika H40 VL10 00:54:58 325 8294 09:03:25 09:46:36 8152
166 4953 Hakanen, Jarkko H50 VL4 00:35:41 65 2331 05:24:06 05:54:43 2259
163 9971 Korhonen, Kaarle H50 VL9 00:50:36 267 6442 07:43:06 08:24:25 6348
158 10088 Hermans, Dan H55 VL10 00:54:12 318 7669 08:35:20 09:18:30 7527
155 10091 Friberg, Johannes H40 VL10 00:55:00 326 8320 09:04:17 09:51:06 8242
153 9597 Wikström, John H21 VL9 00:44:44 198 5001 06:49:08 07:25:09 4851
149 14190 Mäkinen, Ilmari H21 VL10 01:04:27 417 9359 10:10:00 11:05:14 9272
127 11135 Hieta, Jukka H55 VL10 00:53:20 306 6992 08:05:49 08:48:53 6915
127 3013 Kousa, Rauno H65 VL3 00:34:16 54 1788 05:05:03 05:34:13 1717
126 11564 Lehtola, Mika H21 VL10 00:52:43 295 6921 08:02:27 08:47:52 6897
126 6021 Wahtera, Gert H55 VL6 00:42:26 161 3724 06:09:11 06:45:33 3700
126 9006 Ulvi, Vesa H50 VL9 00:50:38 269 6261 07:35:38 08:20:10 6236
123 8703 Höglund, Ronny H50 VL8 00:46:20 219 4869 06:44:54 07:22:46 4782
118 8036 Danielsson, Tomas H45 VL7 00:51:32 281 6211 07:33:51 08:17:33 6190

10. Eldris - Finish

Nr of overtakes nr name class start_group Split time Split ranking Position at split Split cumulative time Race time Race position
169 6018 Karlsson, Jonny H40 VL6 00:01:53 114 4234 07:03:55 07:03:55 4234
161 11615 Seppä, Tuukka H45 VL10 00:02:24 276 6733 08:41:49 08:41:49 6733
150 9597 Wikström, John H21 VL9 00:02:07 191 4851 07:25:09 07:25:09 4851
142 10077 Kärkkäinen, Mika H40 VL10 00:02:25 280 8152 09:46:36 09:46:36 8152
142 10088 Hermans, Dan H55 VL10 00:02:27 285 7527 09:18:30 09:18:30 7527
134 10099 Sjöblom, Peter H50 VL10 00:02:08 199 4893 07:26:57 07:26:57 4893
134 9139 Sandnäs, Johan H45 VL5 00:02:05 184 5283 07:41:49 07:41:49 5283
133 7014 Sainio, Esa H65 VL7 00:02:28 289 6015 08:10:25 08:10:25 6015
129 11931 Thilman, Alex H21 VL10 00:02:29 298 8215 09:50:03 09:50:03 8215
128 6863 Bengs, Jesper H21 VL6 00:01:49 93 3855 06:50:55 06:50:55 3855
121 11959 Venäläinen, Elmo H21 VL10 00:02:41 352 7579 09:20:28 09:20:28 7579
120 11873 Hakala, Aarne H21 VL10 00:02:40 347 7578 09:20:27 09:20:27 7578
120 9724 Bengs, Filip H21 VL9 00:02:19 252 6973 08:52:07 08:52:07 6973
116 11146 Westergård, Magnus H40 VL10 00:03:03 415 7962 09:38:42 09:38:42 7962
112 10033 Eggert, Peter H40 VL9 00:02:48 379 7925 09:36:31 09:36:31 7925
109 10059 Talus, Jens H21 VL9 00:02:38 336 7110 08:57:59 08:57:59 7110
106 7065 Stenback, Björn H45 VL7 00:02:20 258 6067 08:13:00 08:13:00 6067
102 6196 West, Christoffer H21 VL6 00:02:03 169 3452 06:37:29 06:37:29 3452
100 12130 Björkström, Viktor H21 VL10 00:02:40 348 8168 09:47:27 09:47:27 8168
98 8069 Storm, Ronny H21 VL8 00:02:46 369 6404 08:27:03 08:27:03 6404

Eniten ohitetut

Sitten kullakin etapilla 10 eniten ohitetuksi tullutta.

02. Högsta punkten - Smågan

Nr of overtakes nr name class start_group Split time Split ranking Position at split Split cumulative time Race time Race position
-755 943 Björk, Karl-Gustav H75 VL5 00:36:08 348 5452 01:17:05 09:09:16 7360
-615 7037 Holmkvist, Jonas H40 VL6 00:35:26 330 5616 01:18:16 09:12:17 7415
-614 7033 Lundberg, Anders H35 VL6 00:35:27 332 5619 01:18:18 09:12:17 7414
-562 10010 Nyman, Gustaf H55 VL10 00:47:19 456 8919 01:55:16 10:43:17 9011
-550 8034 Hoffström, Peter H50 VL8 00:39:59 410 7254 01:33:34 09:36:37 7928
-516 5327 Mertaniemi, Simo H40 VL5 00:32:26 278 4412 01:09:05 07:28:43 4955
-497 4701 Stenman, Frej H55 VL4 00:30:59 247 3561 01:03:01 08:13:04 6069
-485 11858 Rautio, Jukka H50 VL7 00:38:45 394 7145 01:32:04 10:19:27 8676
-451 8295 Nyman, Oskari H35 VL8 00:38:23 386 7051 01:31:22 09:23:07 7652
-422 12736 Lasén, Joakim H21 VL10 00:45:48 449 8923 01:55:22 11:40:17 9708
-413 6033 Hyvärinen, Esa H50 VL6 00:34:37 320 5724 01:19:06 08:20:32 6244
-410 V1163 Bengs, Mikael H60 VL5 00:31:13 254 3857 01:05:29 07:43:59 5332
-403 9002 Metzner, Thomas H55 VL8 00:37:55 381 6935 01:30:14 10:41:52 8986
-402 7015 Fagerström, Patric H45 VL5 00:31:28 261 4034 01:06:40 07:33:52 5088
-393 3876 Hartman, Teemu H21 VL3 00:30:23 237 3605 01:03:20 07:47:19 5426
-377 10063 Hansen, Linus H21 VL5 00:31:02 248 3861 01:05:29 06:37:51 3463
-377 11003 Englund, Daniel H21 VL3 00:27:39 170 2187 00:52:29 05:57:15 2338
-377 4038 Thölix, Frank H45 VL3 00:27:56 181 2271 00:53:11 06:41:41 3578
-363 1233 Mäenpää, Mika H45 VL1 00:25:51 118 1284 00:45:22 05:04:04 1037
-345 8028 Lundfors, Mikael H45 VL7 00:37:15 371 6889 01:29:44 09:31:31 7838

03. Smågan - Mångsbodarna

Nr of overtakes nr name class start_group Split time Split ranking Position at split Split cumulative time Race time Race position
-1169 4701 Stenman, Frej H55 VL4 01:02:02 319 4730 02:05:03 08:13:04 6069
-1041 9616 Ahlqvist, Kenneth H60 VL9 01:34:06 456 9744 03:26:08 10:07:53 8495
-933 7037 Holmkvist, Jonas H40 VL6 01:09:10 384 6549 02:27:26 09:12:17 7415
-924 7033 Lundberg, Anders H35 VL6 01:09:05 383 6543 02:27:23 09:12:17 7414
-769 V1163 Bengs, Mikael H60 VL5 00:58:47 292 4626 02:04:16 07:43:59 5332
-705 9002 Metzner, Thomas H55 VL8 01:14:26 427 7640 02:44:40 10:41:52 8986
-692 943 Björk, Karl-Gustav H75 VL5 01:04:30 338 6144 02:21:35 09:09:16 7360
-650 8028 Lundfors, Mikael H45 VL7 01:13:18 417 7539 02:43:02 09:31:31 7838
-591 11858 Rautio, Jukka H50 VL7 01:14:09 424 7736 02:46:13 10:19:27 8676
-561 10063 Hansen, Linus H21 VL5 00:56:43 271 4422 02:02:12 06:37:51 3463
-559 3924 Vilen, Andreas HNA VL3 00:56:42 270 4409 02:02:08 08:17:54 6198
-523 3876 Hartman, Teemu H21 VL3 00:56:23 267 4128 01:59:43 07:47:19 5426
-519 12736 Lasén, Joakim H21 VL10 01:24:45 450 9442 03:20:07 11:40:17 9708
-506 6025 Lindroos, Magnus H50 VL5 00:56:20 266 4246 02:00:43 07:42:13 5293
-503 9430 Kjötar, Filip H21 VL9 01:16:07 431 8326 02:56:25 10:41:10 8975
-495 8166 Nerkko, Timo H55 VL8 01:07:25 369 6830 02:31:36 08:35:52 6596
-481 8029 Koivisto, Ilkka H65 VL8 01:12:41 411 7707 02:45:53 09:41:50 8041
-469 8295 Nyman, Oskari H35 VL8 01:11:19 399 7520 02:42:41 09:23:07 7652
-445 4884 Soralahti, Juha H40 VL4 00:55:52 263 4193 02:00:20 07:16:02 4596
-415 9600 Björk, Oliver H21 VL8 01:19:51 441 8975 03:10:05 11:11:56 9386

04. Mångsbodarna - Risberg

Nr of overtakes nr name class start_group Split time Split ranking Position at split Split cumulative time Race time Race position
-683 4701 Stenman, Frej H55 VL4 00:56:47 339 5413 03:01:50 08:13:04 6069
-671 11072 Rinkinen, Matti H35 VL5 00:54:02 315 4896 02:54:37 07:44:21 5344
-662 943 Björk, Karl-Gustav H75 VL5 01:04:48 402 6806 03:26:23 09:09:16 7360
-640 3924 Vilen, Andreas HNA VL3 00:54:22 317 5049 02:56:30 08:17:54 6198
-585 12736 Lasén, Joakim H21 VL10 01:34:08 458 10027 04:54:15 11:40:17 9708
-551 9002 Metzner, Thomas H55 VL8 01:13:00 436 8191 03:57:40 10:41:52 8986
-500 11858 Rautio, Jukka H50 VL7 01:12:41 435 8236 03:58:54 10:19:27 8676
-469 6014 Norrbo, Mikael H55 VL5 00:50:40 282 4533 02:49:46 07:27:29 4920
-459 3876 Hartman, Teemu H21 VL3 00:50:46 285 4587 02:50:29 07:47:19 5426
-459 8045 Nyblom, Kenneth H50 VL8 01:06:41 412 7494 03:41:05 09:29:14 7779
-434 7033 Lundberg, Anders H35 VL6 01:02:27 381 6977 03:29:50 09:12:17 7414
-430 7037 Holmkvist, Jonas H40 VL6 01:02:25 379 6979 03:29:51 09:12:17 7415
-427 4884 Soralahti, Juha H40 VL4 00:50:29 279 4620 02:50:49 07:16:02 4596
-395 6025 Lindroos, Magnus H50 VL5 00:50:27 278 4641 02:51:10 07:42:13 5293
-333 4038 Thölix, Frank H45 VL3 00:44:23 209 2911 02:26:40 06:41:41 3578
-304 8181 Fiskars, Stefan H50 VL8 01:03:42 398 7451 03:40:03 09:07:23 7314
-296 9430 Kjötar, Filip H21 VL9 01:11:53 434 8622 04:08:18 10:41:10 8975
-291 10023 Rönnlund, Christer H65 VL5 00:51:03 286 5032 02:56:15 07:43:03 5311
-283 9284 Söderlund, Kenneth H60 VL9 01:04:49 403 7726 03:46:08 10:01:16 8397
-282 10066 Enfors, Robin H21 VL8 01:17:07 444 9258 04:27:12 11:12:01 9392

05. Risberg - Evertsberg

Nr of overtakes nr name class start_group Split time Split ranking Position at split Split cumulative time Race time Race position
-672 3924 Vilen, Andreas HNA VL3 01:20:05 378 5721 04:16:35 08:17:54 6198
-514 11782 Jordas, Robert H45 VL6 01:08:44 282 4216 03:47:06 07:06:42 4310
-501 10826 Åbacka, Kristian H40 VL3 01:04:18 249 3112 03:26:23 06:41:55 3590
-448 11072 Rinkinen, Matti H35 VL5 01:13:16 318 5344 04:07:53 07:44:21 5344
-446 5260 Hautamaa, Pekka H55 VL5 01:09:35 288 4713 03:56:02 07:27:41 4927
-412 6025 Lindroos, Magnus H50 VL5 01:11:21 300 5053 04:02:31 07:42:13 5293
-405 9007 Rif, Peter H60 VL9 01:43:24 456 9080 05:53:31 10:43:56 9026
-384 5864 Bertlin, Joacim H21 VL5 01:08:06 275 4607 03:54:08 07:28:52 4962
-345 943 Björk, Karl-Gustav H75 VL5 01:25:32 411 7151 04:51:55 09:09:16 7360
-337 9284 Söderlund, Kenneth H60 VL9 01:32:39 441 8063 05:18:47 10:01:16 8397
-329 11858 Rautio, Jukka H50 VL7 01:35:51 446 8565 05:34:45 10:19:27 8676
-320 9009 Huldén, Jonas H40 VL8 01:26:16 416 7444 04:59:43 09:20:41 7590
-299 6044 Rännar, Joachim H50 VL6 01:09:16 285 4922 04:00:07 07:29:17 4978
-290 7033 Lundberg, Anders H35 VL6 01:25:26 409 7267 04:55:16 09:12:17 7414
-287 7037 Holmkvist, Jonas H40 VL6 01:25:25 408 7266 04:55:16 09:12:17 7415
-285 4701 Stenman, Frej H55 VL4 01:14:10 323 5698 04:16:00 08:13:04 6069
-284 4038 Thölix, Frank H45 VL3 01:01:02 216 3195 03:27:42 06:41:41 3578
-275 6046 Autti, Mikko H50 VL2 00:59:07 201 2773 03:19:43 06:38:42 3487
-270 3875 Hartman, Janne H50 VL3 00:59:55 208 2916 03:22:26 06:17:31 2907
-269 5327 Mertaniemi, Simo H40 VL5 01:09:43 289 5085 04:03:11 07:28:43 4955

06. Evertsberg - Oxberg

Nr of overtakes nr name class start_group Split time Split ranking Position at split Split cumulative time Race time Race position
-614 9002 Metzner, Thomas H55 VL8 02:00:43 458 9045 07:30:52 10:41:52 8986
-381 18670 Kasselstrand, Kira D21 VL10 02:17:51 459 1835 08:03:45 11:06:47 1698
-357 3924 Vilen, Andreas HNA VL3 01:23:19 383 6078 05:39:54 08:17:54 6198
-347 6046 Autti, Mikko H50 VL2 01:04:17 239 3120 04:24:00 06:38:42 3487
-335 3876 Hartman, Teemu H21 VL3 01:15:31 320 5164 05:14:02 07:47:19 5426
-269 10826 Åbacka, Kristian H40 VL3 01:04:27 240 3381 04:30:50 06:41:55 3590
-253 4701 Stenman, Frej H55 VL4 01:20:04 357 5951 05:36:04 08:13:04 6069
-240 5004 Rosenqvist, Björn H45 VL4 01:02:49 229 3300 04:28:09 06:32:19 3317
-224 5864 Bertlin, Joacim H21 VL5 01:11:36 294 4831 05:05:44 07:28:52 4962
-222 5260 Hautamaa, Pekka H55 VL5 01:12:11 296 4935 05:08:13 07:27:41 4927
-220 9284 Söderlund, Kenneth H60 VL9 01:37:49 450 8283 06:56:36 10:01:16 8397
-219 5934 Rosengård, Emil H21 VL5 01:13:29 304 5143 05:13:38 07:47:02 5411
-190 6022 Winqvist, Greger H40 VL5 01:05:23 251 3969 04:44:29 06:54:16 3972
-178 4012 Liukkonen, Juha H60 VL4 00:59:09 196 2776 04:15:41 06:13:57 2817
-176 8044 Nybondas, Ben H21 VL8 01:28:58 423 7387 06:22:31 09:20:18 7572
-162 2004 Kroksjö, Tommy H45 VL2 00:53:41 129 1730 03:48:43 05:38:02 1823
-156 10676 Landers, Tomas H45 VL10 01:46:51 457 9209 07:39:30 11:27:29 9587
-145 943 Björk, Karl-Gustav H75 VL5 01:27:01 410 7296 06:18:56 09:09:16 7360
-138 8033 Rejström, Melker H45 VL8 01:22:56 380 6782 06:01:57 08:40:30 6699
-131 4038 Thölix, Frank H45 VL3 01:01:39 220 3326 04:29:21 06:41:41 3578

07. Oxberg - Hökberg

Nr of overtakes nr name class start_group Split time Split ranking Position at split Split cumulative time Race time Race position
-238 6046 Autti, Mikko H50 VL2 00:49:03 263 3358 05:13:03 06:38:42 3487
-226 10676 Landers, Tomas H45 VL10 01:22:51 459 9435 09:02:21 11:27:29 9587
-179 3014 Björk, Tony H45 VL3 00:43:09 200 2278 04:41:51 06:01:30 2449
-146 943 Björk, Karl-Gustav H75 VL5 01:05:51 434 7442 07:24:47 09:09:16 7360
-142 8079 Weckström, Anders H55 VL8 01:07:13 445 7755 07:37:57 09:35:17 7905
-133 9008 Sigg, Tommy H50 VL8 01:12:35 453 8884 08:30:21 10:43:27 9016
-125 5340 Rantanen, Anssi H21 VL5 00:47:37 252 3895 05:28:06 06:56:44 4056
-123 5012 Karlemo, Pontus H55 VL5 00:50:40 285 4635 05:48:27 07:20:04 4693
-117 3876 Hartman, Teemu H21 VL3 00:54:23 318 5281 06:08:25 07:47:19 5426
-116 4038 Thölix, Frank H45 VL3 00:46:06 234 3442 05:15:27 06:41:41 3578
-114 17052 Asplund, Alexandra D21 VL9 01:20:58 458 1859 09:16:02 11:49:32 1968
-110 8044 Nybondas, Ben H21 VL8 01:04:33 427 7497 07:27:04 09:20:18 7572
-109 7015 Fagerström, Patric H45 VL5 00:51:17 290 4944 05:57:09 07:33:52 5088
-105 8045 Nyblom, Kenneth H50 VL8 01:05:54 435 7832 07:41:19 09:29:14 7779
-105 9009 Huldén, Jonas H40 VL8 01:04:48 428 7615 07:31:41 09:20:41 7590
-104 3008 Kotaniemi, Janne H45 VL3 00:41:57 181 2479 04:47:59 06:06:42 2595
-103 3924 Vilen, Andreas HNA VL3 00:57:12 351 6181 06:37:06 08:17:54 6198
-102 6025 Lindroos, Magnus H50 VL5 00:53:59 315 5247 06:07:39 07:42:13 5293
-97 5864 Bertlin, Joacim H21 VL5 00:50:54 288 4928 05:56:38 07:28:52 4962
-97 5934 Rosengård, Emil H21 VL5 00:53:49 313 5240 06:07:27 07:47:02 5411

08. Hökberg - Eldris

Nr of overtakes nr name class start_group Split time Split ranking Position at split Split cumulative time Race time Race position
-213 12743 Kolu, Johannes H21 VL10 01:23:23 458 9140 09:55:58 10:55:50 9164
-170 7985 Broman, Markus H21 VL7 00:59:30 378 5886 07:21:17 08:00:41 5801
-148 10826 Åbacka, Kristian H40 VL3 00:49:41 255 3586 06:04:59 06:41:55 3590
-130 4701 Stenman, Frej H55 VL4 00:59:10 374 6107 07:29:51 08:13:04 6069
-127 10676 Landers, Tomas H45 VL10 01:19:36 457 9562 10:21:57 11:27:29 9587
-126 5934 Rosengård, Emil H21 VL5 00:55:32 330 5366 07:02:59 07:47:02 5411
-124 2406 Björkblom, Michael H50 VL2 00:42:40 164 1975 05:11:22 05:47:40 2083
-124 7033 Lundberg, Anders H35 VL6 01:04:06 413 7277 08:17:41 09:12:17 7414
-124 7037 Holmkvist, Jonas H40 VL6 01:04:07 414 7278 08:17:42 09:12:17 7415
-122 8031 Friman, Rasmus H45 VL6 00:53:29 309 4975 06:48:05 07:33:27 5074
-121 5340 Rantanen, Anssi H21 VL5 00:49:26 252 4016 06:17:32 06:56:44 4056
-121 8029 Koivisto, Ilkka H65 VL8 01:06:37 428 7997 08:49:32 09:41:50 8041
-113 4016 Jensen, Marcus H50 VL3 00:44:52 200 2805 05:38:51 06:15:29 2852
-111 4052 Westerholm, Jouni H60 VL4 00:44:28 193 2451 05:28:11 06:04:35 2528
-108 7008 Koivisto, Antti H35 VL6 00:48:51 241 3962 06:15:55 06:57:03 4070
-106 10066 Enfors, Robin H21 VL8 01:17:29 455 9332 10:08:27 11:12:01 9392
-106 9600 Björk, Oliver H21 VL8 01:17:30 456 9331 10:08:26 11:11:56 9386
-105 3876 Hartman, Teemu H21 VL3 00:55:04 327 5386 07:03:29 07:47:19 5426
-104 5327 Mertaniemi, Simo H40 VL5 00:52:50 299 4935 06:46:49 07:28:43 4955
-104 6012 Malmsten, Caj H50 VL6 00:56:37 334 5774 07:16:48 08:03:01 5854

10. Eldris - Finish

Nr of overtakes nr name class start_group Split time Split ranking Position at split Split cumulative time Race time Race position
-142 10010 Nyman, Gustaf H55 VL10 00:03:39 450 9011 10:43:17 10:43:17 9011
-137 7033 Lundberg, Anders H35 VL6 00:02:25 279 7414 09:12:17 09:12:17 7414
-137 7037 Holmkvist, Jonas H40 VL6 00:02:26 281 7415 09:12:17 09:12:17 7415
-122 17052 Asplund, Alexandra D21 VL9 00:03:44 452 1968 11:49:32 11:49:32 1968
-122 V1163 Bengs, Mikael H60 VL5 00:02:38 332 5332 07:43:59 07:43:59 5332
-108 2406 Björkblom, Michael H50 VL2 00:02:16 220 2083 05:47:40 05:47:40 2083
-108 7008 Koivisto, Antti H35 VL6 00:02:19 248 4070 06:57:03 06:57:03 4070
-99 8031 Friman, Rasmus H45 VL6 00:02:33 314 5074 07:33:27 07:33:27 5074
-98 8445 Vasenius, Juha H45 VL8 00:02:54 399 6760 08:43:00 08:43:00 6760
-95 3014 Björk, Tony H45 VL3 00:02:12 212 2449 06:01:30 06:01:30 2449
-95 8911 Ahlnäs, Sebastian H35 VL8 00:03:11 427 7370 09:09:55 09:09:55 7370
-87 9430 Kjötar, Filip H21 VL9 00:03:06 423 8975 10:41:10 10:41:10 8975
-85 7748 Hellman, Jonas H21 VL7 00:02:49 382 6211 08:18:31 08:18:31 6211
-84 7045 Jäppinen, Pertti H65 VL6 00:02:48 377 4681 07:19:26 07:19:26 4681
-82 6033 Hyvärinen, Esa H50 VL6 00:03:03 413 6244 08:20:32 08:20:32 6244
-82 7877 Stigzelius, Eric H35 VL7 00:02:23 273 6001 08:09:56 08:09:56 6001
-82 9008 Sigg, Tommy H50 VL8 00:04:08 458 9016 10:43:27 10:43:27 9016
-81 4580 Lindberg, Christer H60 VL4 00:02:21 260 3320 06:32:31 06:32:31 3320
-80 6012 Malmsten, Caj H50 VL6 00:02:51 389 5854 08:03:01 08:03:01 5854
-77 4052 Westerholm, Jouni H60 VL4 00:02:03 163 2528 06:04:35 06:04:35 2528

Aikaisempina vuosina olen ollut sekä eniten ohitettu että eniten ohituksia tehnyt suomalainen, mutta nyt

Uudelleenkäyttö

CC BY 4.0

Viittaus

BibTeX-viittaus:
@online{kainu2023,
  author = {Markus Kainu and Markus Kainu},
  title = {Vasaloppet 2023: suomalaiset Vasahiihdossa},
  date = {2023-07-03},
  url = {https://markuskainu.fi/posts/2023-03-07-vasaloppet-2023-suomalaiset},
  langid = {fi}
}
Viitatkaa tähän teokseen seuraavasti:
Markus Kainu, and Markus Kainu. 2023. “Vasaloppet 2023: suomalaiset Vasahiihdossa.” July 3, 2023. https://markuskainu.fi/posts/2023-03-07-vasaloppet-2023-suomalaiset.